نکاتی کلیدی در انتخاب دكوراسيون داخلي در تابستان

نکاتی کلیدی در انتخاب دكوراسيون داخلي در تابستان

در زير نكاتي از گريس بوني، يكي از برجسته‌ترين طراحان داخلي آمريكا در مورد طراحي و چيدمان خانه در فصل تابستان خواهيد خواند كه اتفاقا هزينه خاصي را برايتان در برنخواهد داشت.

12 نكته طراحي و دكوراسيون داخلي براي فصل گرم تابستان

زماني كه از فصلي به فصل ديگر پا مي‌گذاريم ناخودآگاه تغييراتي در محيط پيرامون خود مشاهده مي‌كنيم كه نويد از دگرگوني و آغاز فصلي جديد از زندگي را مي‌دهد.

طراحي دكوراسيون داخلي منزل نيز جزء آن مواردي است كه با تغيير فصل مي‌تواند دستخوش تغييراتي شود كه بسته به سليقه و حوصله شما دارد. با تغيير طراحي دكوراسيون مي‌توانيد فضايي دلچسب متناسب با آن فصل را ايجاد كنيد كه علاوه بر بخشيدن جاني تازه به منزل، روحيه شما را نيز پرطراوت و شاداب مي‌كند. در زير نكاتي از گريس بوني، يكي از برجسته‌ترين طراحان داخلي آمريكا در مورد طراحي و چيدمان خانه در فصل تابستان خواهيد خواند كه اتفاقا هزينه خاصي را برايتان در برنخواهد داشت.

* در ابتدا بايد وسايلي كه مرتبط با اين فصل نيستند را جمع كنيد تا فضا بازتر شود.

* چند شاخه گل را درون گلدان يا ظروف گلداني قرار دهيد و با روباني خوش رنگ آن را تزئين كنيد تا فضايي پرطراوت‌تر داشته باشيد.

* تعويض پتو و ملافه‌هاي ضخيم را با انواع سبك‌تر و نرم‌تر آن در دستور كار قرار دهيد.

* قاليچه يا فرش‌هاي كف اتاق‌ها را حدالامكان جمع كنيد تا فضا بزرگ‌تر به نظر آيد. مي‌توانيد به جاي آنها از قاليچه‌هاي حصيري نيز استفاده كنيد كه بيشتر حالتي تزئيني دارد.

* پرده‌هاي ضخيم را باز كنيد و به جاي آن از پرده‌هاي توري شكل و سبك استفاده كنيد تا خانه نورگيرتر شود و هوا به راحتي جابه‌جا شود.

* از لامپ‌هاي كم مصرف استفاده كنيد زيرا گرماي كمتري از خود توليد مي‌كنند تا در فصل گرم تابستان هواي داخلي خانه را گرم‌تر نكنند.

* روكش مبل‌هاي خود را مي‌توانيد با پارچه‌هاي نخي و سبك عوض كنيد تا با كمترين هزينه ممكن تغيير عمده‌اي ايجاد كرده باشيد. پيشنهاد مي‌كنيم از رنگ‌هاي روشن نظير سفيد، زرد، نارنجي و ليمويي استفاده كنيد.

* با تغيير رنگ روكش اقلامي مانند بالش و روميزي و خريد اقلام جديد خوش رنگ و لعاب مي‌توانيد تغييري عمده ايجاد كنيد. اگر با رنگ سال پيش مي‌رويد بد نيست بدانيد كه رنگ سال 2011، رنگي مابين صورتي و قرمز مي‌باشد.

* ميوه سيب همواره جذابيت‌هاي خاص خود را داشته است، سعي كنيد هميشه چند سيب قرمز را درون ظرف ميوه‌خوري و روي ميزي پذيرايي خود داشته باشيد. جلوه بسيار زيبايي خواهد داشت.

* گياهان خانگي و تزئيني را فراموش نكنيد. اين گياهان معمولا قيمت آنچناني ندارند. پس اگر آنها را درون گلدان يا ظروف خوش طرح بگذاريد بسيار چشمگيرتر به نظر خواهند آمد.

* روي ميزها را نيز به سليقه خود و با اقلام كادويي و خوش رنگ تزئين كنيد.

* در فصل تابستان بهتر است بيشتر از نورهاي ملايم‌تر استفاده كنيد تا هم گرماي كمتري توليد كنند هم فضايي رمانتيك‌تر داشته باشيد. آباژورها گزينه خوبي هستند.