آشنایی با هتل های متروکه و ترسناک دنیا

آشنایی با هتل های متروکه و ترسناک دنیا

امروز لیستی از هتل ها را به شما معرفی می کنیم که به هیچ وجه حتی اگر اقامت در آن ها رایگان هم باشد ، آن ها را انتخاب نمی کنید چرا این لیستی از هتل های متروکه و ترسناک در دنیا است.

اقامت در یک هتل یا یک اقامتگاه شاید اولین چیزی باشد که به آن فکر میکنیم ، این که هتل باید چه امکانات و استاندادهایی داشته باشد ، هزینه های آن چقدر باشد و ...

اما امروز لیستی از هتل ها را به شما معرفی می کنیم که به هیچ وجه حتی اگر اقامت در آن ها رایگان هم باشد ، آن ها را انتخاب نمی کنید چرا این لیستی از هتل های متروکه و ترسناک در دنیا است.هتلهایی که هر کدام داستانی عجیب برای خود دارند ، هر کدام روزی برای خود رونق و ابهتی داشتند تا این که گرفتار مشکلاتی شدند و بعد از آن درهایشان را برای همیشه به روی میهمانانشان بستند.

برخی اثیر ارواح و برخی دیگر گرفتار مشکلات مالی شدند...

همراهمان بیایید تا به جای جای دنیا برویم و با هتل های متروکه و مخوف دنیا آشنا شویم ؛ هتل هایی که خوابیدن زیر آسمان شب را به ماندن در آن ها ترجیح خواهید داد.


1 ) هتل دل سالتو | کلمبیا

هتل دل سالتو ( Hotel Del Salto ) ابتدا در سال ۱۹۲۳ و به عنوان یک عمارت خصوصی ساخته شد. در سال ۱۹۵۰ آن را به یک هتل ۸ طبقه تغییر کاربری دادند و تا این که محلی باشد برای اسکان گردشگران آبشار Tequendama . همه چیز عالی بود ، میهمانان با اقامت در این هتل از طبیعتی بی نظیر و آبشاری و رودخانه ای شگفت انگیز لذت می برند تا این که این هتل کم کم از رونق افتاد.

دلیل هم آلوده شدن آب رودخانه ی پایین دست هتل در سال ۱۹۹۰ بود . همچنین دلیل دیگری که شاید اصلی ترین هم باشد ، خودکشی های بسیاری بود که در محوطه ی هتل صورت می گرفت چرا که ساختمان در مقابل آبشار در لبه صخره واقع شده است.

اینها تماما دلایلی بودند که سبب شدند تا هتل دل سالتو در اوایل دهه ۹۰ بسته و متروکه شود .

برخی افراد معتقدند که این هتل توسط ارواح عذاب کشیده ی کسانی که اینجا خودکشی کرده اند ، تسخیر شده است.

امروز ساختمان هتل ، بازسازی و به موزه تنوع زیستی تبدیل شده است.

 ۲ ) هتل دیپلمات | فیلیپین

یکی دیگر از هتل های متروکه در دنیا ، در فیلیپین و در شهر باگیو ( Baguio ) قرار دارد.

هتل دیپلمات ( Diplomat Hotel ) در سال ۱۹۱۵ به سفارش به گزارش جدیدترین به نقل از دومینیکن به عنوان محلی برای گذران تعطیلات با نام "دومینیکن هیل" ( دومینیکن هیل ) افتتاح شد. در طول جنگ جهانی دوم این محل توسط پناهندگان ژاپنی اشغال شد و به همین دلیل به شدت بمباران شد .

این هتل در سال ۱۹۴۷ بازسازی شد و در سال ۱۹۷۳ ساختمانش توسط فیلیپین خریداری شد و به یک هتل ۳۳ اتاقه تبدیل شد . هتلی پر رونق تا این که مالک آن ، تونی آگپاوآ ( Tony Agpaoa ) از دنیا رفت . این اتفاق کافی بود تا دلیلی باشد برای توقف فعالیت هتل.

فعالیت متوقف شد و کم کم این جا تبدیل به یک مکان متروکه شد.

 ۳ ) هتل کت اسکیل گروسیگر | ایالات متحده آمریکا

یکی دیگر از هتل های متروک دنیا ، کت اسکیل گروسیگر ( Grossinger's Catskill Resort Hotel ) نام دارد و در شمال ایالت نیویورک قرار دارد.

این هتل در دهه ۶۰ میلادی به عنوان یک مرکز اردوگاه تعطیلات شهرت داشت و نزدیک به ۱۵۰٫۰۰۰ نفر از افراد معروف و مشهور مثل سیاستمداران ، ورزشکاران و ... آن زمان را میزبانی که برای گذراندن تعطیلات به این هتل می آمدند را میزبانی کرده است.

همه چیز برای این هتل خوب پیش می رفت تا این که دیگر صاحبان آن نتوانستند منابع مالی برای ادامه ی فعالیت آن را تامین کنند و هتل بسته شد.

بعد از این اتفاق بود که کم کم هتل متروک و شاید کمی ترسناک شد.

 ۴ ) هتل White Pines | ایالات متحده آمریکا

هتلی ساخته در سال ۱۸۹۲ در زمینی به مساحت ۱۲٫۰۰۰ هکتار برای اسکان دادن مسافران یهودی آلمانی در ایالات متحده ی آمریکا با نام White Pines که امروز متروک و رها شده روزگار می گذراند. اقامتگاهی که بسیار هم پر رونق بود و میهمانان زیادی را میزبانی می کرد.

این هتل توسط سازمانی با نام ILGWU که در اصل اتحادیه ی خانم های شاغل در زمینه صنعت و پوشاک بود ، خریداری شد و در همین راستا هم از آن استفاده هایی شد.

تا این که در خلال جنگ جهانی دوم کم کم از رونق افتاد و درهایش را در سال ۱۹۹۰ برای همیشه بست و دیگر تا به امروز هرگز باز نکرده است.

 ۵ ) هتل بیکر | ایالات متحده آمریکا

هتلی با نام هتل بیکر ( Hotel Baker ) که در ایلات متحده آمریکا واقع شده است.

هتلی ساخته شده در سال ۱۹۲۶ در یک شهر کوچک در تگزاس ، که نمونه ای بسیار عالی بود پروژه های بلند پروازانه برای ساخت اقامتگاه های ساحلی.

این هتل ، اولین هتلی بود که در تگزاس ساخته شده بود که استخری بزرگ را در خود جای داده بود و می توانست تا ۲۵۰۰ نفر را در خود جای دهد.

اوضاع خوب بود تا این که در سال ۱۹۲۹ مشکلات مالی گریبان گیر این هتل شد و سهام آن افت کرد. همین اتفاقات شروع دورانی سیاه برای این هتل بود.

این مشکلات تا پایان جنگ جهانی دوم با این هتل همراه بود و سبب شد تا هتل تا سال ۱۹۶۳ بسته باشد. تا این که صاحبان آن عوض شد و دوباره برای مدت کوتاهی هتل مجدد در سال ۱۹۶۵ بازگشایی شد ، اما این دوران هم خیلی طول نکشید و فعالیت های هتل باز بنا به مشکلات مختلف در سال ۱۹۷۲ تا به امروز بسته شد.

این ها دلایلی بودند که این هتل که می توانست در زمان خود یه یک پروژه ی موفق تبدیل شود را به یک هتل متروکه و شکست خورده تبدیل کند.

با وجود آن که عده ای پیشنهاد دادند و حتی برای بازگشایی آن تلاش کردند هنوز این هتل متروکه و رها شده است.

 ۶ ) هتل پولیسیا | اوکراین

هتل پولیسیا ( Polissya ) واقع در اوکراین ، که یکی از بلندترین هتل های شهر ارواح ، پریپیات که در دهه ی ۷۰ میلادی ساخته شده است.

تنها دلیلی که باعث متروکه شدن آن شد ، فاجعه ی هسته ای چرنوبیل بود ، حادثه ای وحشتناک که سبب شد تا در تاریخ ۲۶ آوریل ۱۹۸۶ این هتل پر رونق خالی از سکنه و متروک شود و تا به امروز دیگری کسی برای اقامت در آن قدم نگذارد.

امروز خطر سقوط ساختمان این هتل را تهدید می کند ، البته تهدیدی که شامل تمام ساختمان های منطقه می شود.

 ۷ ) هتل لی پلازا | ایالات متحده آمریکا

هتل لی پلازا ( Lee Plaza ) یک ساختمان ۱۵ طبقه است که در سال ۱۹۲۹ در دیترویت ساخته شده است. قرار بود این یک هتل تمام عیار باشد ، میهمانان می توانستند تا هر چند روز که می خواهند با کمترین دردسر ممکن در هتل اقامت داشته باشند .

مالک هتل فکر همه جا را کرده بود ؛ هتل سالن آرایشگاه مخصوص خود را داشت. کتابخانه ای کامل و زیبا ، فروشگاه های متعدد و ... از امکانات رفاهی این اقامتگاه بودند. تمام تزئینات به بهترین کل ممکن انجام شده بود و در کل همه چیز عالی بود.

تا این که چنیدن بار مالکان هتل بین دهه های ۷۰ و ۸۰ میلادی عوض شدند و این دلیلی بود برای این که هتل وارد روزهای سخت خود بشود. هتل لی پلازا نتوانست این روهای سخت را تاب بیاورد و در نهایت درهای خود را در سال ۱۹۹۷ به روی میهمانانش بست ، شاید قتل یکی از میهمانان هتل کافی بود تا این تصمیم با جدیت گرفته شود.

اما ساختمان هتل به دلیل معماری زیبایی که دارد امروز بیشتر از ۸۰۰۰۰ ساختمان متروکه دیترویت اهمیت دارد.

 ۸ ) هتل قصر دوکور | لیبریا

هتل قصر دوکور ( Ducor ) ، کاخی مجلل و ۵ ستاره که در سال ۱۹۶۲ در لیبریا بازگشایی شد تا محلی باشد برای اقامت سیاستمداران و افراد مطرح در سفرهایشان به لیبریا.

این هتل معتبر و خوش نام در دهه ی ۸۰ میلادی بسته شد ، دلیل اش هم وضعیت سیاسی نامناسب لیبریا بود .

به دنبال این ناآرامی های سیاسی به گزارش جدیدترین به نقل از لیبریا جنگ داخلی رخ داد و همین سبب شد تا برخی خانواده های فقیر به این هتل پناه ببرند.

هتل دوکور سال هاست که متروک شده ، تا حدی که حتی هیچ کس را هم برای بازدید به خود راه نمی دهد ، تنها می توان با دیدن تصاویر سفری مجازی به این هتل داشت.

 ۹ ) هتل بزرگ کوپاری| کرواسی

هتل بزرگ کوپاری ( Kupari ) ، روستایی در یکی از روستای کوپاری در به گزارش جدیدترین به نقل از کرواسی است که در روزهای اوج خود ، محلی برای گذراندن تعطیلات افسران ارشد ارتش یوگسلاوی بود. این هتل که به احل دسترسی داشت در دهه ی ۲۰ میلادی ساخته شده بود اما تا دهه ی ۶۰-۷۰ میلادی خیلی هتل مطرحی نبود تا این که بمبی از گردشگران در منطقه منفجر شد و هتلو امکانات رفاهی اش بر سر زبان ها افتاد .

در سال ۱۹۹۰ در حالی که هتل در روزهای طلایی خود بود ، در جریان جنگ داخلی که رخ داد ، غارت شد.

از آن موقع تا به امروز هنوز این هتل جان دوباره نگرفته است ، حتی هنوز می توان آثاری از شلیک گلوله های جنگ را روی دیوارها آن دید.

 ۱۰ ) هتل ریوگیونگ | کره شمالی

هتل ریوگیونگ ( Ryugyong ) یک آسمان خراش هرمی ۱۰۵ طبقه، واقع در مرکز پایتخت کره شمالی است که گاها آن را با نام ساختمان ۱۰۵ هم می شناسند که اشاره به تعداد طبقات هتل دارد

. ساخت و ساز هتل در سال ۱۹۸۷ آغاز و قرار بود هتل در سال ۱۹۸۹ به طور رسمی بازگشایی شود . اما متاسفانه برنامه ریزی ها درست از آب در نیامد؛ چرا که ساخت و ساز در سال ۱۹۹۲ به دلیل فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در آن زمان که بسیاری از مواد اولیه و ودجه ی ساخت هتل را تامین می کرد ، پروژه متوقف شد. پروژه ی ساخت ۱۶ سال بعد یعنی در سال ۲۰۰۸ با سرمایه گذاری یک شرکت مصری مجدد آغاز شد . دولت کره شمالی اظهار کرده بود که هتل تا سال ۲۰۱۲ تکمیل و بازگشایی می شود ، اتفاقی که هنوز عملی نشده است.

شاید چیزی که باعث شده تا این هتل هم در ان لیست باشد ، ۳۰۰۰ اتاق خالی ، ۱۰۵ طبقه ی متروک و ۳۰۰ متر ارتفاع سازه باشد که می تواند به اندازه ی کافی این سازه ی ناکام را ترسناک و وهم آور کند.

تصویری از سازه هتل در سال ۲۰۰۵ و ۲۰۱۱