پیشنهاد شهرداری برای قیمت بنزین در تهران

کدخبر: 7396
تاریخ: 1396/10/03
ساعت: 13:36
بازدید: 774
پیشنهاد شهرداری برای قیمت بنزین در تهران

بنابراین پیشنهاد اگر قیمت نهایی بنزین ۱۵۰۰ تومان مصوب شد، ۱۵۰ تومان نیز به آن اضافه شود تا این میزان را هم برای کاهش آلودگی هوا در کلان‌شهرها و هم به درآمد پایدارشهرداری‌ها تخصیص یابد.

به گزارش جدیدترین به نقل از تسنیم : سخنگوی کمیسیون شوراها پیشنهاد شهرداری تهران درباره کاهش آلودگی هوا را تشریح کرد.

اصغر سلیمی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: آقای مکارم معاونت اقتصادی و توسعه شهرداری تهران در جلسه اخیر کمیسیون متبوعش حضور داشت، در این جلسه معاونت شهرداری گفت که طبق نظر سنجی‌ها محیط زیست، هوای آلوده تهران، ترافیک و بافت فرسوده تهران از جمله دغدغه‌های مردم تهران است.

به گزارش نامه نیوز وی افزود: آقای مکارم عنوان کرد که ۴۰ درصد از جمعیت ۱۰ میلیونی تهران در بافت‌های فرسوده زندگی می‌کنند که با وقوع یک زلزله ۵ الی ۶ ریشتری فاجعه آفرین خواهد بود.

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس، ادامه داد: معاون اقتصادی شهرداری تهران گفت که ۲۱ درصد درآمد شهرداری پایدار و ۷۹ درصد ناپایدار است.

سلیمی افزود: مکارم در این جلسه عنوان کرد که به دلیل ساخت‌وسازهای انبوه طرح تفصیلی تهران تکمیل شده و در حدود ۵۰۰ هزار واحد مسکونی نیز در تهران خالی است.

وی به بخش دیگری از جلسه اشاره کرد و گفت: آقای مکارم عنوان کرد که بر اساس لایحه ارزش افزوده باید ۴ هزار میلیارد تومان به شهرداری تهران اختصاص یابد که متاسفانه این میزان به نصف کاهش یافته است.

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس، گفت در این جلسه با حضور معاونت اقتصادی و توسعه شهرداری تهران درباره آلودگی هوای تهران نیز بحث و تبادل نظر شد، یکی از پیشنهادات مسئولان شهرداری این بود که در شهری مانند تهران و سایر کلان شهر‌ها ۱۵۰ تومان به قیمت نهایی بنزین اضافه شود به طور مثال اگر قیمت نهایی بنزین ۱۵۰۰ تومان مصوب شد، ۱۵۰ تومان نیز به آن اضافه شود تا این میزان را هم برای کاهش آلودگی هوا در کلان‌شهرها و هم به درآمد پایدارشهرداری‌ها تخصیص یابد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس، گفت: قرار است مسئولان شهرداری طرح و پیشنهادات خود را در این باره به کمیسیون ارائه دهند تا در کمیسیون بحث و تبادل نظر شود تا در لایحه بودجه سال ۹۷ بررسی و در صورت تصویب نمایندگان گنجانده شود.