علی کریمی: آقای کی روش سرت گیج می رود!

کدخبر: 3837
تاریخ: 1395/04/01
ساعت: 15:45
بازدید: 580
علی کریمی:  آقای کی روش سرت گیج می رود!

علی کریمی در روزگاری که اغلب چهره های ورزشی و فوتبالی نقاب به به صورت می زنند و حقایق را به خاطر منافع شخصی شان پنهان می کنند غنیمت است.

روز گذشته علی کریمی وارد دعوای کی روش و برانکو شد :

علی کریمی در روزگاری که اغلب چهره های ورزشی و فوتبالی نقاب به به صورت می زنند و حقایق را به خاطر منافع شخصی شان پنهان می کنند غنیمت است. کریمی که سابقه کار با کارلوس کی روش را در تیم ملی داشت، به او انتقاد کرد. کیروش برانکو را رهبر مخالفانش دانست و نشست و برخاست با یک سری افراد را باعث حرف های برانکو می داند. عی کریمی نسبت به این حرف های سرمربی تیم ملی واکنش نشان داد و گفت: از قول من بنويسيد آقاي كي‌روش، شهامت و شجاعت داشته باش. به جاي مار و گرگ و عقرب و رتيل و... اسم منتقدان خودت را بياور و بعد نظر بده! ضمن آن كه يك حرف ديگر هم براي او دارم. شنيدم گفته اگر با عقاب‌ها نشست و برخاست كنيد، پرواز را ياد خواهيد گرفت. مي‌خواهم بگويم آقاي عزيز، بلندپروازي هم خيلي خوب نيست، سر آدم گيج مي‌رود و با سر زمين مي‌خورد!

کریمی در ادامه گفت: اينكه نمي‌شود هركس انتقاد كرد، بد شود و هركس تعريف كرد، خوب. آن كسي قابل احترام است كه انتقادات را بشنود و بعد بتواند طرف را قانع كند يا اينكه قانع شود.

کریمی درباره لغو اردوی تیم ملی و اینکه مخالفت برانکو باعث لغو این اردو شد گفت: لابد به خاطر من و برانكو! (بدون آن كه منتظر جواب بماند، ادامه مي‌دهد) اصلاً اين طور نيست. اگر به اعتراض برانكو بود كه همان‌ روز اول لغو مي‌شد. شما بگوييد تمرينات پرسپوليس از چه زماني شروع شده است؟ الان 9 روز گذشته است. چرا ملي‌پوشان در تمرينات پرسپوليس شركت نمي‌كنند؟ اگر به استراحت كردن و ريكاوري باشد كه دو، سه روز كافي است.

جادوگر سرخ ها درباره اینکه ملی پوشان پرسپولیس از ترس کی روش به تمرین نرفته اند گفت: دوره و زمانه اين‌طوري است ديگر. باور كنيد من اگر مي‌خواستم مثل اين‌ها فكر كنم، 200 بازي ملي داشتم. اگر با هر كسي مي‌ساختم و زير بار هر حرف زوري مي‌رفتم، به اين تعداد بازي ملي مي‌رسيدم. فقط مي‌توان تأسف خورد كه بازيكن قرارداد چندصدميليوني با باشگاه مي‌بندد اما در تمرينات شركت نمي‌كند.

کریمی درباره شانس صعود تیم ملی به جام جهانی گفت: فقط همين‌قدر بگويم بهترين قرعه نصيب ايران شده است. حداقل روي كاغذ قرعه فعلي ما بهتر است. با توجه به مشكلاتي كه با عربستان و برخي كشورهاي عربي پيدا كرديم، اگر در گروه مقابل بوديم، كارمان به مراتب سخت‌تر بود. اين نظر ماست. خيلي هم رك و صريح آن را بيان مي‌كنم و از آقاي كي‌روش كه خيلي هم آدم شجاعي است، مي‌خواهم اسم منتقدان خود را بياورد.

شماره هشت سابق بایرن مونیخ درباره نقش فدراسیون و مهدی تاج در مدیریت این اختلاف ها گفت: اصلاً علي كريمي چيزي از فوتبال نمي‌فهمد اما تا جايي كه مي‌دانم فدراسيون براي تيم ملي برنامه‌ريزي مي‌كند نه برعكس! تمام تصميمات كلي را بايد فدراسيون بگيرد. مهدي تاج بايد مديريت كند. (كمي مكث مي‌كند و سپس ادامه مي‌دهد) فكر نمي‌كنم حرف بدي زده باشم. حرف نرمالي زدم. من آدم منطقي‌اي هم هستم. اشتباه كنم، شجاعت و شهامت اعتراف به اشتباه خودم را دارم، البته اگر قانع بشوم. من نظرم را به عنوان يك طرفدار فوتبال اعلام كردم كه هيچ پست و مقامي هم ندارم. اتفاقاً دنبال پست و مقام هم در فوتبال نيستم كه اين حرف‌ها را زدم. به نظرم مصاحبه من حرف دل خيلي از مربيان ليگ برتري است كه به هر دليلي ترجيح مي‌دهند سكوت كنند و لام تا كام چيزي نگويند اما حكايت علي كريمي متفاوت است. من به عنوان يك طرفدار كوچك فوتبال به خواسته غير منطقي آقايان در مورد بازيكنان ملي‌پوش اعتراض دارم و اگر اين حرف غير منطقي است بيايند و بگويند. نكته ديگر در مورد شما رسانه‌هاست. من براي همه شما خبرنگاران و اهالي رسانه احترام قائلم اما از شما مي‌خواهم به آدم‌ها به اندازه خودشان بها بدهيد. شما تريبون داريد و لطفاً اطلاعات درست و دقيق به مردم بدهيد. الكي آدم‌ها را بزرگ نكنيد و اين حرف من است.

کریمی درباره اینکه چرا همواره خودش را وارد این ماجراها می کند گفت: علي كريمي خريدني نيست. با پول نمي‌شود مرا خريد. اگر پولكي بودم همين الان هم داشتم بازي مي‌كردم! (حرف‌هايي مي‌زند كه به خواهش خودش و به رسم امانت نزدمان محفوظ مي‌ماند) من براي خودم خط قرمز دارم، عقايدي دارم كه روي آن مي‌ايستم حتي اگر به ضررم باشد. تا روزي كه هستم و زندگي مي‌كنم اين روش زندگي‌ام است. شايد بتوان اعتقادات يكسري را با پول يا پست و مقام خريد و عوض كرد اما با من نمي‌توانند چنين معامله‌اي كنند.

خبرورزشی

  • برچسب ها: