کنسرت ایرج خواجه امیری با استقبال مردم بندرعباس مواجه شد

کدخبر: 3178
تاریخ: 1395/03/13
ساعت: 08:13
بازدید: 846
کنسرت ایرج خواجه امیری با استقبال مردم بندرعباس مواجه شد

ایرج خواجه امیری پس از سالها در بندرعباس به روی سن رفت و صدا و ترانه های خاطره انگیزش مورد استقبال مردم بندرعباس قرار گرفت.

به گزارش جدیدترین به نقل از ایرنا،حسین خواجه امیری (ایرج)درکنسرت سه شنبه شب بندرعباس که در تالار شهید آوینی بندرعباس برگزار شد، پیر وجوان را به سالن کشاند تا خاطره ترانه ها و سینمای دهه های گذشته ایران را زنده کند.
ایرج 84ساله در ابتدای کنسرت پس از شرح مختصری درباره سلامتی اش ،این برنامه را با قطعه آوازی 'امروز امیر در میخانه تویی 'آغاز و آن را به امام زمان (عج)تقدیم کرد ، پس از این قطعه اوازی شاگرد 24ساله وی سعید شریعت این هنرمند را با تصنیفی همراهی کرد.
اما یکی از شورانگیزترین ترانه های ایرج که با تشویق ها و درخواست های مردم دوبار اجرا شد ،تصنیف 'من یه پرنده ام 'بود که با همراهی و هم آوایی مردم همراه شد.
'ایرج 'پس از کنسرت در یک گفت و گوی اختصاصی کوتاه با ایرنا،استقبال مردم بندرعباس را غافلگیرکننده توصیف کرد.
وی این استقبال با وجود سالها دوری از اجرای زنده را ناشی از تعلق این گونه موسیقی به پیشینه فرهنگی ایران دانست و اضافه کرد:آنچه موسیقی ایران را از موسیقی جهان متمایز کرده پیوند آن با روح و معنویت است و این درحالیست که بسیاری دیگر از گونه های موسیقی از جمله موسیقی غربی بیشتر بر جنبه های فیزیکی و بیرونی متمرکز است.