شرکت مخابرات:نرخ تازه تلفن ثابت

شرکت مخابرات:نرخ تازه تلفن ثابت

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: خبر قطعی واگذاری تلفن ثابت با قیمت جدید را باید از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی پرسید.

شرکت مخابرات ایران، «رسول سراییان» افزود: تلاش می شود قیمت ها واقعی شود.
سراییان درباره ارایه بسته های مختلف اینترنت با سرعت مطلوب گفت: سرعت به بسته ای بستگی دارد که خریداری می شود. هدف این است که در قالب بسته های مختلف سرعت مطلوب را ارایه کنیم. البته با توجه به امکانات فنی، سرعت اینترنت در برخی مناطق بسیار خوب است و در مواردی نیز به اصلاح نیاز دارد.
وی به رقابت اپراتورها برای عرضه اینترنت اشاره کرد و افزود: در بازار رقابتی هر کس بتواند جنس بهتر، با کیفیت بالاتر و قیمت مناسب تر داشته باشد، سهم بیشتری می گیرد.
به گزارش ایرنا، معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شمار خطوط پرسرعت اینترنت (ADSL) کشور را ۹ میلیون و ۷۵۰ هزار و ۸۲۱ خط اعلام کرده که هشت میلیون و ۶۳۳ هزار و ۸۶۱ خط دایر و در حال استفاده است.
بررسی ها نشان می دهد: در بخش اینترنت، بیشترین شمار مشترکان مربوط به اینترنت پرسرعت موبایل است و تا پایان آذرماه پارسال ۱۵ میلیون و ۹۱۳ هزار و ۳۵۲ نفر در کشور از اینترنت پرسرعت متحرک استفاده می کردند.
بر پایه آمارهای اعلام شده، پهنای باند بین الملل از ۶.۰۵ گیگابیت بر ثانیه در سال ۱۳۸۶ به ۳۰۶ گیگابیت بر ثانیه در سال ۱۳۹۴ رسید. ظرفیت IP داخل کشور نیز در این بازه زمانی از ۳۱ گیگابیت بر ثانیه به چهار هزار گیگابیت افزایش پیدا کرد.
منبع:الف