موضع تند فدراسیون علیه صدا و سیما/ جای خالی فوتبال را با سریال های پرطرفدارتان پر کنید!

موضع تند فدراسیون علیه صدا و سیما/ جای خالی فوتبال را با سریال های پرطرفدارتان پر کنید!

فدراسیون فوتبال در بیانیه‌ای اعلام کرد که تصمیم این فدراسیون برای پخش نشدن مسابقات فوتبال از تلویزیون جدی بوده و بهتر است سازمان صداوسیما به فکر پر کردن چنین فضایی باشد.

به‌دنبال صحبت‌های سیفی، مدیر بازرگانی صداوسیما که در خصوص ماجرای حق پخش تلویزیونی فوتبال صحبت‌هایی را مطرح کرده بود، فدراسیون فوتبال در بیانیه‌ای درباره ادعاهای مدیر بازرگانی سازمان صداوسیما پاسخ این اظهارات را داد.

متن پاسخ فدراسیون فوتبال به شرح زیر است: «پیرو مصاحبه یک طرفه و اطلاعات غیرواقع اعلام شده توسط سیفی، مدیرکل بازرگانی سازمان صداوسیما و تبلیغات یک جانبه این سازمان با استفاده از ظرفیت خبررسانی انحصاری خود و با نیت فرافکنی و توجیه بد عهدی آن سازمان به استحضار عموم مردم و به‌ویژه خیل علاقه‌مندان فوتبال می‌رساند، سازمان محترم صداوسیما در فصل 93-92 مبلغ بیش از 17.5 میلیارد تومان و در فصل 92-91 مبلغ 13.5 میلیارد تومان و در فصل 91-90 مبلغ 11.5 میلیارد تومان به عنوان حق پخش مسابقات فوتبال به باشگاه‌ها، سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال پرداخته است.

در فصل 94-93 پیرو بروز مشکلات و اختلاف‌نظر پیرامون میزان مبلغ حق پخش موضوع، در کمیسیون اجتماعی شورای امنیت کشور مطرح و با تأکید بر پرداخت حقوق فوتبال موضوع طی صورتجلسه‌ای بین وزیر محترم کشور، وزیر محترم ورزش‌وجوانان و ریاست محترم سازمان صداوسیما به پرداخت مبلغ 22.5 میلیارد تومان توافق و مقرر شد این مبلغ توسط سازمان صداوسیما پرداخت شود. تاکنون علی‌رغم تعهد رسمی و کتبی سازمان صداوسیما به عناوین مختلف از انجام تعهد خود شانه خالی کرده و حقوق فوتبال کشور را نپرداخته است.

برای فصل 95-94 علی‌رغم مکاتبات و تماس‌های مکرر از عقد قرارداد جدید استنکاف و تأمین حقوق فوتبال از طریق IPTV را متعهد شد که علی‌رغم گذشت حدود 10 ماه به‌علت نداشتن زیرساخت مربوطه این مهم نیز انجام نشده است.

هیچ‌گونه کمک و مساعدت مالی در قالب سامانه‌های پیامکی از طرف سازمان صداوسیما برای فدراسیون، سازمان لیگ و باشگاه‌ها فوتبال کشور انجام نشده و اصولاً این فدراسیون نیز هیچ‌گونه درخواستی نداشته و انجام امور مربوطه به سامانه‌های پیامکی هیچ ربطی به سازمان صداوسیما نداشته و این امر در اختیار شرکت مخابرات و اپراتورهای تلفن همراه و کارگزاران مربوطه است.

در حالی‌که سازمان صداوسیما برای پخش مسابقات فوتبال خارجی به شرکت‌های خارجی وجه می‌پردازد و اجازه پخش دریافت می‌کند و برای پخش هرگونه فیلم، سریال، برنامه تولیدی و حتی موسیقی (با هرگونه کیفیت که اکثراً نیز فاقد جذابیت و بیننده است) وجه می‌پردازد و آن را برای پخش خریداری می‌کند، با رفتاری یک سویه از پرداخت حق پخش تلویزیونی بابت فوتبال که برنامه اول و جذاب‌ترین و پربیننده‌ترین برنامه هست استنکاف می‌ورزد و حقوق مالکانه مربوط به باشگاه‌ها سازمان لیگ و فدراسیون را نمی‌پردازد.

قابل ذکر است علی‌رغم ده‌ها مکاتبه و تماس و پیگیری ریاست محترم این سازمان از رودررو شدن با مسئولان فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ فوتبال و مدیران باشگاه‌ها خودداری جسته و حاضر به هیچ‌گونه تعامل نبوده و یادآوری می‌کنیم صبر و خویشتنداری جامعه فوتبال به سر آمده و گزینه‌های جدید برای احقاق حقوق در دستور کار قرار خواهد گرفت.

ضمناً پیشنهاد می‌شود سازمان محترم صداوسیما برای فصل آتی با ساخت فیلم‌ها و سریال‌های مختلف، جذاب و پرطرفدار فضاهای خالی ناشی از عدم پخش مسابقات فوتبال را پر کند».