ببینید عجایب طبیعتی شگفت انگیز در جهان

ببینید عجایب طبیعتی شگفت انگیز در جهان

سفر به غار یا گودال یخی مندن هال فرصتی تکرار نشدنی برای رفتن به داخل یک یخچال طبیعی را برای شما محیا می سازد.

احتمالش کم است که نام این عجایب به گوش شما خورده باشد، اما به اطمینان می توان گفت که شما قطعا مجذوب این مکان های دیدنی خواهید شد.

غار یخی مندن هال - آلاسکا، ایالات متحده

فرض کنید که اطرافتان پر از یخ است و نور آبی شدیدی می تابد. سفر به غار یا گودال یخی مندن هال فرصتی تکرار نشدنی برای رفتن به داخل یک یخچال طبیعی را برای شما محیا می سازد. این غار 19.3 کیلومتری که به علت گرمایش جهانی هر سال از طول آن کاسته می شود در جنوب شرقی آلاسکا واقع شده است. در اطراف این غار مناطق بکری وجود دارد. مسیرهای پیاده روی آن فوق العاده زیبا است، البته باید مراقب خرس ها، جوجه تیغی ها و عقاب های منطقه نیز باشید.

تپه های شکلاتی - جزیره بهل، فیلیپین

شاید با دیدن این تصویر یاد بازی های ویدئویی بیفتید، اما تپه های شکلاتی در واقع آرایش های عجیب جغرافیایی هستند که در طبیعت جزیره بهل شاهد آن هستیم. حدود 1776 عدد از این پشته ها در مساحت 50 کیلومتر مربعی منطقه پراکنده شده و به نام تپه های شکلاتی معروف هستند. اما چرا این نام عجیب برای تپه ها انتخاب شده است؟ دلیلش این است که پشته های جزیره بهل پوشیده از گیاه است و در فصل های گرم سال به رنگ قهوه ای درمی آیند، به همین دلیل به این نام مشهور شده اند. گفتنی است این تپه ها از جذابیت های گردشگری فیلیپین هستند.

آبشار هلمکن - بریتیش کلمبیا، کانادا

در دل جنگل های کاج پارک ولس گری به چندین آبشار زیبا می رسید. آبشار هلمکن دیدنی ترین آبشار بین آن ها است. به جرات می توان گفت که ساخت این پارک برای محافظت از آبشار هلمکن بوده است. ارتفاع آبشار هلمکن 141 متر است و اگر از بالای آبشار مناظر اطراف را نگاه کنید کمال زیبایی هنرمندان طبیعت را درک خواهید کرد. پایین آبشار در زمستان ها یخ می بندد که طول آن به 50 متر می رسد.

دره تارا - شهر ژابلیاک، مونته نگرو

عمیق ترین رودخانه اروپا در رود تارا است که عمیق ترین بخش آن 1300 متر عمق دارد. میانگین عمق گرند کنیون آمریکا حدود 1600 متر است بنابراین فاصله زیادی با دره تارا ندارد. این رود 82 کیلومتری از پارک ملی دورمیتور عبور می کند. بهترین راه کاوش در این منطقه استفاده از قایق است.

غارهای ساحلی بناگیل - پرتغال

زمانی که به اینجا می روید حس می کنید در جهانی دیگر هستید. این غار تنها یک نمونه از غارهایی است که در نزدیکی روستای بناگیل واقع شده است. تنها راه ممکن به این غارها از طریق آب است که می توان با یک قایق پارویی به آنجا رفت. حتی اگر هوا خوب باشد، می توان تا آنجا شنا کرد.

کانیو کریستالس - سرانیا دلا ماکارنا، کلمبیا

با یک نگاه می توان فهمید چرا نام این مکان کانیو کریستالس (فوران کریستالی) است: رنگین کمان مایع. هر سال بین ماه های سپتامبر و نوامبر شرایط رودخانه جوری می شود که رنگ های متفاوتی در آن شکل می گیرد. بر اثر تابش خورشید بر گیاهان کف آب، رنگ آن ها قرمز می شود. رنگ های دیگری مانند زرد، قهوه ای، آبی و سبز نیز به همین منوال پدید می آیند و باعث می شود حال و هوای این رودخانه تغییر کند.

غار کرم شب تاب وایتومو - جزیره شمالی، نیوزلند

حدود 120 سال پیش این غار کشف شد و به محض ورود به آن حس عجیبی به شما دست خواهد داد. سقف غار به شکلی است که بی درنگ شما را یاد فضا خواهند انداخت.

دریاچه ستاره دریایی - پالائو، اقیانوس آرام

اگر این ستاره های دریایی سمی بودند شاید رفتن به آن خیلی هیجان انگیز نبود. خوشبختانه تنها دو گونه ستاره دریایی در محیط اینجا وجود دارد که آنها هم برای انسان بی خطر هستند. میلیون ها ستاره دریایی هر روز از یک طرف دریاچه به طرف دیگر آن می روند تا تغذیه کنند. می توان در 45 دقیقه و با یک قایق از کورور به این دریاچه رفت. این موجودات زیبا مانند فانوسی درخشان بر روی آب شناور می مانند. اگر شنای سطحی با استفاده از لوله تنفسی را بلد باشید، شما هم می توانید بین آن ها شنا کنید.

سینوتی ایک کیل - یوکاتان، مکزیک

سینوتی نوعی گودال است که بر اثر ریزش سنگ بستر آهکی پدیده آمده و آب های زیرزمینی را آشکار می کند. این واژه از زبان مایا آمده و معنی آن چاه است. سینوتی ایک کیل یک نمونه بزرگ آن است و اهمیتش نیز در مقدس بودنش است. در مسیر شهر باستانی چیچن ایتزا می توان این سینوتی را پیدا کرد. این گودال 40 متر عمق داشته و برای شنا کاملا مناسب است. مجموعه مسابقات شیرجه از پرتگاه رد بول نیز در این مکان انجام می شود و برخی از ماهرترین شیرجه روهای دنیا در آن حاضر می شوند.

سالتس ترومن - استان نوردلاند، نروژ

اگر سابقه دریازدگی دارید سفر به این منطقه را فراموش کنید. قوی ترین جریان جزر و مدی جهان روزانه در نزدیکی شهر بودو شکل می گیرد. بر اثر این اتفاق آب خروشان شده و چندین گرداب نیز در آن پدید می آید. قطر بزرگ ترین گرداب ها آن 10 متر است، بنابراین می توان تصور کرد چه حجمی از آب را در برمی گیرد. صدای ناشی از تغییرات جزر و مدی بسیار شدید است و می توان گفت پدیده سالتس ترومن واقعا خطرناک است. بعضی از گردشگران مشتاق با قایق های قدرتمند به سمت آن حرکت می کنند و زمانی که صاحب قایق موتورها را خاموش می کند، آن ها بلندی صدا را لمس می کنند. افرادی که این کار را تجربه کرده اند می گویند انگار که گرداب دارد قایق را می بلعد.