استفاده بهینه از فضای بالای کابینت

استفاده بهینه از فضای بالای کابینت

فضای بالای کابینت را جادویی کنید

شاید شما هم از آن دسته افرادی هستید که خالی بودن فضای بالای کابینت ها آزارتان می دهد. اما نگران نباشید. برای پر کردن و زیبا کردن این فضای آزار دهنده راه حل های بسیاری دارید. ایده ها و تصاویر زیر به شما کمک می کند راه حلی مطابق سلیقه خود پیدا کنید.

1. ظروف چینی و فلزی

همه ما با این ایده ی کلاسیک آشنا هستیم! اینکه بالای کابینت را از ظروف چینی پر کنیم. اما پیشنهاد می کنیم در مقابل ظروف چینی و سرامیکی خود، تعدادی ظروف فلزی قرار دهید و اینچنین به عمق و زیبایی فضا بیافزایید و فضایی متفاوت خلق کنید.

2. نصب پرده

اگر می خواهید از این فضا برای نگهداری وسایل تان استفاده کنید به شما پیشنهاد می کنیم یک پرده زیبا و شیک و همخوان با دکور آشپزخانه در بالای کابینت ها نصب کنید و خرت و پرت هایتان را پشت آن مخفی کنید.

3. لامپ های تزیینی ریسه ای

راه حل بعدی ما استفاده از لامپ های تزئینی ریسه ای است. نصب این چراغ ها بخصوص در مناسبت های خاص فضای آشپزخانه را شگفت انگیز می کند.

4. کاغذدیواری و گلدان های سنتی

اگر فضایی خاص و باشکوه می خواهید این ایده را به شما پیشنهاد می کنیم: کاغذدیواری و گلدان های زینتی هم سبک و با همان ترکیب رنگی را در کنار هم مورد استفاده قرار دهید و جلوه آن را دو چندان کنید.

5. رنگامیزی!

شما می توانید این فضای خالی را رنگامیزی کنید. تنها نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد انتخاب رنگ است. پیشنهاد می کنیم رنگی را انتخاب کنید که در کنار کابینت ها به چشم بیاید. می توانید از رنگ مقابل و مکمل کابینت استفاده کنید و اینچنین به جلوه آشپزخانه بیافزایید.

6. نوشته های تزیینی

می توانید پیام و شعارهای الهام بخش را بر متریال دلخواهتان بصورت درشت نوشته و بر بالای کابینت ها نصب کنید.

7. شیشه ها و بطری های رنگی

کلکسیونی زیبا از انواع بطری های شیشه ای رنگی تهیه کنید و آن ها را در فضای بالای کابینت ها قرار دهید.

9. گلدان های طبیعی

اگر کابینت هایتان ارتفاع زیادی ندارد می توانید از گیاه و کاکتوس هایی استفاده کنید که نگهداری آن آسان است و نیاز چندانی به نور و یا آبیاری ندارند، و یا اینکه گل های مصنوعی بجای آن قرار دهید.

10. گالری هنری

لزومی ندارد که گالری عکس ها و آثار هنری حتما بر دیوار نصب شود. شما می توانید آثار هنری قاب شده را در بالای کابینت ها قرار دهید و مانند تصویر، فضای آشپزخانه را هنری کنید.

11. کتاب های آشپزی

ایده بسیار زیبایی است اگر این فضای خالی را به قفسه ای برای نگهداری کتاب ها تبدیل کنید و اینچنین فضای آشپزخانه را فرهنگی کنید! اگر می خواهید از این کتاب ها استفاده کنید مطمئن شوید دسترسی به کتاب، آسان و امکانپذیر است.

12. سبد ها

مجموعه سبدهایی با شکل و جنس مختلف و یا مشابه می تواند فضای آشپزخانه را زیبا و دلنشین کند. همچنین این انتخاب، فضایی برای نگهداری وسایل به شما می دهد.