طرزتهیه کیک هل خوشمزه و دوست داشتنی

طرزتهیه کیک هل خوشمزه و دوست داشتنی

هل سبب تقویت معده و روده می‌شود. از خلط گلو جلوگیری می‌کند و به هضم غذاهایی که شیر دارند کمک می کند. سبب تقویت قلب می‌شود. سبب خروج گاز معده و روده از بدن می‌شود. موجب پایین آمدن تب می‌شود.

مواد لازم برای تهیه لایه روی کیک هل:


۴٠ گرم کره خرد شده

۱/۴ فنجان آرد

۱/۴ پوست رنده شده یک لیمو

مواد لازم برای تهیه کیک هل:


٣ عدد تخم مرغ

١ فنجان شکر

دو و ۱/۲ قاشق چایخورى هل آسیاب شده

١٢۵ گرم کره

٣٠٠ گرم خامه

دو و ۱/۲ فنجان آرد

۱/۲ فنجان بادام پرک

طرز تهیه کیک هل:

دماى فر را به ١٨٠ درجه سانتیگراد می‌رسانیم. یک قالب ١٠x٢٠ را با کاغذ روغنى پوشانده، به صورتى که لبه‌هاى کاغذ روغنى ۵ سانت از هر طرف بیرون زده باشد. کره و آرد را به هم مخلوط کرده تا به شکل تکه‌هاى خمیر خرد شده یا آرد سوخارى درشت، شود، شکر و لیمو را اضافه کرده و مخلوط کرده، کنار می‌گذاریم. در ظرفى جداگانه، تخم مرغ، شکر و هل را با هم مخلوط کرده، کره، خامه و سپس آرد را اضافه می‌کنیم، هم زده و در قالب می‌ریزیم. روى مایع کیک بادام پرک ریخته و کمى فشار داده سپس مخلوط آرد و لیمو را روى کیک می‌پاشیم، ١ ساعت در فر قرار داده تا پخته شود. از فر خارج کرده، ۵ دقیقه در قالب مانده تا خنک شود، کاغذ روغنی‌هاى بیرون زده از قالب را کشیده تا کیک از قالب خارج شود، روى طورى گذاشته تا کاملا خنک شود و سرو میکنیم. نوش جان. لذت ببرید!

خواص مواد غذایی اصلی:

هل سبب تقویت معده و روده می‌شود. از خلط گلو جلوگیری می‌کند و به هضم غذاهایی که شیر دارند کمک می کند. سبب تقویت قلب می‌شود. سبب خروج گاز معده و روده از بدن می‌شود. موجب پایین آمدن تب می‌شود. درد روماتیسم را تسکین می‌بخشد.