کاهش تعرفه اینترنتی سه اپراتور برای کاربر نهائی

کدخبر: 3302
تاریخ: 1395/03/20
ساعت: 10:22
بازدید: 603
کاهش تعرفه اینترنتی سه اپراتور برای کاربر نهائی

سه اپراتور اینترنتی و سه سرویس دهنده خدمات اینترنتی، برای کاهش تعرفه ترافیک داخلی برای کاربران نهایی تفاهم نامه امضاء کردند.

 

به گزارش جدیدترین به نقل از خبرگزاری دانشجو، مراسم امضای تفاهم‌نامه اپراتورهای اینترنتی جهت کاهش تعرفه ترافیک داخلی برای کاربران نهایی با حضور مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت و مدیران اپراتورهای اینترنتی و سرویس دهندگان برگزار شد.

 

با توجه به امضا این تفاهم شرکت‌های اینترنتی و موبایلی با ارتباطات مستقیم با مراکز تبادل اطلاعات کشوری، هزینه‌ها را کاهش خواهند داد که این کاهش هزینه‌ها برای کاربر نهایی بیشتر در استفاده از تصاویر و فیلم‌ها خواهد بود.

 

گفتنی است این تفاهم نامه پیرو افتتاح پروژه مراکز تبادل ترافیک شبکه ملی اطلاعات امضا شد، که این مرکز افزایش سرعت و کیفیت و همچنین شاهد هزینه خدمات اینترنتی، استفاده بهتر و از محتوا و خدمات داخلی، محلی سازی توزیع ترافیک و استفاده بهینه از منابع ارتباطی کشور به همراه ایجاد بستری مناسب و مطابق بااستانداردهای بین‌المللی برای شبکه‌های توزیع محتوایی داخلی را به ارمغان می‌آورد.

 

مراکز تبادل ترافیک شبکه ملی اطلاعات دارای مزایایی همچون ایجاد زیرساخت لازم جهت پیاده‌سازی این شبکه و بومی‌سازی دسترسی به اطلاعات، جلوگیری از خروج سرمایه‌ها و گردش منابع در داخل کشور است.

 

در این مراسم تفاهم نامه‌ای میان شرکت‌های رایتل به عنوان اپراتور موبایلی، شرکت‌های اینترنتی شاتل و آسیاتک و سه شرکت ارائه دهنده خدمات تصویری آپارات، فیلیمو و تلویبیون امضا شد.