اکران «50 کیلو آلبالو» متوقف شد

کدخبر: 3282
تاریخ: 1395/03/18
ساعت: 09:22
بازدید: 763
اکران «50 کیلو آلبالو» متوقف شد

معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی گفت: مجوزی برای اکران دوباره فیلم سینمایی «پنجاه کیلو آلبالو» داده نشده است.

حبیب ایل بیگی ادامه داد: نمایش این فیلم در تهران تمام شده و با ادامه نمایش آن موافقت نشده است. ما نیز ابلاغ کردیم فیلم هر کجای دیگری که نمایش دارد؛ باید نمایش آن متوقف شده و فیلم از سینماها جمع‌آوری شود.

وی افزود: شورای صنفی نمایش موافقت کرده بود فیلم‌هایی پرفروش اکران نوروزی با گرفتن دوباره مجوز می‌توانند در سینماها و خارج از سانس موظف اکران شوند. بر همین اساس فیلم‌هایی همچون «بادیگارد»، «ابد و یک روز» و «من سالوادرو نیستم» از این امکان استفاده کردند، اما وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به فیلم «پنجاه کیلو آلبالو» مجوز نداد. زیرا پیش از این برخی از مراجع تقلید و همچنین علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از محتوای این فیلم اعلام نارضایتی کرده بودند.


«50 کیلو آلبالو» فیلمی به کارگردانی مانی حقیقی است که اینروزها فیلم «اژدها وارد می شود» را نیز درحال اکران دارد. در این فیلم فرهاد آئیش، آزاده صمدی، ساعد سهيلى، هستى مهدوى، سيامك انصارى، افسانه بايگان، هادى كاظمى، سروش صحت، ويشكا آسايش، على صادقى، بهنوش بختيارى، داريوش اسدزاده، اميد روحانى، مونا احمدى و مانى حقيقى به ایفای نقش می پردازند.


داستان «پنجاه کیلو البالو» كه در ژانر كمدى رمانتيك توليد شده است از مجلس عروسی مرجان آغاز می شود. در میانه های عروسی ماموران برای دستگیری داماد خلافکار وارد می شوند و میهمانان هم فرار می کنند. در این میان ریختن آب آلبالو روی پیراهن داوود باعث آشنایی ناگهانی او و آيدا می شود و اتفاقات ناخواسته ای برای آنها می افتد