رکوردشکنی سینمای هندوستان با فیلم‌ تازه سلمان خان

کدخبر: 4362
تاریخ: 1395/04/22
ساعت: 12:23
بازدید: 772
رکوردشکنی سینمای هندوستان با فیلم‌ تازه سلمان خان

سلمان‌خان ستاره سینمای هندوستان پس از هفت ماه با یک فیلم به پرده سینما بازگشت و با استقبال تماشاگران پرفروش‌ترین فیلم سال 2016 در افتتاحیه لقب گرفت.

به گزارش جدیدترین به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، فیلم جدید سلمان‌خان درامی دربارۀ کشتی با عنوان «سلطان» است. این فیلم در روز نخست نمایش در هندوستان به فروشی برابر با 5.5 میلیون دلار دست پیدا کرد و در این زمینه بالاتر از فیلم «طرفدار» با بازی شاهرخ‌خان ایستاد.

در حال حاضر پرفروش‌ترین فیلم سال در هندوستان محصول سینمای این کشور نیست. «کتاب جنگل» دیزنی با مجموع فروش 39 میلیون دلار پرفروش‌ترین فیلم در هندوستان است. البته این فیلم نیز در افتتاحیه از «سلطان» کم‌تر فروخت.

«سلطان» از آن فیلم‌هایی است که مدت‌ها تماشاگران هندی منتظر دیدنش بودند. البته این فیلم علیرغم فروش بسیار خوب خود نتوانست رکورد فروش افتتاحیه فیلم «گنجی به نام عشق یافتم» را بشکند. «گنجی به نام عشق یافتم» با بازی سلمان خان نوامبر سال گذشته اکران شد و در روز نخست بیش از 6 میلیون دلار فروش داشت.

فیلم تازۀ سلمان خان در کنار فروش بالا با نقدهای بسیار خوبی از سوی منتقدان سینمای هند روبه‌رو شده است. انتظار می‌رود که «سلطان» در عرصه بین‌المللی نیز به فروش بالای دست یابد. آمار فروش اولیه نشان از فروش 1.4 میلیون دلاری فیلم در امارات متحده عربی و خاورمیانه دارد. نمایش فیلم در 260 سینما در آمریکا در یک شب بیش از 500 هزار دلار فروش داشت.

این فیلم به کارگردانی علی عباس ظفر با بودجه‌ای نزدیک به 14 میلیون دلار ساخته شده است.