الناز شاکردوست از یک راز پرده برداشت

کدخبر: 2991
تاریخ: 1395/03/11
ساعت: 10:40
بازدید: 685
الناز شاکردوست از یک راز پرده برداشت

الناز شاکر دوست،بازیگر باسابقه سینما که این روزها به واسطه حضور در پنجمین حراج تهران و خرید اولین اثر این حراج در رسانه‌ها مطرح شد اعلام کرد که به مجموعه‌داری آثار هنری علاقمند است.

الناز شاکردوست به غیر از بازیگری، در عرصه هنر چه فعالیت‌های دیگری دارد؟

الناز شاکر دوست،بازیگر باسابقه سینما که این روزها به واسطه حضور در پنجمین حراج تهران و خرید اولین اثر این حراج در رسانه‌ها مطرح شد اعلام کرد که به مجموعه‌داری آثار هنری علاقمند است.
او که نخستین اثر ارائه شده در پنجمین حراج تهران، اثری از ناصر اویسی را خرید، لحظاتی پس از پایان این رویداد گفت: این نخستین بار است که خودم در "حراج تهران " حضور پیدا می‌کنم اما در ادوار گذشته، همیشه نماینده‌ای از طرف من در حراج حضور داشته است.
او گفت: ارتقای قیمت آثار بزرگان هنر ایران، مایه مباهات و افتخار ملی‌ست و هرکس در حد توان خود باید از این فرایند حمایت کند؛ من هم هر سال به اندازه توانم سعی کرده ام در این کار خطیر مشارکت کنم.
او با ابراز رضایت از کیفیت برگزاری حراج تهران خاطر نشان کرد: ارائه مناسب و حرفه ای ویژگی مهم برای دیده شدن و فروش آثار هنری ست که در حراج تهران این اتفاق به خوبی سازمان دهی شده است؛ همه ما باید این دقت را داشته باشیم که آثار نخبگان هنری ما از منظر کیفیت خیلی بالاست و اگر درست معرفی شوند حتی در بازارهای بین المللی می توانند به موفقیت های بزرگ دست یابند. راستش خیلی خوشحالم که آثارهنرمندان عزیز کشورم در سرزمین مادری شان هم قدر و منزلت می بینند.
الناز شاکر دوست با ابراز خشنودی از اینکه نخستین کار پنجمین حراج تهران را خریداری کرده است گفت : هیجان انگیز بود که اولین چکشی که آقای پاکدل برای یک اثر در حراج پنجم زد نصیب من شد و مقدمه خلق رکوردی به یاد ماندنی برای هنر ایران شد، من همیشه آثار استاد ناصر اویسی را دوست دارم و خوشحالم که این تابلوی زیبا و ارزشمند را به خانه می برم.
او در پاسخ به سوال خبرنگاران گفت: من معمولا به گالری های هنری سر می زنم و کار هنرمندان معاصر را دنبال می کنم، تماشای آثار هنری یکی از کارهایی ست که از آن لذت می برم.
او افزود: مجموعه کوچکی از آثار هنری برای خودم دارم، من را می توانید یک عضو کوچکی از مجموعه داران هنری بدانید.
شاکر دوست که در زمان چکش خوردن اثر سه میلیاردی سهراب سپهری در سالن حراج تهران حضور داشت. درباره این لحظه خاص گفت : باعث خوشحالی ست گرانترین نقاشی ایران، با نام چهره گرانقدر و عزیز سهراب سپهری پیوند خورده است، در آن لحظه من هم مانند تمامی حاضرین در سالن هیجان زده شدم و یاد اشعار زیبای این هنرمند افتادم و واقعا حسرت خوردم که کاش در زمانی که ایشان در قید حیات بودند این لحظات را می دیدند و در حضور خودشان این اتفاق بزرگ رخ می داد، سپهری برای همه ما چهره ای نوستالژیک و خاص است و طبیعی ست مردم برای به دست آوردن آثارش با یکدیگر رقابت کنند.