دستگيري باند فروشندگان سيم کارت ايرانسل جعلي

کدخبر: 2409
تاریخ: 1395/03/04
ساعت: 09:34
بازدید: 601
دستگيري باند فروشندگان سيم کارت ايرانسل جعلي

رئيس پليس فتا استان از دستگيري باند فروشندگان سيم کارت هاي ايرانسل با مالکيت جعلي در اين استان خبر داد

سرهنگ «محمداقبالي» در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، در تشريح اين خبر گفت: در پي شکايت فردي مبني بر اين که شخصي ناشناس شماره همراه وي را در يکي از شبکه هاي اجتماعي منتشر کرده و اين امر باعث مزاحمت براي وي شده است ، ماموران پليس فتا بررسي موضوع را به طور ويژه در دستور کار خود قرار دادند.


وي گفت: با بررسي هاي انجام شده و به کارگيري روش هاي نوين کشف جرم ، کارشناسان پليس فتا موفق به شناسايي ردي از متهم در شبکه هاي اجتماعي شدند.


سرهنگ اقبالي ادامه داد: بلافاصله ماموران پليس با اقدامات اطلاعاتي و رصد فضاي مجازي، منزل متهم را که يک زن بود شناسايي و با هماهنگي مقام قضائي وي را دستگير و جهت تحقيقات بيشتر به پليس فتا منتقل کردند.


اين مقام انتظامي اظهار داشت: متهم در بازجويي ماموران، در ابتدا منکر هر گونه مزاحمت براي شاکي شد اما پس از مواجهه با مدارک و شواهد موجود به ناچار به جرم خود مبني بر مزاحمت اعتراف و انگيزه خود را از اين عمل انتقام جويي از شاکي عنوان کرد.


وي تصريح کرد: ماموران در ادامه براي تکميل تحقيقات، خط سيم کارت متهم را مورد بررسي قرار دادند و متوجه شدند که متهم از طريق سيم کارت جعلي اقدام به انتشار شماره شاکي در فضاي مجازي کرده است.


سرهنگ اقبالي افزود: ماموران پليس فتا، متهم را بار ديگر مورد بازجويي قرار دادند که اين بار متهم که خود نيز از جعلي بودن سيم کارت آگاه بود، اقرار کرد که سيم کارت مذکور را از يک مرکز فروش سيم کارت هاي ايرانسل خريداري کرده است .


وي بيان داشت: ماموران بلافاصله به مغازه مورد نظر اعزام شدند و پس از دستگيري صاحب مغازه مشخص شد که صاحب مغازه و منشي وي اعضاي يک باند فروش سيم کارت هاي ايرانسل هستند که سيم کارت هاي ايرانسل را با پک هاي 1000 تايي پلمپ شده با مالکيت جعلي براي فروش بين دفاتر خدمات ايرانسل توزيع مي کردند.


رئيس پليس فتا استان البرز در پايان تاکيد کرد: با افرادي که با درج مطالب ناشايست و غير اخلاقي باعث ايجاد مزاحمت براي شهروندان مي شوند به صورت قانوني برخورد خواهد شد