«ماه عسل» کدام خواننده‎ها را به معروفیت رساند

کدخبر: 3336
تاریخ: 1395/03/23
ساعت: 14:26
بازدید: 766
«ماه عسل» کدام خواننده‎ها را به معروفیت رساند

برنامه «ماه عسل» به تهیه کنندگی و اجرای احسان علیخانی علاوه بر محبوبیت میان مخاطبان توانسته خواننده هایی را هم معرفی کند که آنها هم به محبوبیت رسیده اند.

حالا حدود 10 سال از تولید اولیه برنامه «ماه عسل» با اجرای احسان علیخانی می‌گذرد، برنامه‌ای که از ابتدای حضورش در سیما به دلیل نوع و محتوای مورد بحث و همچنین پخش در بهترین زمان آنتن ماه مبارک رمضان هر ساله کانون توجه بسیاری از منتقدان، اهالی هنر و رسانه قرار می‌گیرد.

سال 86 که احسان علیخانی تصمیم به ساخت برنامه‌ای مستقل پس از حضور در برنامه «جزر و مد» گرفت،‌ «ماه عسل» آغاز شد. آن سالها هنوز خوانندگی تیتراژ مرسوم نبود و برای مخاطبان به خوبی جا نیفتاده بود، اما علیخانی با سپردن تیتراژ ابتدایی برنامه خود به خواننده‌هایی که آن روزها چهره نبودند، ریسک بزرگی را تجربه کرد و کمی که جلوتر رفت از این ریسک جواب خوبی را گرفت. شاید اغراق باشد اما اغلب خواننده‌هایی که برای این برنامه تلویزیونی تیتراژخوانی کردند، بلافاصله به محبوبیت رسیدند و «ماه عسل» نقطه اوجی برای آنها در خوانندگی شد.

اما در این میان علیخانی مرحله به مرحله پیش رفت، بطوریکه در سالهای اولیه (سالهای 86 و 88) فقط تیتراژ ابتدایی آن توسط خواننده‌هایی بروی آنتن رفت و در ادامه و از سال 90 به بعد «ماه عسل» هم در تیتراژ ابتدایی و هم انتهایی خود خواننده‌هایی را در نظر گرفته بود.

محسن یگانه اولین خواننده «ماه عسل»

محسن یگانه، اولین خواننده‌ای بود که پا به «ماه عسل» گذاشت و تیتراژ ابتدایی اولین «ماه عسل» را در سال 86 با عنوان «خیال تو» با جمله «منو درگیر خودت کن، تا جهانم زیر و رو شه» خواند. یگانه نیز در آن زمان به اندازه امروز محبوبیت نداشت و حضورش در تیتراژ ابتدایی «ماه عسل» توانست سکوی پرتابش باشد و بتواند بعد از آن در سریال‌هایی نظیر «آسمان همیشه ابری نیست»، «قلب یخی» و «فراموشی» تیتراژخوانی کند.

«ماه عسل»؛ سکوی موفقیت مهدی یراحی

یکی دیگر از خواننده‌هایی که توسط این برنامه معروف و به محبوبیت رسید، مهدی یراحی بود که علاوه بر این، می‌توان او را یکی از خواننده‌های ثابت این برنامه دانست.

یراحی در سال 88 تیتراژ ابتدایی «ماه عسل» را تحت عنوان «هوای تو» و با تکرار «بیا تا پیدا شم» خواند، نکته قابل توجه حضور او در تیتراژ ابتدایی و روی صندلی چوبی معروف این برنامه بود که در کنار مهمان‌های شاخص سال‌های گذشته قرار گرفته بود.

*سال 90 و ظهور دو تیتراژ ابتدا و انتها در برنام

اما علیخانی در سال 90 برای اولین بار تیتراژ ابتدا و انتها را در کنار یکدیگر قرار داد. در این سال مهدی یغمایی تیتراژ ابتدایی «ماه عسل» و مهدی یراحی تیتراژ پایانی را خواندند.

یغمایی ترانه «حس می‌کنم تورو تو هر شب خودم» و همچنین یراحی آهنگ معروف «هرجای دنیایی دلم اونجاست» را زمزمه کردند.

تیتراژهای سال 92 «ماه عسل»

در سال 92 فرزاد فرزین تیتراژ ابتدایی را با نام «ماه عسل» با تکرار «هوایی رو که تو نفس می‌کشی» و مهدی یراحی ترانه «سازش» را با بیت «هرجور می‌تونی بمون من با تو سازش می‌کنم» را برای «ماه عسل» خواندند.

مرتضی پاشایی پدیده این سالهای برنامه

سال 93 تیتراژخوان‌های «ماه عسل» مرتضی پاشایی و مهدی یراحی بودند. «نگران منی» عنوان تیتراژ ابتدایی و «بغض تو» تیتراژ پایانی این برنامه بود که پاشایی نیز مانند یراحی و یگانه بعد از خوانش این تیتراژ به شدت به محبوبیت رسید و حتی بعد از اینکه به دلیل ابتلا به سرطان از دنیا رفت، علیخانی در ارتباط زنده‌ای که با پخش شبکه سه سیما گرفت درباره پیدایش این ترانه و آهنگ توسط پاشایی صحبت کرد و گفت که از مرتضی خواستم تا حال اینروزهایش را برایمان بخواند و او نیز با کمال میل پذیرفت. حتی در سال 94 و در روز ابتدایی برنامه، علیخانی با پخش تیتراژ سال 93 از این خواننده یادی کرد.

سال 94 و سلفی چهره‌های سرشناس در تیتراژ

در سال 94 که آخرین سال تولید «ماه عسل» بود، امیرعلی بهادری تیتراژ ابتدایی را با عنوان «ماه عسل» و جمله «یه جاده یه سفر یه ماه عسل» و همچنین تیتراژ پایانی را احسان خواجه امیری با نام «بغض» با تکرار «حال هیشکی تو دنیا بدتر از حالِ من نیست». یکی دیگر از نکات جالب توجهی که در تیتراژ ابتدایی «ماه عسل» در سال 94 دیده شد، حضور بازیگران و چهره‌های سرشناس هنری و ورزشی در تیتراژ ابتدایی بود که با دوربین سلفی تلفن همراه خود بخش‌هایی از ترانه تیتراژ را زمزمه کرده و در قالب دابسمش درآورده بودند.

ماه عسل 95 خاطرات اولین تیتراژ «ماه عسل» را تداعی خواهد کرد

اما تیتراژهای امسال «ماه عسل» را محسن یگانه و مهدی یراحی که هر دو از اولین خواننده‌های این برنامه بودند، خوانده اند. حضور یگانه برای مخاطب یادآور خاطرات اولین ماه عسل و اولین تیتراژ خوانده شده توسط این خواننده برای محبوب‌ترین برنامه قبل افطار شبکه سه سیما است.