دانشجویان بوشهری پله‌های دانشگاه را موزیکال کردند

کدخبر: 2762
تاریخ: 1395/03/09
ساعت: 12:39
بازدید: 625
دانشجویان بوشهری پله‌های دانشگاه را موزیکال کردند

تعدادی از دانشجویان دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه آزاد بوشهر، طرح پلکان موزیکال را در این دانشکده پیاده‌سازی کردند که این طرح برای اولین بار در کشور اجرا شده است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر عصر چهارشنبه در آئین افتتاح طرح پلکان موزیکال دانشگاه آزاد بوشهر اظهار داشت: اجرای طرح‌های ابتکاری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و امروز نیز شاهدیم که دانشجویان دانشگاه آزاد بوشهر حرکتی نو را با خلاقیت خود ایجاد کرده‌اند.


یوسف قیصری با اشاره به حمایت دانشگاه آزاد از دانشجویان خلاق و مبتکر در همه رشته‌ها بیان کرد: استعدادهای ناب و درخشانی در دانشگاه آزاد استان بوشهر وجود دارد که باید این استعدادها شناسایی شود و حمایت لازم را از ایده‌های آنها داشته باشیم.

وی از توسعه کارآفرینی و درآمدزایی در اجرای طرح‌های دانشجویی خبر داد و اضافه کرد: تبدیل علم و دانش به محصول باید به صورت جدی پیگیری شود و در دستور کار قرار گیرد.

مدیرگروه رشته کارشناسی رشته مهندسی برق واحد بوشهر نیز در این آئین با اشاره به دانشجویان سه هفته برای نوشتن برنامه‌ها و کدهای مربوط تا ساخت طرح پلکان موزیکال تلاش کرده‌اند، گفت: برنامه‌نویسی و اجرای این طرح به‌صورت خودجوش از سوی دانشجویان شکل گرفت.

 


روزبه حمزئیان افزود: هرچند در کشور آلمان از سنسورهای فشاری برای پله موزیکال استفاده می‌شود ولی دانشجویان در این دانشگاه از سنسورهای نوری استفاده کردند.

وی خاطرنشان کرد: با عبور عابران از این پلکان صدای دلنواز نت‌های پیانو به گوش می‌رسد که نقش مهمی در استفاده عابران از پلکان خواهد داشت و تحرکت دانشجویان را افزایش می‌دهد.

مدیرگروه رشته کارشناسی رشته مهندسی برق واحد بوشهر افزود: ثبت این اثر و تجاری سازی آن از نظر اقتصادی و درآمدزایی اهمیت بالایی خواهد داشت و این طرح می‌تواند در هر نقطه‌ای اجرا شود.


لازم به ذکر است که پلکان موزیکال توسط روزبه حمزئیان (استاد راهنما)، سهیل احمدی، امین شیخیانی، مهدی درخشان، یوسف عظیمیان، آریان حفیظی، رضا رستگار، حمید بحرینی، علی بازیاری، احسان لیراوی، قاسم سپهری و محمدمرتضی ناصری اجرا شده است.

منبع: مهر