بازيگران هاليوودی از دنياي مادری مي‌گويند

کدخبر: 1637
تاریخ: 1395/02/17
ساعت: 11:21
بازدید: 981
بازيگران هاليوودی از دنياي مادری مي‌گويند

کمتر بازیگر یا چهره‌ای را می‌توانید پیدا کنید که تجربه حضور در هالیوود را داشته باشد اما بعد از مدتی دلزده و دلسردبه آغوش گرم خانواده‌اش پناه نبرده باشد.

دنیای جذاب، رنگارنگ و پرزرق و برق هالیوود و عرصه سیاست اگرچه در ابتدا بسیار مسحورکننده به نظر می‌رسد اما در واقع به شنیدن صدای دهل از دور می‌ماند. کمتر بازیگر یا چهره‌ای را می‌توانید پیدا کنید که تجربه حضور در هالیوود را داشته باشد اما بعد از مدتی دلزده و دلسرد به آغوش گرم خانواده‌اش پناه نبرده باشد. به اعتراف بسیاری از چهره‌های سینمایی دنیای غرب مادر شدن از آن حس‌هایی است که می‌تواند تمامی جذابیت‌های دنیای سوپراستاری و یکه‌تازی در رسانه‌های جهان را تحت تاثیر خود قرار دهد.
به‌خاطر بچه‌هایم دور خیلی چیزها خط کشیدم!
کیت وینسلت (Kate Winslet) ، بازیگر ۴۰ ساله انگلیسی: اولویت اول در زندگی‌ام بچه‌ها هستند
کیت وینسلت، بازیگر انگلیسی فیلم های تایتانیک، روز کارگر و کشتار از جمله بازیگرانی است که با وجود شکست‌های عاطفی پی‌درپی به انسجام خانواده اهمیت زیادی می‌دهد. کیت تا امروز دو ازدواج شکست خورده دارد و از ازدواج‌های قبلی‌اش یک دختر ۱۳ ساله به نام میا و یک پسر ۱۰ساله به نام جو دارد. کیت در سال ۲۰۱۲ با ند راک اندرول ازدواج کرد و هم‌اکنون از او یک پسر دارد.

او در حال حاضر با همسر سومش زندگی معقولی را دنبال می‌کند و سرپرستی و تربیت هر سه فرزندش را برعهده دارد. کیت در مصاحبه‌اش با دیلی میل می‌گوید: به هیچ‌وجه حاضر نیستم از بچه‌هایم دور شوم. تلاش کردم با همسرم روندی را پیش بگیریم که بتوانیم بچه‌ها را در کنار خود داشته باشیم. ند مرد خوبی است او رابطه خوبی با بچه‌ها برقرار کرده و کلا شخصیت حمایتی دارد. با همه اینها من هنوز بر این باورم که مادر بودن اولویت اول من در زندگی است و اگر روزی مجبور شوم به خاطر بچه‌ها کار را کنار بگذارم حتما این کار را می‌کنم.
به خاطر بچه‌هایم تئاتر بازی نمی‌کنم
بازیگر فیلم تایتانیک ماه گذشته در گفت‌وگو با خبرنگار هنری روزنامه تلگراف در پاسخ به این پرسش که چرا با وجود نقش‌های خوبی که در دنیای تئاتر به او پیشنهاد می‌شود، کاری را در مدیوم تئاتر دنبال نمی‌کند گفت: مهم‌ترین دلیلی که دارم بچه‌هایم هستند. اگر بنا باشد در یک کار تئاتر بازی کنم باید ماه‌ها وقت بگذارم و سر تمرین حاضر شوم و بعد از آن برای اجراهای شبانه از بچه‌هایم دور باشم.
من نمی‌توانم این طور زندگی کنم اگر قرار باشد هر شب بچه‌هایم را نبینم و وقتی به خانه برسم که آنها خوابند دیوانه می‌شوم. من دوست دارم و می‌خواهم بچه‌هایم را خودم به رختخواب ببرم. به نظرم باید صبر کنم تا بچه‌هایم بزرگ‌تر شوند تا آن موقع نمی‌خواهم در تئاتر بازی کنم.
احساس گناه نمی‌کنم!
کیت این روزها بیشتر وقتش را با پروژه‌های سینمایی می‌گذراند. او چند ماه گذشته فیلم جدیدش با نام خیاط زنانه را شروع کرده است. او می‌گوید پروژه‌های سینمایی برای من بهتر است چون می‌توانم با انتخاب کارهای سینمایی بین کار و برنامه‌های خانه تعادل ایجاد کنم. در این شرایط آخر هفته‌ها تعطیل هستم و در طول هفته هم می‌توانم به بچه‌هایم سر بزنم و به کارهای منزل برسم.
در حالی که اگر یک تئاتر را قبول کنم مجبورم ۶ شب در هفته از ساعت ۵ تا پایان اجرا بچه‌هایم را تنها بگذارم؛ بنابراین بدون آنکه خودم را در شرایط بد قرار دهم دور تئاتر را خط کشیده‌ام تا بدون عذاب وجدان و احساس گناه در کنار بچه‌هایم باشم.
همراهی همسرم نبود نمی‌توانستم کارم را حفظ کنم
کیت یکی از دلایل موفقیتش را در محیط کار به عنوان مادر سه‌بچه همراهی همسرش می‌داند و می‌گوید: بچه‌های من ۱۵، ۱۲ و ۲ ساله هستند و هر کدام مراقبت‌های خاص خود را می‌طلبند. باید بگویم اگر همراهی‌های همسرم نبود نمی‌توانستم این طور موفق باشم. ند راک اندرول یک شوهر همیشه حاضر و همیشه همراه است که کارها را برای من ساده و آسان کرده. وقت‌هایی که من به خاطر پروژه‌های سینمایی نمی‌توانم صبحانه، ناهار یا شام را کنار بچه‌ها باشم او کنار بچه‌ها حضور دارد و نمی‌گذارد آنها کمبود مرا حس کنند.
در میانسالی مادر موفق تری هستم!
هالی بری (Halle Berry)، بازیگر ۴۹ ساله آمریکایی: انگیزه‌ام از زندگی اول بچه‌ها و بعد همسرم است
بری از آن دست مادران پرکاری است که با شور انرژی زیادی پروژه‌های سینمایی‌اش را دنبال می‌کند و همیشه در جست‌وجوی هیجان است. به همین دلیل هم باعث شده که او در بیشتر موارد فیلمنامه‌های اکشن را بپذیرد. اما ماجرای مادری هالی بری هم داستان خاص خودش را دارد. او تا امروز دو ازدواج ناموفق را پشت سر گذاشته و در حال حاضر با اولیور مارتینز زندگی می‌کند.

او از ازدواج قبلی‌اش با گابریل ابری یک دختر به نام ناهلا دارد که برای گرفتن حضانت او تلاش بسیاری کرده و کشمکش‌های زیادی داشته است. هالی علاوه بر ناهلا یک پسر از اولیور مارتینز دارد که او را ثمره یک عشق جادوانه می‌داند. هالی معتقد است که تنها حضور بچه‌هایش است که باعث می‌شود او انرژی و امید به آینده داشته باشد. او می‌گوید با همه عشقی که به اولیور دارد اما بچه‌هایش را مهم‌ترین انگیزه برای فعالیت‌های هنری‌اش می‌داند.
در جوانی کارم را به بچه ترجیح می‌دادم
بازیگر فیلم روبات‌ها و مردان ایکس درباره اینکه چرا تصمیم گرفته در ۴۷ سالگی بچه‌دار شود به دیلی میل می‌گوید: وقتی جوان بودم دوست نداشتم بچه‌دار شوم. فکر می‌کنم حدودا ۲۲ ساله بودم که برای اولین بار به بچه فکر کردم. در آن زمان واقعا شرایط و آمادگی نگهداری از بچه را نداشتم چون نمی‌توانستم کارم را رها کنم. آن روزها کارم به همه چیز اولویت داشت.
اول به کار و پروژه‌های سینمایی و هنری‌ام فکر می‌کردم و بعد خانواده و بچه اما این روزها از اینکه دو بچه دارم احساس شادمانی و خشنودی دارم. شاید کمی دیر باشد شاید خیلی‌ها فکر کنند که در این سن و سال نمی‌توانم به خوبی برای بچه‌هایم وقت بگذارم اما واقعیت این است که من از داشتن بچه‌هایم خیلی خوشحالم و وقتی قرار بود دخترم از من دور بماند رضایت ندادم و به هر ترتیبی بود حضانتش را گرفتم. بلوغ سنی و تجربه زیستن من در این ۴۷ سال باعث شد تا امروز بهتر مادری کنم؛ شاید اگر در ۲۰ سالگی مادر می‌شدم بچه‌های خوبی تربیت نمی‌کردم.
به خاطر دخترم، یکی از با نفوذترین زنان اروپا شدم
لیسیا رونزولی (Licia Ronzulli)، نماینده پارلمان ایتالیا، ۴۰ ساله: به مهدکودک اعتقادی ندارم
رونزلی از آن دست سیاستمدارانی است که دیدگاه‌های جالبی دارد. شاید تصویر او را در حالی که بچه به بغل در پارلمان ایتالیا حاضر شده بود در رسانه‌های مختلف دیده باشید. او از آن دست مادرهایی‌ است که به هیچ قیمتی حاضر نیست فرزندش را از خود دور کند. به همین دلیل ویکتوریا دختر لیسیا رونزولی به اندازه مادرش این روزها شناخته شده است.

رونزلی در این باره می‌گوید: وقتی ویکتوریا به دنیا آمد و چند روزی گذشت دیدم در موقعیتی قرار گرفتم که هم باید کارم را ادامه دهم چون در قبالش مسوولیت دارم و هم در جایگاه یک مادر باید به نحو احسن مادری کنم. تنها یک گزینه مطرح بود و آن مهدکودک یا پرستار بچه بود. اما واقعیت این است که من اصلا نمی‌توانستم قبول کنم نوزاد بی‌پناهم را به کسی بسپارم. پس تصمیم گرفتم او را به پارلمان ببرم.
همکارانم در پارلمان با من مخالف بودند
روزهای اول مخالفتی نبود اما به مرور مخالفت‌ها بالا گرفت و زمزمه مخالفت همکارانم بلند شد. خیلی‌ها می‌گفتند این کار درستی نیست که یک بچه در پارلمان حاضر باشد اما خوشبختانه هیچ قانونی در کشور ما وجود ندارد که مرا از بردن ویکتوریا به پارلمان منع کند. پس ویکتوریا از وقتی شش هفته‌اش بود با من در پارلمان حاضر شد و کار پیش رفت. این ماجرا ۴۴ روز ادامه پیدا کرد و من توانستم به طور نمادین شرایطی را برای زنان به وجود آورم تا قانون‌های حمایتی برای آشتی دادن زنان با کار و زندگی خانوادگی به وجود آید.
ویکتوریا باعث شهرتم شد
لیسیا رونزلی معتقد است تولد ویکتوریا نه‌تنها اختلالی در کارش ایجاد نکرد بلکه باعث شده او بیشتر از پیش و با توان بیشتری کارش را دنبال کند و انگیزه‌های بیشتری برای حمایت از زنان شاغل به دست آورد. او شهرت خود را مدیون ویکتوریاست و می‌گوید اگر او نبود من به سومین زن با نفوذ اروپا تبدیل نمی‌شدم و شاید حالاحالاها روی جلد فیگارو نمی‌رفتم. ویکتوریا روزهای اول در پارلمان کمی اذیت می‌شد اما به مرور، هم من و هم او دانستیم که چطور باید با شرایط محیط اطرافمان خودمان را تطبیق دهیم و راحت‌تر لحظه‌هایمان را بگذرانیم.
آنجلینا جولی(Angelina Jolie)، بازیگر ۴۰ ساله آمریکایی: شخصا به امور بچه ها رسیدگی می کنم
آنجلینا جولی را همه ما به عنوان بازیگر می‌شناسیم اما او جز این کار به عنوان یکی از موفق‌ترین طراحان جواهر هم در آمریکا و اروپا شناخته می‌شود و فعالیت‌های جنبی دیگری هم دارد چرا که او این سال‌ها به عنوان سفیر حسن‌نیت سازمان ملل نیز مشغول به کار است. این بازیگر که جایزه اسکار را در کارنامه‌اش دارد معتقد است اگر شخصا به امور بچه‌هایش رسیدگی نکند یک جای کار می‌لنگد. این بازیگر با همه مشغله‌هایی که در زندگی دارد ۳ کودک را به سرپرستی گرفته و سه فرزند از براد پیت دارد. به نظر می‌رسد یکی از سخت‌ترین پروژه‌های زندگی او تربیت و پرورش فرزندانش است.


از پرستار بچه کمک نمی‌گیریم
آنجلینا جولی در مصاحبه با دیلی میل می‌گوید: شاید بعضی‌ها فکر کنند که مراقبت و تربیت ۶ فرزند کار دشواری است اما باید بگویم نه؛ کار چندان سختی نیست؛ به شرط آنکه با برنامه‌ریزی پیش بروید. بچه‌دار شدن تعهد بسیار بزرگی است. وقتی تصمیم گرفتی بچه‌دار شوی باید همه مسوولیت‌هایش را هم قبول کنی. نمی‌توانی و نباید از بار مسوولیت شانه خالی کنی. درست است که از پرستار کمک می‌گیرم اما عمده کارهای مربوط به بچه‌ها را خودم شخصا انجام می‌دهم و امور روزانه خانه را به او می‌سپارم.
ساعت ۳ صبح بیدار می‌شوم
رسیدگی به مسوولیت‌ها و کارهای مادرانه مهم‌ترین دغدغه آنجلینا جولی است. او در این باره به خبرنگار لس‌آنجلس تایمز می‌گوید: من هر روز ساعت ۳ صبح از خواب بیدار می‌شوم تا بتوانم مقدمات کار را برای یک روز خوب برای بچه‌هایم فراهم کنم. بنابراین روزانه برنامه‌ریزی دقیقی دارم و طبق آن پیش می‌روم. شب‌ها وقت خواب بچه‌ها که می‌شود حدود ۲ ساعت وقت می‌گذارم تا آنها را به تختخواب بفرستم. البته این بیشتر شامل کوچولوترها می‌شود. دوست دارم صبح که بچه‌ها بیدار می‌شوند در آرامش باشند و همه چیز مرتب باشد. دوست دارم نظم و آرامش را به بچه‌هایم آموزش دهم و برای این کار باید اول از همه بچه‌ها در خانه این نظم و آرامش را با تمام وجودشان لمس کنند.
براد برخلاف ظاهرش پدر خوبی است
آنجلینا میزان همراهی براد را توصیف‌ناشدنی می‌داند. او می‌گوید: خیلی‌ها فکر می‌کنند براد تنها برای بازی کردن و سرگرم کردن بچه‌ها گزینه مناسبی است. فکر می‌کنم آنها براساس شخصیت پرشور و هیجان براد یا نقش‌هایی که می‌پذیرد این طور درباره‌اش قضاوت می‌کنند اما واقعیت این است که براد همه تلاشش را می‌کند تا با همه انرژی در کنار بچه‌ها باشد. ما هر دو جز مواقعی که به خاطر شرایط کار و پروژه از خانه دوریم در کنار هم هستیم و حتما صبحانه و شام را همگی در کنار هم می‌خوریم.