عکسهایی از زیباترین مکانهای جهان

عکسهایی از زیباترین مکانهای جهان

در میان دریایی در بلیز واقع در شرق آمریکا یک سوراخ بزرگ وجود دارد که به چاه آبی معروف شده است. این سوراخ نزدیک به 300 متر عرض و همچنین 125 متر نیز عمق دارد.

صحرای موج، چاه آبی بزرگ، صخره فیلی و غیره از جمله مناظر عجیب و زیبایی هست که تقدیم کاربران عزیز میگردد.

دریاچه های انفرادی:

این اصطلاح برای جریان های آبی هیدرولوژیکی است که وارد محفظه هایی می شوند و راهی به جز تبخیر ندارند. بعد از تبخیر به خاطر املاحی که دارند در جای خود رسوب می کنند و باعث به وجود آمدن صخره های شگفت انگیزی شده اند. این صخره ها در ایالت نوادای آمریکا قرار دارند.

سنگ های تخم مرغی:

یکی دیگر از جاذبه های توریستی و همچنین نقاط عجیب دنیا نیوزیلند سنگ های تخم مرغی هستند. این سنگ ها که در اندازه های بسیار بزرگ قرار دارند در دوره های پیشین در کف دریا بوده اند که البته به علت تغییرات شرایط زمین به ساحل آمده اند.

آبگرم رنگارنگ:

در منطقه زمین گرمایی وایتاپائو در نیوزیلند میزبان یکی از عجیب ترین نقاط روی زمین است جایی که استخرهای آب گرم در رنگ های مختلف وجود دارد. این استخرهای رنگارنگ به علت وجود موادی مانند طلا، نقره، مس، آرسنیک به این رنگ ها درآمده اند.

هرم بالس:

این هرم دقیقا در میان دریایی در جنوب استرالیا قرار دارد و با 562 متر به عنوان بلندترین صخره آبی دنیا شناخته می شود

صخره فیلی:

در پارک دره آتش در ایالت نوادا صخره ای وجود دارد که چند سالی می شود توریست های زیادی به خود جذب می کند. این صخره که بر اثر گذر زمان تغییر شکل داده است بسیار شبیه به یک فیل با خرطوم بلند می ماند.

چاه آبی بزرگ:

در میان دریایی در بلیز واقع در شرق آمریکا یک سوراخ بزرگ وجود دارد که به چاه آبی معروف شده است. این سوراخ نزدیک به 300 متر عرض و همچنین 125 متر نیز عمق دارد. بهترین زمان برای مشاهده این چاه آبی زمانی است که سطح آب دریا در پایین ترین نقطه خود رسیده است.

 

صحرای موج:

در یکی از صحراهای واقع درایالت یوتا صخره های خاصی وجود دارد که بر اثر فرسایش های زمین در تاریخ به صورت امواج دریا در آمده اند. بسیاری از باستان شناسان اعتقاد دارند که این صخره ها به دوران ژوراسیک باز می گردد و نزدیک به 190 میلیون سال عمر دارد