طرز تهیه ماسکار پونه خانگی

طرز تهیه ماسکار پونه خانگی

با اینکه برخی از کمپانی های داخلی، نمونه پنیرهای خارجی را با قیمت های ارزان تر تولید و عرضه می کنند. اما اینکه خودتان در خانه چیزی را درست کنید، علاوه بر اطمینان از مزه و سلامت آن، نوعی هم تفریح به‌شمار می رود.

ماسکارپونه نوعی پنیر سفید است که طعم خامه ای و کره ای دارد و بسیار لذیذ و خوش‌خوراک است. نمونه ای که ما آموزش داده ایم، در عرض 10 دقیقه و با دو ماده غذایی آماده می شود.

این پنیر برای روی بستنی، غلات، داخل راویولی، به همراه میوه های تازه یا نوع هم‌زده آن با عسل بسیار خوب است و توصیه می کنیم حتما امتحان کنید. در ادامه، تارت ماسکارپونه با گوجه‌فرگی را هم آموزش داده ایم تا بدانید از این پنیر چه استفاده هایی می توان کرد.

به این روش تهیه کنید :

۱ . خامه را درون ظرف بریزید و تا دمای ۱۹۰ درجه سانتی گراد حرارت دهید و به آرامی هر چند دقیقه آن را هم بزنید تا به حباب های آن به بیرون پرتاب نشوند .

۲ . آب لیمو را اضافه کنید و به آرامی هم بزنید تا دمای آن دوباره زیاد شود و برای ۵ دقیقه حرارت دادن را ادامه دهید . ( مواد به شکل یکدست است و نیازی به تکه تکه شدن آن نیست )

۳ . از روی حرارات بردارید و برای ۴۵ دقیقه اجازه دهید مواد خنک شود . ( می توانید برای یک شب در یخچال بگذارید )

۴ . پنیر جمع شده روی ظرف را به آرامی بردارید و درون پارچه و یا تنظیف تمیز بریزید و بالای یک کاسه بزرگ آن را آویزان کنید و اجازه دهید آب آن به آرامی خارج شود .

۵ . برای ۸-۱۲ ساعت درون یخچال قرار دهید تا سفت و فُرم پذیر شود .

۶ . برای ۵ روز در ظرف مناسب می توانید نگه داری کنید .