۵۱ میلیون کودک در جهان، اضافه وزن دارند و چاق هستند

کدخبر: 2524
تاریخ: 1395/03/04
ساعت: 19:31
بازدید: 625
۵۱ میلیون کودک در جهان، اضافه وزن دارند و چاق هستند

معاون بهداشت وزیر بهداشت اعلام کرد: طبق آمار جهانی، ۵۱ میلیون نفر از کودکان و نوجوانان در دنیا دچار اضافه وزن و چاقی هستند و این موضوع یک تهدید جدی برای چند سال آینده است.

به گزارش جدیدترین به نقل از همشهری آنلاین:دکتر علی اکبر سیاری، که همراه با هیئت ایرانی در شصت و نهمین اجلاس مجمع جهانی بهداشت در ژنو به سر می‌برد، در حاشیه جلسه "چاقی در کودکان و نوجوانان"، اضافه وزن و چاقی را یکی از مهمترین تهدیدهای جهانی در حوزه سلامت دانست و تاکید کرد که این مشکل باید از سنین کودکی و نوجوانی در افراد اصلاح شود.
•مجله چاقي

دکتر سیاری با اشاره به آمار 51 میلیون کودک و نوجوان دارای اضافه وزن و چاقی در جهان گفت: تحقیقات نشان داده اند که سه عامل شیوه زندگی، کم تحرکی و استرس، از عوامل اصلی این مشکل هستند که با تدوین برنامه‌های کاربردی می‌توان این عوامل را کنترل کرد.

معاون بهداشت وزير بهداشت عنوان کرد: تاکید جهانی برای کنترل افزایش وزن در کودکان و نوجوانان بر نقش دولت‌هاست که می‌توانند تغذیه و تحرک را در دوره تحصیل و به خصوص در دوره دبستان برای دانش آموزان به صورت یک فرهنگ درآورند.

وی در این مورد افزود: یک ساعت فعالیت بدنی در روز و کاهش مصرف غذاهایی که در ترکیب آنها قند و چربی بیش از حد وجود دارد، می‌تواند تا حد زیادی از چاقی و اضافه وزن کودکان و نوجوانان جلوگیری کند.

سياري به طرح‌های مختلف برخی کشورها برای کنترل وزن گفت: یکی از این راه‌ها افزایش مالیات برای غذاهایی است که قند و چربی بیش از حد متعارف دارند که می‌تواند رغبت افراد برای خریداری این مواد را کم کند.