کدخبر: 5512
تاریخ: 1395/07/28
ساعت: 10:33
بازدید: 312
علت استعفای وزیر ورزش چه بود

خبر استعفای وزیر ورزش و جوانان شوک خبری عصر امروز بود که البته زمزمه های آن از چند روز پیش شنیده می شد.

به گزارش جدیدترین به نقل از "ورزش سه"، محمود گودرزی در حالی امروز از سمت خود در وزارت ورزش و جوانان استعفا داد که به نظر نمی رسد عملکرد وزارت تحت اختیار او دلیل این مساله بوده باشد. بنابر شاخصه ها نتایج در دوره محمود گودرزی در رشته های مختلف و خصوصا محبوب خوب بوده است و از جمله آن می توان به عملکرد موفق سرخابی ها طی دو فصل اخیر اشاره کرد. استقلال و پرسپولیس برخلاف فصول گذشته در دو سال اخیر رقابت پایاپایی در جدول لیگ برتر داشته اند و والیبال نیز به عنوان دیگر رشته محبوب این سال ها، توانست علاوه بر عملکرد مناسب در لیگ جهانی، برای اولین بار جواز حضور در المپیک را دریافت کند. فوتسال ایران نیز توانست برای اولین بار به عنوان سوم جام جهانی دست یابد و این موفقیت را در بسکتبال و کشتی نیز به نوعی دیگر شاهد بودیم. تیم ملی فوتبال ایران نیز شرایط مناسب و فوق العاده ای برای صعود به جام جهانی در اختیار دارد و تمام این اتفاقات باعث می شود تا کارنامه او وزارت تحت کنترل او مثبت ارزیابی شود.


با این شرایط منتقدان تنها دو عامل را در استعفای محمود گودرزی از وزارت ورزش و جوانان موثر می دانند. محمود گودرزی که به عنوان چهارمین وزیر در راستای حضور در وزارت ورزش در نهایت به این سمت دست یافت در مدت ریاست خود اظهارات عجیبی را در خصوص مسائل مختلف اعلام کرد که با هجمه زیادی همراه شد و در ادامه هجوم هواداران و ورزشدوستان را به صفحه اینستاگرام رسمی حسن روحانی به عنوان رییس جمهور در پی داشت.


او البته در ادامه و از چند وقت قبل با گفتگوهای انتقادی خود از دولت صحبت هایی را مطرح کرد و حتی در این رابطه اعلام کرد در دوره بعدی در وزارت نخواهد بود. این مسائل به نظر می رسد بزرگترین و اصلی ترین دلیل استعفای او از وزارت ورزش را رقم زده باشد.