عرضه صفحه کلید گوگل برای آیفون با امکانات جذاب

عرضه صفحه کلید گوگل برای آیفون با امکانات جذاب

صفحه کلید جدید گوگل دارای امکاناتی برای جستجوی مستقیم اینترنتی، تسهیل ارسال شکلک‌های مختلف و فایل‌های GIF و تایپ از طریق کشیدن سریع دست بر روی صفحه کلید است.

اگر تصور می‌کنید گوگل به علت مالکیت بر سیستم‌عامل اندروید تنها به دنبال تولید برنامه‌های باکیفیت برای این سیستم‌عامل است، سخت در اشتباه هستید.

 گوگل برای کاربران آیفون یک برنامه صفحه کلید عرضه کرده که از امکانات متنوعی برخوردار است.

علاقمندان بعد از نصب Gboard باید دستورات لازم را به منظور افزودنش تعقیب کنند. در بخش بالایی و سمت چپ این صفحه کلید لوگوی گوگل قرار گرفته که کاربران می‌توانند از آن برای جستجوی مستقیم در محیط صفحه کلید استفاده کنند. از همین طریق مشاهده آسان نتایج جستجو و به اشتراک‌گذاری سریع آنها با ارسال پیام یا به واسطه برنامه‌های همراه دیگر ممکن است.

بنابراین اگر بخواهید اطلاعات مفصلی را که در مورد یک رستوران خوب پیدا کرده‌اید با دوستان خود به اشتراک بگذارید این صفحه کلید کاملا مناسب حال شماست.

علاوه بر این در کنار spacebar یک چهره خندان قرار گرفته که به کاربران امکان می‌دهد با جستجوی خود شکلک‌ها یا فایل‌های گیف را شناسایی و ارسال کنند. در بخش GIF جستجو برای یافتن نتایج مناسب از طریق سایت‌های Giphy و Tumblr صورت می‌گیرد.

تایپ کردن با استفاده از این صفحه کلید نیز به لطف قابلیت swipe که از طریق کشیدن مداوم انگشت بر روی نمایشگر فعال می‌شود، ساده بوده و شبیه به برنامه‌هایی مانند SwiftKey یا Swype است. پیش‌بینی هوشمند کلمات یکی از قابلیت‌های قابل ذکر این ابزار است.