جایزه ۱.۵ میلیون دلاری اپل برای هک آی او اس ۱۰

کدخبر: 5181
تاریخ: 1395/07/10
ساعت: 13:28
بازدید: 672
جایزه ۱.۵ میلیون دلاری اپل برای هک آی او اس ۱۰

بازار شناسایی آسیب پذیری های سیستم عامل iOS اپل این روزها بسیار داغ شده و شرکت Zerodium برای شناسایی حفره های امنیتی آن تا 1.5 میلیون دلار جایزه در نظر گرفته است.

به گزارش فارس به نقل از ای ویک، این جایزه به فردی تعلق می گیرد که بتواند از راه دور به سیستم عامل iOS 10 نفوذ کند، کنترل آن را در دست بگیرد و بتواند هر برنامه ای را بر روی این سیستم عامل نصب نماید.

مقدار این جایزه قبلا 500 هزار دلار بود که بعد از مدتی به یک میلیون دلار افزایش یافت و حالا 500 هزار دلار دیگر به آن اضافه شده است.

جایزه یک میلیون دلاری به افرادی اعطا می شد که بتوانند راهی برای نفوذ به سیستم عامل iOS 9 از طریق مرورگرهای اینترنتی بیابند. فردی که هویت وی اعلام نشد راهی برای این کار پیدا کرد و جایزه یک میلیون دلاری را از آن خود کرد.

شرکت Zerodium برای شناسایی آسیب پذیری های سیستم عامل ها، مرورگرها، پلاگین ها، سرورها، برنامه های مختلف و غیره جوایز متعددی اهدا می کند و این امر با استقبال محققان امنیتی مواجه شده است.

اپل خود نیز برنامه هایی را برای اعطای جایزه به شناسایی کنندگان حفره های امنیتی برنامه ها و نرم افزارهای خود اجرا می کند. اما مبلغ جایزه پرداختی این شرکت از 200 هزار دلار فراتر نمی رود و لذا برنامه های شرکت های رقیب جذابتر از خود اپل است.

اپل اولین بار این برنامه را در جریان برگزاری کنفرانس بلاک هت در آمریکا در سال 2016 اعلام کرد. جایزه 200 هزار دلاری به افرادی اعطا می شود که بتوانند به firmware بوت ایمن گوشی آیفون نفوذ کنند.

جدیدترین