بیشترآشناشوید با مرموزترین نقاط روی کره زمین

بیشترآشناشوید با مرموزترین نقاط روی کره زمین

وقتی پای بناهای مرموز به میان می آید حتما نامی از استون هنج هم برده می شود. تخمین زده می شود این بنای ماقبل تاریخی در فاصله سالهای 3.000 تا 2.000 سال پیش از میلاد مسیح ساخته شده است.

در گوشه و کنار این کره خاکی مکان های مرموز و بناهای عجیبی مشاهده می شوند. برخی از آنها اطلاعات ما در زمینه علوم و تاریخ را به طوری جدی به چالش می کشند؛ هر چند برای بعضی از آنها هم هیچ توضیح قابل قبولی نمی یابیم.

تونل درختی، میث (Meath)، ایرلند

این تونل درختی عجیب در جنگلی قدیمی در نزدیکی شهر دوبلین کشف شده است. یک قلعه، صومعه، دانشگاه و تعدادی گورستان قدیمی نیز در همان نزدیکی یافت شده اند.

لاس پوزاس (Las Pozas)، زیلیتلا (Xilitla)، مکزیک

ادوارد جیمز خالق پارکی سورئال در یک جنگل بارانی است. حجاری های موجود این منطقه را شبیه به خرابه هایی باستانی نموده که در دل زیبایی های طبیعت جای گرفته اند. در کل این مجموعه محیطی تأثیر برانگیز و سرزمینی شگفت انگیز را خلق نموده اند.

سنوتز (Cenotes)، مکزیک

گودال های طبیعی و عمیق بسیاری در مکزیک یافت شده اند. بسیاری از آنها در زمان های گذشته توسط قوم مایا و برای اهداف مذهبی و مقدس مورد استفاده قرار میگرفته اند. امروزه اما آنها بیشتر به دلیل زیبایی های ذاتی و ارزش های فرهنگی شان مورد بازدید قرار می گیرند.

مسیر مسابقه پلایا (Racetrack Playa)، کالیفرنیا، آمریکا

دریاچه خشکیده ای که در دره مرگ قرار گرفته بیشتر به خاطر سنگ های مسافرش به شهرت رسیده است. این سنگ ها در اطراف سفر می کنند و از خود ردی شبیه به مسیر مسابقه برجای می گذارند. بر طبق یک فرضیه عمومی، این سنگ ها بواسطه وزش بادهای سهمگین که در پی ریزش باران و لغزنده شدن زمین رخ می دهد، جابجا می شوند.


قله برومو، جاوای شرقی، اندونزی

این قله آتشفشانی رفیع با ارتفاع 2.329 متر هنوز هم فعال بوده و از دهانه اش خاکستر خارج می شود. روی هم رفته منظره ایجاد شده در این منطقه بسیار تاثیر گذار و غیر معمول است.

استون هنج، ویلت شایر، انگلستان

وقتی پای بناهای مرموز به میان می آید حتما نامی از استون هنج هم برده می شود. تخمین زده می شود این بنای ماقبل تاریخی در فاصله سالهای 3.000 تا 2.000 سال پیش از میلاد مسیح ساخته شده است. دانشمندان در مورد چگونگی جابجا نمودن این تخته سنگ های غول پیکر مجادلات فراوانی دارند. همچنین اطلاعات ما در مورد مردمی که این بنا را ساخته اند نیز بسیار ناچیز و اندک است.

اگاشیما، ژاپن

این قله آتشفشانی در دریای فیلیپین قرار گرفته است. نکته ویژه در مورد این ناحیه قرار گرفتن یک قله آتشفشانی کوچکتر در مرکز جزیره است. چشم انداز کلی این ناحیه اغلب با مناظر پارک ژوراسیک مقایسه می گردد.

خطوط نازکا (Nazca)، پرو

مشاهده این پرتره های ژئوگلیفی از مرغ مگس خوار، عنکبوت، میمون، ماهی، کوسه، ارکاس و خزندگان، ذهن بیننده را کاملا درگیر چگونگی پیدایش آنها می کند. بر طبق تحقیقات انجام شده، این خطوط توسط فرهنگ نازکا (یک شهر، مجموعه ای از دره ها که در ساحل جنوبی کشور پرو قرار گرفته اند؛ همچنین فرهنگ نازکا که از 100 پیش از میلاد تا 800 پس از میلاد قدمت داشته است) و در فاصله سال های 400 تا 650 پس از میلاد ساخته شده اند و انگیزه های معنوی دلیل ساخت آنها بوده است. اگر چه فرضیه های بیشمار دیگری نیز دلایلی کاملا متفاوت برای خلق این پدیده های شگفت انگیز ارائه می دهند.