زندگی عجیب نابغه ریاضی

کدخبر: 6576
تاریخ: 1396/04/03
ساعت: 09:28
بازدید: 602
زندگی عجیب نابغه ریاضی

در روزهای اخیر تصویر زندگی متفاوت و عجیب نابغه ریاضی جهان بسیار مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار گرفته و نحوه لباس پوشیدن وی که به بی خانمان ها شباهت بسیاری دارد

گریگوری پرلمن اهل کشور روسیه در سال 1966 در شهر سن پترزبورگ متولد شده و از ابتدای دوران تحصیلات خود در همه المپیاد های ریاضی این کشور رتبه برتر را کسب کرده است.

وی در سال 1982 در یک رقابت بین المللی با کسب نمره کامل مدال طلای المپیاد ریاضی را کسب کرد و بدون آزمون توانست وارد دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ شود.

وی در سال 1990 دکترای ریاضی خود را بدست آورد و کار خود را در دانشکده استکلوف شهر سن پترزبورگ آغاز کرد و در سال 1992 راهی ایالات متحده آمریکا شد و یک سال بعد توانست نظریه روح را اثبات کند.

پس از اثبات این نظریه توسط پرلمن چندین دانشگاه آمریکایی از وی دعوت به همکاری کردند که پرلمن با رد همه این درخواست ها به کشورش بازگشت و به تدریس ریاضی در موسسه استکلوف پرداخت.

وی نقش بسزایی در فهم هندسه ریمان و توپولو‍ی هندسی ایفا کرد در سال 2003 به خاطر کمک هایش به هندسه و بینش انقلابی وی در ساختار تحلیلی هندسی جریان ریکسی برنده مدال فیلد شد که پرلمن از دریافت آن امتناع کرد.

او همچنین از دریافت جایزه یک میلیون دلاری حل مسائل پیچیده ریاضی سر باز زد و اکنون در شهر سن پترزبورگ به تدریس ریاضی می پردازد.