کدخبر: 3295
تاریخ: 1395/03/19
ساعت: 16:33
بازدید: 447
منصوریان: در کارم نیاز به کمک هیچ بازیکنی ندارم!!

علیرضا منصوریان گفت: «هیچ بازیکنی در انتخاب این لیست به من کمک نکرده است. ما دستیاران خوبی داریم و نیاز به کمک بازیکن در این زمینه نداریم.»

به گزارش جدیدترین به نقل از خبرآنلاین؛ علیرضا منصوریان در نشست خبری گفت: «خوشحالم که بعد از هفت هشت سال با زحمت فراوان و دعای خانواده و لطف خداوند به خانه خودم برگشتم و نمی توانم خوشحالی خود را کتمان کنم. خوشحالم که از یک مسیر سلامت به این تیم برگشتم. امیدوارم در مسیر تغییرات مثبت در استقلال یک گام بلند را برداریم. به همه هواداران و پیشکسوتان هم در ادامه راه نیازمندیم.»
او ادامه داد: «همین اول دو سه مسئله را بگویم. تغییرات همراه با مقاومت و ابهام است. من همیشه با افراد کارشناس مشورت می کنم. فضای انتخاب صرفا یک کار کارشناسی است و من رفاقت ها را لحاظ نکردم و به این نتیجه رسیدیم که شاید برخی از بازیکنان نتوانند به ما کمک کنند.»
منصوریان گفت: «فکر می کنم که بازیکنان بزرگ و قدیمی استقلال بازوی من خواهند بود اما اگر همین اول کار حدودها رعایت شود بهتر مي شود. هیچ بازیکنی در انتخاب این لیست به من کمک نکرده است. من با نسلی بازی کرده ام که اکثرشان الان سرمربی هستند. ما دستیاران خوبی داریم و نیاز به کمک بازیکن در این زمینه نداریم.»
سرمربی استقلال گفت: «یک نکته را فراموش کردم بگویم و آن هم اینکه امسال ایده کادرفنی ما این است که شفاف صحبت کنیم. کسی بخواهد با منافع شخصی خود مسیر استقلال را عوض کند، آن را اعلام می کنیم. اگر احساس کنیم که فردی پشت پیراهن و هواداران استقلال خودش را قایم کرده است، آن را اعلام می کنیم. نکته بعدی هم اینکه من با افشارزاده و اعضای هیات مدیره دیدار داشته ام. ما وظیفه داریم بهترین ها را برای استقلال جذب کنیم چون این توقع هواداران است. تذکری هم که اشاره کردید به استقلال و پرسپولیس بوده است و ما سه بازیکنی که گرفته ایم، زیر سقف قرار داد بوده اند. وزارت ورزش متولی هردوی ماست و از شخص وزیر هم متشکرم که مهر تایید را به من زدند.»
منصوریان درباره سقف قراردادها گفت: «قطعا سقف قرارداد را رعایت می کنیم ولی در روند جذب ستاره توقفی نخواهیم داشت. ما تلاش می کنیم و در این مسیر هم با چند تیم دیگر مثل پرسپولیس رقیب هستیم.»
خبرنگاری درمورد مبلغ قراردادها و همچنین بیانیه پرویز مظلومی گفت: «من با وزیر نشسته بودم و چنین چیزی نگفتند. به وزیر محترم عرض کردم که اصول خودم را رعایت می کنم و اگر شما نظری راجع به قرارداد من دارید روی این کاغذ سفید هرچه بنویسید امضا می کنم ولی از آنجا که وزیر محترم فرد بزرگی است به من احترام گذاشت و اختیار عمل را به من داد. شان مربی گری من و بازیکنان من شان تیم من است. من سه سال آخر فوتبالم در استقلال را پول نگرفتم و آن روز برای امروز گندم ها را کاشتم. نسخه قراداد تیم رقیب را می دانم ولی اصول حرفه ای ایجاب می کند که چیزی نگویم. اگر لازم باشد برای هوادار استقلال جانم را می دهم ولی اجازه نمی دهم شان تیمم پایین بیاید. درباره مظلومی هم باید بگویم که از ایشان رخصت گرفتم. ایشان در یک مسیج برای من آرزوی موفقیت کردند. هیچ زاویه ای هم با افراد قبلی باشگاه استقلال ندارم.»منصوریان در پاسخ به این سوال که هدف شما در استقلال چیست گفت: «من آرزو می کنم که تجربه نفت را هیچ تیمی نداشته باشد. من در زمان بازیگری درگیر مسائل مالی نبودم. من چون از دوران سخت نفت عبور کردم، فکر می کنم برای من کار در آن تیم لازم بود. فکر می کردم که سال گذشته می توانیم جای سپاهان را در فوتبال بگیریم. تنها هدیه ای که به مسئولان دادم این بود که ما هر سال تیم اخلاق می شدیم. ما تلاش کردیم و بهترین تیم شدیم و امیدوار بودم قهرمان آسیا شویم ولی کار ما به جایی رسید که رویای یک شب هتل را داشتیم. تا جایی که می دانم اسپانسر استقلال از این تیم به خوبی حمایت می کند. اما درباره هدفم در استقلال باید بگویم که تلاش می کنیم تا هواداران از فوتبال ما لذت ببرند. اعتقاد ما بر این است که ریسکی نمی کنیم تا در یک مسیر پر تلاطم وارد شویم. تغییرات در استقلال باید دیده شود و اگر جایی لازم باشد باید برای نتیجه گرفتن به پلن B هم توجه کنیم. تلاش ما این است نسبت به سال گذشته مثبت تر نتیجه بگیریم. یک خطر بزرگ به اسم پلی آف استقلال را تهدید می کند. بازی در پلی آف برای تیم های ایرانی سخت است و دلیلش این است که سهمیه امارات و قطر 2+2 هست. ما احتمالا به السد قطر یا الجزیره امارات می خوریم. هواداران باید کمک کنند از این صخره بگذریم و بعد از آن قول روزهای بهتر را می دهم. هدف نهایی ما این است که هواداران در داربی سربلند باشند. من آن بازی را در اهواز دیدم و تلاش می کنیم تا به این هدف هم برسیم.»
خبرنگاری از منصوریان پرسید: «اگر با استقلال قهرمان نشوید برکنار می شوید؟ چون مظلومی و قلعه نویی به این اشاره کرده اند.» که او در پاسخ گفت: «من اعتقاد دارم که در سال گذشته و سال گذشته تر از آن مدیریت تیم را همراهی کرده است و در آخر تیم ضربه خورده است. جای بهانه ای برای خودم نمی گذارم. در این مسیر صخره های کوچک همیشه هستند و من آستانه تحمل ندارم و به یکباره می گویم آقای ایکس به ما لطمه می زند تا بهانه ای برای خودم در آخر فصل نگذارم. هوادار خواسته اش از من تغییر روند نتیجه گیری و بازی کردن استقلال است. ما باید تلاش کنیم تا هواداران به استادیوم بیایند. جدا از نتیجه گیری و قهرمانی، اگر حمله ای بازی کنید به طور کلی می توانیم هوادار را خوشحال کنیم. من در مدیریتی که به آن اشاره کردید، حمایت کامل را دیدم. من آدم های محکمی در آن جلسه دیدم و آنجا هم ایده های خودم را گفتم و تلاش می کنم تا حمایت ها را حفظ کنم. من فرار نمی کنم و امیدوارم اخر فصل همین جا بنشینیم و بتوانیم مسیر را پشت سر گذاشته باشيم.»
منصوریان درباره لیست مازاد تیمش گفت: «یک ادبیات غلط به اسم مازاد ایجاد شده است. یا بازیکن تحت قرار داد است یا اتمام قرارداد. توهین وقتی است که بی اطلاع بگویید لیست مازاد داریم. ما احترام ها را حفظ کرده ایم. در این لیست سلایق شخصی اعمال نشده است و اگر اینگونه بود برخی ها باید می ماندند.»
وی درباره بازگشت جباری و منتظری، خرید امیری و کاوه رضایی و ارسلان مطهری گفت: «در مورد ورودی ها باید بگویم که 50 درصد اسامی ای که گفتید در لیست من نیستند. سه بازیکن در اندازه استقلال گرفتیم و کار عجیب و غریبی نکردیم. سه بازیکن دیگر هم در این هفته می گیریم. اگر در پلی آف موفق باشیم در سه جام رقابت می کنیم. هر بازیکن زیر 20 ساله ای باید 5 ساله با ما قرارداد امضا کند و به دنبال تلفیقی از جوان و با تجربه هستیم. درباره لیست ورودی اجازه دهید هفته آینده اعلام کنیم. به صورت مخفیانه جوانان خوبی را جذب می کنیم و اسمشان را نمی آورم تا مشکلی ایجاد نشود. درباره جباری و منتظری هم بگویم که این دو قرارداد دارند و اخباری که من می شنوم را شما هم شنیده اید و نمی دانم به چه نتیجه ای رسیده اند. استقلال خانه این دو است و آنها کیفیت خوبی دارند.»
مجددا خبرنگاری از منصوریان پرسید آیا امیری به استقلال می آید که او در پاسخ گفت: «ما دو سوپرایز دیگر هم داریم ولی نخواستیم سر و صدا شود. وحید امیری با من از نفت آمده و مسیر بعدی اش را نمی دانم. دو سال پیش او مثل درختی بود که شاخ و برگ اضافه داشت و حالا در تیم ملی حضور دارد. حالا اینکه او در این مسیر قرار گرفته دو پیامد دارد و اینکه ما برای جذب او یک رقیب پیدا کرده ایم. دوم اینکه قیمت او را بالا برده ایم. او به هر تیمی برود مالکیت خصوصی اش مال من است چون من او را به تیم ملی فرستادم.»
سرمربی استقلال درباره رابطه اش با کی روش گفت: «ما پرسپولیس را بردیم و گفتند که کی روش مرا کمک کرده است. من یک مسیر را به جلو می روم. من سه سال سرمربی تیم امید بودم و مدتی هم دستیار کی روش بوده ام. بعید می دانم کسی در ایران هم سرمربی تیم امید باشد و هم آنالیزور برای تیم بزرگسالان باشد. برای این کار باید خودتان را کوتاه کنید. کی روش برادر بزرگ من است و از او خیلی چیزها یاد گرفته ام. دیروز نه پریروز به تمرین تیم ملی رفتم و با چند بازیکن روبوسی کردم و این هم طبیعی است چون برخی از آنها بازیکن من بوده اند. این حق من بود که سر تمرین تیم ملی بروم و هر اردویی شروع شود از این پس بیشتر به تمرین می روم. یک کپی پیست کامل از کی روش در من خواهيد ديد.»
وی گفت: «21 سال پیش یک گروهی مرا به استقلال آوردند و تا الان هم مرا حمایت کرده اند. این گروه هیات مدیره و مدیریت استقلال ریسک این را قبول کرده اند که یک مربی از جنس خودشان به کار برگردد. اسم من جلوی استقلال اسم بزرگی نیست و اگر کسی بخواهد پشت من قایم شود وبه استقلال لطمه بزند، اسمش را اعلام می کنم برای اینکه یک دوستی به خوبی گفت که جای بهانه نگذارم. خیلی راحت اسم او را اعلام می کنم.»
منصوریان درباره اینکه کی روش خواسته که ملی پوشان تمرین نکنند گفت: «ما اولويت مان پرچم سه رنگ ایران است. من از دید کی روش اطلاع دارم. وقتی چند بازیکن با تیم ملی بدنسازی کنند، ما آنها را وارد بدنسازی تیم خودمان نمی کنیم. 30 یا یکم مرداد ماه بدنسازیمان با تیم ملی یک سویه می شود و مشکلی وجود ندارد. اینجا سرمربیان باید انعطاف نشان دهند.»
او درخصوص کار با منصور قنبرزاده هم گفت: «من سال اول با نفت تجربه خوبی داشتم و سال دوم تجربه خیلی سختی بود. تیمی بود که بی پول بود و هزار مشکل داشت. البته همین جا می گویم که سال خوبی بود چون امتحان های سختی داشتم. الان تپه های ناهموار استقلال برابر تپه های نفت هیچ چیز نیست. اما اینکه گفته باشم قنبرزاده بیاید یا نیاید صحت ندارد. من بعد از بازی با سایپا رسما گفتم که در نفت نمی مانم. به قنبرزاده این مسئله را گفتم که به تیمی دیگر می روم و درباره استقلال با او مشورت نکردم چون استقلال خانه خودم است. ممنون قنبرزاده و مدیریت نفت هستم ولی ترجیحم این است که با قنبرزاده دوستی ام را ادامه دهم تا همکاری را.»

وی گفت: «نمی خواهم غیرمنطقی صحبت کنم. هر بازیکنی که در استقلال فوتبالش تمام می شود یکی از رویاهایش نیمکت استقلال است. این مسیر برای من طی شده و برای بقیه هم طی خواهد شد. طبیعی است که دایره ها شکسته شده است. البته من جوان هم نیستم و 45 ساله هستم و گواردیولا در سن من 13 جام داشت. یک نسل هم وجود دارد که دوست دارند من نتیجه بگیرم تا بعدا به آنها هم اعتماد شود. احساس می کنم ابراز علاقه امثال فرهاد مجیدی دلی است و این را باور دارم. من نمی گویم روزنامه و وب سایت نمی خوانم. اگر نتوانم بخوانم یک گروهی هست که این کار را می کنند. از همه دوستان تشکر می کنم و پیشکسوتان از من تا الان حمایت کرده اند. سال صبر و حوصله است و در این تغییرات اتفاقاتی رخ می دهد. درباره مجیدی هم بگویم که او در اینستاگرامش یک مطلب جانانه گذاشته است. شاید در آینده احساس رقابت هم شما بکنید ولی من دلی به آنها احترام می گذارم. هرکس ایرادی در من می بیند، با من تماس بگیرد. ما هیچوقت دیگر در استقلال علیه پیشکسوتان بیانیه صادر نمی کنيم. دیدم مجیدی گفته شماره 7 را می توان به هرکسی داد و باید بگویم اگر احساس کنم کسی لیاقت این پیراهن را دارد، این پیراهن را به او می دهم ولی اگر دیدم کسی وجود ندارد، این پیراهن را نگه می دارم. ترجیحم این است آن بازیکن پیراهن را از دست خود مجیدی بگیرد و از او رخصت بگیرد. تمام شماره های استقلال قابل احترام است. با شماره 17 چنگیز کار را در استقلال شروع کردم. همه شماره ها در استقلال خاطره دارند. نسبت به برخی مسائل خیلی حساس هستم و شماره پیراهن هم برای من حساس است.»
او درباره دستیارانش و زمان شروع اردو گفت: «ما چند کمپ خارجی را در نظر داریم. پنل یک ساله را فردا به باشگاه معرفی می کنیم. برای یک سال برنامه تیم ملی و لیگ را می دانیم و برای همین کار را آغاز کرده ایم. درباره دستیاران هم باید بگویم که کل گروه آنالیز نفت به استقلال می آیند. کیانوش فروزش، مهدی خانبان و سید صالح مصطفوی در کنار ما هستند. محمد خرمگاه و علی چینی هم کنار ما هستند. بابازاده هم به ما اضافه خواهد شد و یک دستیار خارجی هم به ما اضافه می شود که یک هفته بعد اسمش را می گوییم. هیچ علاقه ای ندارم که کسی بخواهد از روابط دوستی با من استفاده کند و کسی را به من معرفی کند. این خط قرمز من است. 25 خرداد کار را احتمالا آغاز می کنیم. اگر ببینیم جذب ستاره های ما چقدر زمان ببرد، شاید 30 خرداد آغاز می کنیم. اگر کسی هم بی نظمی بکند در طول فصل آسیب می بیند.»
منصوریان درباره اینکه باشگاه نفت مدعی شده او همچنان با این باشگاه قرارداد دارد گفت: «آل اسحاق فرد بسیار خوبی است ولی این را بدانید که هیچ کاری را بدون حساب و کتاب نمی کنم. اگر شنبه 10 صبح بعد از بازی با سایپا برگه فسخ خود را گرفتم برای این بود که امروز را می دیدم. من پارسال 150 میلیون در نفت خرج کردم و یک ريال هم نگرفتم. ایشان گفته چرا برگه کمیته انضباطي ندارم ولی متوجه نیست که من اصلا شکایت نکرده ام. ایشان گفته باید بعد از جام حذفی این کار را می کردم ولی مگر ما در فینال بوده ایم؟ امکان ندارد که در این مسیر اشتباه کرده باشم. بهتر است ایشان به سازمان لیگ برود و اطلاعاتش را کامل کند.»
او درباره دستیارانش و سرپرست تیم گفت: «من کادر خود را اعلام کردم. من تلاش کردم تا استقلال لطمه نبیند. سرپرست هم که آقای پورحیدری است که پدر استقلال است و خوشحالم که این کوه تجربه کنار ما است.»
منصوریان گفت: «درهای تمرین ما باز است اما باید در چارچوب احترام همه چیز باشد. البته اگر بخواهیم تمرین را ببندیم آن را اعلام می کنیم. هوادار باید آستانه تحمل داشته باشد و شاید یک هفته بد باشیم. بازیکن باید از حضور هوادار لذت ببرد. احساس ترس و نا امنی برای بازیکنان می تواند مشکل ساز باشد. اخبار استقلال پنهان کردنی نیست و روال ما بر این خواهد بود که هفته ای یک بار بازیکنان و کادرفنی جواب گو باشند. اگر من بخواهم هر روز مصاحبه کنم تمرکز فنی نخواهم داشت. قدمتان روی چشم ما و سعی می کنیم که پذیرایی هم از شما بکنیم. بازیکنان ما باید در میکسدزون ها حاضر شوند و اگر بازیکن بخواهد روی روح و روان هواداران راه برود نمی گذاریم مصاحبه کند.»
وی درباره سکوهای ورزشگاه گفت: «من با هیچ کسی زاویه نداشتم و مخلص تک تک هواداران هستم. از آنها می خواهم که با ما همراه باشند. نگذارند که همبستگی ای که در استقلال نیاز داریم را از بین ببرند. باید از نام استقلال دفاع کنیم. من با هیچکس زاویه ندارم و دست مربیان سابقم را می بوسم. از پیشکسوتان هم می خواهند استقلال را حمایت کنند. ما باید با هواداران از فوتبال لذت ببریم.»