نقش کتاب در تغییر دکوراسیون منزل

 نقش کتاب در تغییر دکوراسیون منزل

اگر کتاب دارید اما مکانی برای قرار دادن کتابخانه ندارید، خیلی نگران نشوید. جاهای زیادی در خانه پیدا می شود که کتاب ها را بچینید و نه تنها قابل استفاده باشند بلکه به زیبایی فضا هم کمک کنند

خانه بدون کتاب، مثل بدن بدون روح است! کتاب ها به خانه روح می دهند و نه تنها برای مطالعه که برای تزئین خانه هم مورد استفاده قرار می گیرند. برای اینکه بدانید با کتاب چطور می توان خانه را تزئین کرد، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

در یک خانه، هیچ دونفری با هم یک سلیقه واحد ندارند و بدون شک کتاب هایی که مطالعه می کنند بالاخره در چند مورد از هم متفاوت خواهد بود. همین باعث می شود تا کتاب های متنوع تر و بیشتری در خانه وجود داشته باشد. این کتاب ها را فقط در یک گوشه خانه و درون کتابخانه جای ندهید. کتاب ها نیز با رنگ های متنوعی که دارند، برای دکور گزینه های بسیار خوبی هستند. به طور مثال، در اتاق خواب می توانید روی دیوارها تاقچه نصب و کتاب های متنوعی را بچینید. در کنار آنها نیز از وسایل تزئینی استفاده کنید. البته طرحی که در تصویر مشاهده می کنید بیشتر برای افرادی مناسب است که طرح های شلوغ را دوست دارند و نمی خواهند حتی گوشه ای از دیوار بی استفاده بماند.

اگر کتاب دارید اما مکانی برای قرار دادن کتابخانه ندارید، خیلی نگران نشوید. جاهای زیادی در خانه پیدا می شود که کتاب ها را بچینید و نه تنها قابل استفاده باشند بلکه به زیبایی فضا هم کمک کنند. به طور مثال، روی میز، می توانید کتاب ها را به صورت های مختلف بچینید. مثلا، کتاب هایی که جلد مشکی دارند را در یک طرف و با توجه به قطرشان، از پایین به بالا روی هم بچینید. کتاب های رنگی را هم روی هم. عمودی، افقی، از روبه‌رو یا از کنار کتاب ها را بچینید و رو و در کنار آنها از وسایل تزئینی و دکوری استفاده کنید.

 

برج کتاب بسازید؛ در گوشه میز کتاب ها را روی هم بچینید و بالا بروید. همان طور که در تصویر می بینید علاوه بر کتابخانه ای که در گوشه دیوار هست، در کنار میزکار نیز کتاب ها به همراه وسایل دکوری چیده شده اند و با ترکیب تابلو و گلدان های رنگی، یک فضای کاری زیبا در گوشه اتاق خواب ساخته شده است.

یکی از مکان هایی که می توانید برای تزئین خانه با کتاب از آن بهره بگیرید، فضای اطراف شومینه است. دیوارهای دوطرف شومینه را قفسه بندی کنید و انواع کتاب ها را در آن بچیند. البته اگر می خواهید بیشتر جلب توجه کند. کتاب های همرنگ را در کنار هم بچینید. در ضمن، همه را عمودی و صاف در قفسه نگذارید. بی نظمی در چیدمان بیشتر جلب توجه می کند.

 

برای اینکه کتاب ها در کتابخانه بیشتر خودنمایی کنند حتما در کنار کتاب های ایستاده، تعدادی را نیز افقی بگذارید و در اطراف آنها نیز از انواع وسایل تزئینی استفاده کنید. این موجب می شود تا جاذبه بیشتری داشته باشد.

با یک صندلی و چند کتاب بزرگ می توانید گوشه ای دنج و بی استفاده را تزئین کنید.


برای تزئین اتاق خواب هم کتاب گزینه خوبی است. قسمت بالای دیوار را قفسه بندی کنید و انواع کتاب ها را درون آن بچینید. این ایده برای اتاق های کوچک بسیار خوب است زیرا از فضای عمودی اتاق و جایی که هیچ مورد استفاده ای ندارد، بهترین استفاده را می کند.


اگر کتاب های زیادی ندارید و نمی خواهید برای آنها کتابخانه تهیه یا برای نصب قفسه، هزینه کنید، می توانید آنها را زیر کنسول و آینه و روی زمین بچینید.

 

از کتابخانه برای تفکیک اتاق ها یا جداسازی دوبخش در یک اتاق هم استفاده کرد.