طرز تهیه مانیکوتی اسفناج با سس گوجه یک غذای مقوی

طرز تهیه مانیکوتی اسفناج با سس گوجه یک غذای مقوی

مانیکوتی، لوله های بزرگی از پاستا است که معمولاً داخل آن را پر می کنند. مانیکوتی معمولاً با سس “بشامل” سفید و سنتی ایتالیایی که از رومانو یا پنیر پارمزان درست شده یا با سس قرمز یا با هر دو سرو می شود.

طرز تهیه مانیکوتی اسفناج

طرز تهیه مانیکوتی اسفناج , مانیکوتی اسفناج با سس گوجه یکی دیگر از مجموعه دستور غذایی های مارتا استوارت است که ما دستور پخت آن را برای شما تدارک دیده ایم.
مواد لازم

۸ عدد لولۀ پاستا
۱ قاشق چای خوری روغن زیتون
۴۲۵ گرم پنیر ریکوتا کم چرب
۱ پیمانه پنیر پارمزان رنده شده
۱ قاشق چای خوری رنده پوست لیمو
۲۸۰ گرم اسفناج
۲ پیمانه سس مارینارا
۱ قاشق چای خوری پونه خشک شده
۲ قاشق سوپ خوری خامه


طرز تهیه

 در این غذا می توانید به جای اسفناج، از میگو نیز استفاده کنید.
فر را روی ۱۹۰ درجه سانتی گراد تنظیم کنید و بگذارید گرم شود. در یک قابلمۀ بزرگِ آب و نمک، لوله های پاستا را بپزید (طبق دستورالعمل روی بسته). سپس آن را آبکش کنید و روی سینی فر که از قبل چرب شده است بگذارید. در یک کاسۀ متوسط، پنیر ریکوتا، نصف پیمانه پارمزان و پوست لیمو را مخلوط کنید، اسفناج را روی آن بریزید و هم بزنید و نمک و فلفل هم به آن اضافه کنید.

محتویات کاسه را به یک کیسۀ پلاستیکی منتقل کنید و آن ها را در یک گوشۀ پلاستیک جمع کنید، سپس با قیچی یک سوراخ کوچک در آن ایجاد کنید و سپس هر دو طرف لوله های پاستا را با این مخلوط پر کنید. لوله های پر شده را داخل ظرف بگذارید.

در یک کاسۀ متوسط، سس مارینارا، پونه و خامه را مخلوط کنید. سس را به طور یکنواخت روی پاستاها بریزید و نصف پیمانه پارمزان را هم روی آن پخش کنید و داخل فر بگذارید. حدود ۳۰ دقیقه داخل فر بماند تا روی پارمزان قهوه ای شود. بعد از پختن، ۵ دقیقه صبر کنید سپس سرو کنید.