کدخبر: 7105
تاریخ: 1396/07/05
ساعت: 13:28
بازدید: 495
آمریکا با بمب حاوی فسفر سفید شرق سوریه  رابمباران کرد

ائتلاف آمریکا با بمب‌های ممنوعه حاوی فسفرسفید، روستای «الصور» در ریف دیرالزور در شرق سوریه را بمباران کرده است.

خبرگزاری سوریه می‌گوید آمریکا با بمب‌های حاوی فسفر سفید مناطقی در استان دیرالزور در شرق سوریه را هدف گرفته است.

به گزارش جدیدترین به نقل از خبرگزاری فارس، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) اعلام کرد که آمریکا با بمب‌های ممنوعه مناطقی در شرق این کشور را بمباران کرده است.

به گزارش سانا، ائتلاف آمریکا با بمب‌های ممنوعه حاوی فسفرسفید، روستای «الصور» در ریف دیرالزور در شرق سوریه را بمباران کرده است.

سانا به زمان این حمله اشاره نکرد اما توضیح داد که حداقل سه نفر بر اثر این بمباران کشته و پنج نفر مجروح شدند و سطح ویرانی به جا مانده ناشی از اصابت بمب، بالاست.

سانا نوشت: پیشتر ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا، اذعان کرده بود که در بمباران‌های حومه غربی شهر رقه در شمال سوریه در حدفاصل محله المشلب با الصناعة و همچنین در محله السباهی که به کشته شدن 17 نفر منجر شد، از بمب‌ فسفری استفاده کرده است.

همچنین هواپیماهای ائتلاف آمریکا در روستای «مرکدا» در جنوب شهر حسکه در شمال استان دیرالزور نیز بمباران مشابهی کرده بودند که سه غیرنظامی (زن) به علاوه یک خانواده آواره عراقی (6 نفر) کشته شده بودند.

پیشتر هم گزارش‌های متعددی از جانب منابع خبری و همچنین از جانب گروه رسانه‌ای وابسته به داعش موسوم به «خبرگزاری اعماق» درباره اقدام آمریکا به بمباران با فسفر سفید در استان رقه هم منتشر شده است.

ویژگی این بمب‌ها، احتراق سریع و ایجاد سوختگی عمیق و سریع در مناطق مورد اصابت است.