واکنش تند خداداد به بازی خداحافظی نکونام

کدخبر: 4783
تاریخ: 1395/05/26
ساعت: 12:47
بازدید: 596
واکنش تند خداداد به بازی خداحافظی نکونام

پیشکسوت فوتبال ایران نسبت به حضور ستاره های فوتبال لالیگا برای حضور در بازی خداحافظی نکونام واکنش نشان داد.


خداداد عزیزی در گفت وگو با خبرنگار "ورزش سه"، درباره بازی که قرار است به مناسبت خداحافظی جواد نکونام از فوتبال با حضور برخی ستاره های سابق لالیگا برگزار شود، مسائلی را مطرح کرد که جالب توجه است.


هدف از برگزاری بازی چیست؟
من واقعا نمی دانم هدف از برگزاری این مسابقه چیست؟ به عنوان کسی که خاک این فوتبال را خورده، باور نمی‌کنم آن همه ستاره بزرگ فوتبال دنیا بدون دریافت هیچ مبلغی به ایران بیایند و فوتبال بازی کنند. آنها تا زمانی که هتل شان مشخص نباشد و همه چیزشان روی روال قرار نگیرد، قدمی برنمی دارند.


هنوز کسی نمی داند آن 500 میلیون کجا است!
چرا باشگاه هنرمندان باید دنبال برگزاری بازی برای تجلیل از جواد نکونام باشد. باشگاه هنرمندان هنوز از سال گذشته که ستاره های برتر فوتبال جهان را به ایران آمد، گرفتار است. تا جایی که من می دانم آن بازی حدود دو میلیارد و 100 میلیون تومان در آمد داشت که 500 میلیون تومان به همراه یک نفر گم شد! هنوز هم کسی از آن پول خبر ندارد و نمی داند کجا رفته است! قطعا برگزاری چنین مسابقات به این راحتی نیست و اقدام باشگاه هنرمندان هم برایم عجیب است.


دنبال این هستند تا کلاهی از این نمد دربیاورند
چیزی که در این بازی اهمیت دارد، جواد نکونام است. اگر قرار است یک عده از اسپانیا به ایران بیاید، باید بدانند اعتبار و شان جواد نکونام در فوتبال ایران چقدر است. فکر می کنم در برگزاری چنین بازی هایی هرکسی دنبال این است که از این نمد کلاهی برای خودش درست کند. دیدم آقای یاریار گفته، این بازی ربطی به خداحافظی نکونام ندارد و فقط قرار است از این فوتبالیست ارزنده تجلیل به عمل آورند. این حرف یعنی چه؟ اگر قرار است بازی برگزار شود، باید برای جواد باشد، جواد با من همبازی بود و روز بازی باید روز جواد باشد اما انگار قرار است اتفاقات دیگری رخ بدهد.


مگر جیمز باند برای بکهام بازی خداحافظی گرفت؟
برگزاری بازی خداحافظی برای نکونام چه ربطی به باشگاه هنرمندان دارد؟ آنها بروند برای استاد مشایخی و... مراسم تجلیل برگزار کنند. اینجا زمین فوتبال است. من دوست ندارم به باشگاه هنرمندان بی احترامی کنم اما واقعا بازی خداحافظی نکونام چه ربطی به آنها دارد؟ مگر ما فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ نداریم؟ آیا در انگلیس جیمز باند برای دیوید بکهام بازی خداحافظی گرفت؟ برای زیدان هم هنرمندان فرانسه وارد گود شدند؟ اینها بگویند دنبال چه چیزی می گردند؟ باشگاه هنرمندان مگر می داند شان جواد نکونام چقدر است؟ آنها در سینما تبحر دارند و باید همانجا فعالیت کنند.


فدراسیون باید وارد شود
مهدی تاج از گذشته رابطه خوبی با من داشته و می دانم که مدیر فوتبالی است. از من و علی دایی و به طور کلی نسل ما که گذشت اما چه خوب است فدراسیون این بدعت را برای نکونام بگذارد و از زحماتش تقدیر کند. آقای تاج! شما اگر بازی خداحافظی نکونام را برگزار کنید، اسپانسر خودش وارد می شود. وظیفه شما است برای این ستاره ها بازی خداحافظی برگزار کنید که دیگر حرف و حدیثی نباشد. چطور زمانی که جواد نکونام با بازوبند کاپیتانی تیم ملی گل می زد و در جام جهانی برای تیم ملی بازی می کرد، او خوب بود؟ الان فدراسیون فوتبال کجا است؟


من و دایی یاغی بودیم، نکونام چطور؟
نکونام فوتبالیست کوچکی نبود. اصلا خداداد یاغی بود، کریمی و دایی اخلاقشان بد بود، نکونام که اینطور نبود. او همین حالا هم دستیار کی روش است و با فدراسیون همکاری دارد. چرا شما برایش بازی خداحافظی نمی گیرید که باشگاه هنرمندان برای استفاده های شخصی وارد عمل شود و در نهایت هم بگویند این بازی خداحافظی نیست. من این اتفاقات را نمی فهمم.