4 ویتامین جایگزین جراحی پلاستیک

4 ویتامین جایگزین جراحی پلاستیک

از سال 2014 حدود 15.6 میلیون عمل جراحی زیبایی در آمریکا انجام شده است که نسبت به سال گذشته 3% افزایش داشته است.

با مصرف این 4 ویتامین که می توان علاوه بر غذا و مکمل ها از آنها استفاده کرد، پوست شما بازسازی و باطراوت خواهد شد و تغییرات ظریفی را در پوست شما ایجاد می کند که با عمل جراحی امکان پذیر نیستند. شواهد و مدارکی وجود دارد که نشان می دهند ترکیب ویتامین ها به افزایش اثربخشی آنها کمک می کند.

ویتامین C :(اسید اسکوربیک)، عامل ضد اسکوربوت، باعث تحریک سنتز کلاژن در فیبروبلاست پیر و جوان می شود و به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل کرده و از پوست در مقابل نازک و خشک شدن محافظت می کند. از آنجا که ویتامین C در نور تجزیه می شود، سرم ها در محفظه های محافظ در برابر نور به فروش می رسند.

ویتامین E :(توکوفرول) یک آنتی اکسیدان محلول در چربی، محافظ DNA و مرطوب کننده است. ویتامین E و C عامل روشن کننده بسیار قوی هستند. از آنجا که ویتامین C ویتامین E اکسیده را بازسازی می کند، این ترکیب در یک فرمولاسیون آرایشی-بهداشتی خاصیت هم افزایی دارد به ویژه در محافظت در برابر اشعه UV.

رتینول: در اصل همان ویتامین A است. این ماده از منابع حیوانی و گیاهی گرفته می شود. رتینول یک مولکول است که وقتی تغییر می کند، می تواند قوی تر شود. رتینول در رژیم غذایی ما برای سلامت پوست بسیار ضروری است. رتینول نوعی رتین-آ ضعیف است. از سوی دیگر رتین-آ یک شکل تغییریافته رتینول است که از آن برای ترمیم پوست استفاده می شود.

نیکوتین: مشتقی از ویتامین B3 (نیاسین) است که توانایی پوست در حفظ رطوبت را از طریق بازسازی منابع انرژی سلولی افزایش می دهد. اثرات ضدپیری نیاسین اخیراً در تحقیقات منتشر شده است. نیکوتین پیش ساز کوفاکتور نیاسینامید آدنوزین دی نوکلئوتید (NAD) است که در بیش از 40 واکنش بیوشیمیایی سلولی به عنوان یک کوآنزیم عمل می کند. نیکوتین می تواند روی پوست چندین اثر داشته باشد و یک ماده ضد پیری است.