آموزش گل بلندر گل کاکتوس Cactus

آموزش گل بلندر  گل کاکتوس   Cactus

آموزش گل بلندر گل کاکتوس Cactus

وسايل مورد نياز :

فوم سفيد و سبز

سيم ساقه رز

پودرمخمل

تكه اي اسفنج

سيم ساقه شماره پنج

رنگ روغن سبز و قرمز


شيوه ساخت :

1- طبق الگوي شماره (19) و (20) از هر الگو بيست عدد روي فوم سفيد برش بزنيد .

2- پايين تمام گلبرگها را رنگ سبز روشن و بالاي گلبرگها را رنگ صورتي زده ، هر رنگ را از سير به روشن ايجاد كرده ودر محل ادغام دو رنگ در هم كاملاً تركيب شده ،به شيوه اي كه يك خط دو رنگ را از هم متمايز نكند و حالت ترام ايجاد شود .

3- پشت گلبرگها را رنگ سبز روشن به صورت يكنواخت ايجاد كنيد و سيم ساقه شماره پنج را رنگ كرده با چسب قطره اي به پشت گلبرگ بچسبانيد.

4- ده سانتي متر ساقه رز را جدا كرده روي آن را با نوار گاترين روكش كرده با قلم مو آن را كاملاً به چسب چوب آغشته كرده و پودر مخمل را روي آن الك كنيد تا كاملاً ميله اي مخملي بدست آيد . بيست عدد ميله بدين صورت آماده كرده سر ميله رابا دم باريك گرد كنيد و ميله را كمي خم كنيد .


5-تكه اي اسفنج را برداشته با كارد آن را برش دهيد تا به صورت يك كره و به اندازه يك نارنگي طراحي شود روي آن را با قلم مو كاملاً آغشته به چسب چوب كنيد ، انتهاي آن را سيم آفتابگردان بزنيد و اجازه دهيد تا خشك شود .

6-از 3/2 كره ميله هاي آماده را دور تا دور كره با چسب فرو كرده به صورتي كه رأس آن همه رو به سمت بالا بهم آيد و بدين صورت ريشه هاي هوايي يا پرچم اين گياه ايجاد شود .

7- گلبرگهاي آماده را از بزرگ به كوچك به دور ريشه هاي هوايي گذاشته و ساقه سيمي آن را به سيم ساقه گل با نخ ببنديد . ساقه را با شيلنگ كولر ضخيم كرده و در طول ساقه از دو يا سه برگ جهت زيبا سازي آن كمك بگيريد .

 

برای دانلود الگوها کلیک کنید