طرز تهیه فیش اند چیپس با پوره نخود فرنگی

طرز تهیه فیش اند چیپس با پوره نخود فرنگی

فیش اند چیپس با پوره نخود فرنگی از مجموعه دستورغذایی های گوردن رمزی است که سایت ما طرز تهیه آن را برای شما آماده کرده است.

طرز تهیه فیش اند چیپس

طرز تهیه فیش اند چیپس , فیش اندچیپس (Fish and Chips) از غذایی محبوب و رایج انگلیسی است، که برای تهیه آن فیله های ماهی را خمیر زده و سرخ می کنند و به همراه سیب زمینی سرخ شده سرو می کنند. می توان آن را به همراه انواع سس و یا پوره نخود فرنگی میل کرد.
مواد لازم

۱۰۰ گرم کره
۴۰۰ گرم نخود فرنگی
به میزان لازم نمک
به میزان لازم فلفل سیاه
۱۲۰ گرم آرد
۱۰۰ گرم آرد برنج
۱ قاشق چای خوری بیکینگ پودر
۱ قاشق چای خوری شکر
۱۳۰ میلی لیتر آب گازدار
۱۷۰ میلی لیتر ماءالشعیر
۴ عدد فیله ماهی
به میزان لازم روغن نباتی


طرز تهیه

از ۴ عدد فیله ماهی سفت مانند ماهی کاد هر کدام به وزن ۱۷۵ گرم استفاده کنید.
ابتدا پوره نخود فرنگی را تهیه کنید. مقداری آب نمک را به همراه کره بجوشانید، نخود ها را در آن ریخته و تا زمانی که نرم شوند، بپزید.
نخود ها را آبکشی کرده در غذاساز بریزید. در چند نوبت، از آب نخود به آن ها اضافه کنید و آن ها را بزنید تا به غلظت و بافت مورد نظرتان درآید. به آن ها کمی نمک و فلفل سیاه اضافه کنید.
برای تهیه خمیر، آرد، آرد برنج، بیکینگ پودر و شکر را با هم ترکیب کنید. آب گازدار، ماءالشعیر و قدری نمک به آن ها اضافه کنید. مواد را با هم ترکیب کنید تا خمیری یکدست داشته باشید. آن را بیش از حد هم نزنید.

فیله های ماهی را در آرد زده و سپس در خمیر بزنید و کاملا به آن آغشته کنید.
در قابلمه مقدار زیادی روغن ریخته و آن را گرم کنید و فیله ها را به آرامی در آن قرار دهید و برای 8 تا 10
دقیقه تا زمانی که ترد و طلایی رنگ شوند، سرخ کنید.
فیله های سرخ شده را از روغن خارج کرده، روی حوله کاغذی قرار دهید تا روغن اضافی آن ها گرفته شود.فیله های سرخ شده ماهی را در کنار سیب زمینی سرخ کرده و پوره نخود فرنگی میل کنید.