برای جلوگیری از ترک خوردن شکم در دوران بارداری چه باید کرد؟

برای جلوگیری از ترک خوردن شکم در دوران بارداری چه باید کرد؟

در دوران حاملگی، تا حد امکان از به وجود آمدن این ترک‌ها پیش‌گیری کنیم تا بعد از زایمان مجبور نشویم که وقت و هزینه زیادی را برای درمان آن ها صرف کنیم.

اکثر خانم‌ها، بعد از زایمان دچار ترک‌هایی در شکم، سینه، ران و ... می شوند. راه‌های درمان این ترک‌ها بعد از حاملگی، زمان بر است و ممکن است هزینه زیادی را برای شما به همراه داشته باشد؛ و از طرفی هیچ کدام از این راه‌های درمان، قطعی نیستند؛ در نتیجه بهتر است که در دوران حاملگی، تا حد امکان از به وجود آمدن این ترک‌ها پیش‌گیری کنیم تا بعد از زایمان مجبور نشویم که وقت و هزینه زیادی را برای درمان آن ها صرف کنیم. در پائین به تعدادی از این روش ها اشاره خواهد شد، به آن ها توجه کنید تا بتوانید به نتیجه مطلوب برسید:

1.سبک زندگی سالمی داشته باشید: به رژیم غذایی خود، ویتامین C و E را نیز اضافه کنید. این ویتامین‌ها قابلیت ارتجاعی پوست شما را افزایش می دهند و تولید کلاژن را بیشتر می کنند؛ پس استفاده از آن ها را فراموش نکنید.

2.به بدن خود آب‌رسانی کنید: به مقدار کافی آب بنوشید. به علاوه می توانید از چایی سیاه، سبز و سفید که دارای مقدار زیادی آنتی اکسیدان هستند، استفاده کنید.

3.با راه رفتن منظم و انجام ورزش‌هایی از جمله یوگا، گردش خون خود را افزایش دهید و بانشاط و باطراوت شوید.

4.در دوران بارداری، قبل از حمام کردن، کل بدن خود را به طور منظم با روغن های معطر از جمله اسطوخودوس و ژرمانیوم، ماساژ دهید؛ این کار احتمال ایجاد ترک در روی پوست شما را بعد از زایمان کاهش می‌دهد.

5.در طول دوران حاملگی، روی شکم خود وازلین بزنید.

6.نقاطی را که بیشتر در خطر ترک خوردن بعد از زایمان هستند، از جمله: شکم، سینه و ران‌ها، را به طور منظم در دوران حاملگی با روغن ماساژ دهید؛ این کار، باعث لایه برداری و از بین رفتن سلول‌های مرده پوست می‌شود. مرطوب کردن پوست‌تان با روغن‌های طبیعی، قابلیت ارتجاعی پوست شما را افزایش می‌دهد.