تهیه ماسکهای طبیعی و ساده برای انواع پوستها

تهیه ماسکهای طبیعی و ساده برای انواع پوستها

کسانی که پوستشان نیاز به یک پیلینگ دارد میتوانند از ماسک خاک رس بهره ببرند از این ماسک هفته ای یکبار استفاده کنید ،خاک رس را از عطاری تهیه کرده و چهار قاشق چایخوری از آن را با سفیده ی تخم مرغ مخلوط کرده و به پوست بزنید.

از آنجایی که هر پوستی استعداد خوب بودن را دارد لذا باید این فرصت به آن داده شود وبرای این کار هرگز دیر نیست هنگامی که به پوست به طور تخصصی رسیدگی شود رسیدگی به پوست با ماسکهای طبیعی سهل الوصول ترند و می توان همیشه از آنها استفاده کرد در زیر مجموعه ای از ماسکها را ارائه داده ایم.

برای پوست معمولی و نرمال:

برای این نوع پوست میتوانید از یک زرده تخم مرغ به اضافه ی یکی از موارد زیر ترکیب کنید و به صورتتون بزنید
ترکیباتی که با زرده ی تخم مرغ میتوانید ترکیب کنید:آرد جو- روغن زیتون - روغن جوانه گندم -سرکه سیب - آب خیار -روغن بادام شیرین-عسل-موز نرم شده

برای پوست های خیلی چرب :

پوستهای چرب اغلب مشکلی که دارند در منافذ باز و آکنه هست که با این ماسکهای طبیعی میتوانیدم تلاش کنیم که این چربیها را به حداقل برسونیم برای این نوع از پوستها نیز میتوانید سفیده ی تخم مرغ را با یکی از موارد زیر ترکیب کنید و به صورت بزنید
ترکیباتی که میتوان با سفیده تخم مرغ برا یپوستهای چرب ترکیب کرد:ماسک خیار(یک قاشق مربا خوری آب خیار + چهر قطره روغن بادام+سفیده تخم مرغ) - ماسک توت فرنگی(چهار قطره آب توت فرنگی+چهار قاشق روغن زیتون+چهار قطره لیمو+سفیده تخم مرغ)

برای کسانی که شلی و افتادگی پوست دارند

کسانی که پوستشان نیاز به یک پیلینگ دارد میتوانند از ماسک خاک رس بهره ببرند از این ماسک هفته ای یکبار استفاده کنید ،خاک رس را از عطاری تهیه کرده و چهار قاشق چایخوری از آن را با سفیده ی تخم مرغ مخلوط کرده و به پوست بزنید.

برای پوست های خشک

برای این نوع پوست ها روغن کنجد بسیار مفید و مقوی است.برای این ماسک میتوانید روغن کنجد را با زرده تخم مرغ ترکیب کنید و بگزارید رسوب کند و یک شب در میان از آن استفاده کنید.

لکه های بارداری

بهتر است تا ۳ ماه اول از لایه بردار ها و یا کرم های شیمیایی استفاده نکنند و یا اصلا تستفاده از مواد شیمیایی پوست را موکول کنند به بعد از زایمان این به خاطر عوض شدن هورمونهاست.برای لکه های بارداری میتوان از لعاب بهدانه و سفیده ی تخم مرغ استفاده کرد و اجازه داد بیست دقیقه ای روی پوست بماند.

لکه ها :


ماسک گوجه فرنگی بسیار برای لکه ها مفید است به این صورت که پنجاه سی سی آب گوجه را بگیرید و به صورت ژله با سفیده تخم مرغ یا پودر کالوئین مخلوط کرده و بزنید این ماسک انواع لکه ها را میتواند از بین ببرد

لوسیون رفع لک صورت

مواد لازم:


ترب کوچک ۱عدد
آب لیموترش یک دوم استکان
روش تهیه:
یک عدد ترب کوچک را به خوبی شسته و با پوست به و به‌ طور کامل ریز رنده کرده، سپس روی آن آب لیموترش تازه اضافه کنید. سر آن‌را بسته به مدت دو روز در خارج یخچال قرار دهید و سپس صاف کنید. لوسیون را در یخچال نگهداری کرده و هر روز یک مرتبه از آن به صورت بمالید و حدود نیم ساعت بعد بشویید. این کار را هر روز به مدت دو هفته ادامه دهید.

ماسک سفت کننده صورت


(جهت پوست‌های معمولی و خشک)
مواد لازم:


گوجه‌فرنگی تازه یک دوم عدد متوسط
کشک یک چهارم استکان
لیموترش تازه نصف
روش تهیه:


آب‌ گوجه‌ فرنگی را گرفته یا آنرا ریز رنده و به یک چهارم استکان کشک اضافه کنید. در نهایت آب یک دوم لیموترش را گرفته به آن بیفزائید و روی پوست صورت و گردن به مدت ۳۰ دقیقه قرار دهید. سپس با آب ملایم بشوئید. (در صورت حساست به گوجه‌فرنگی از آن استفاده نشود).