ایرانیان راه یافته به المپیک ریو

ایرانیان راه یافته به المپیک ریو

ورزشکاران ایرانی تا امروز 42 سهمیه برای حضور در المپیک ریو کسب کرده اند.

42 این عدد تعداد سهمیه هایی است که ورزشکاران ایران برای حضور در المپیک ریو گرفته اند. احسان روزبهانی اولین ورزشکاری بود که موفق شد از حضور در مرحله یک چهارم نهایی لیگ نیمه حرفه ای ۲۰۱۴ بوکس جهان با وجود مصدومیت صاحب سهمیه بازی های المپیک آتی شود و آخرین سهمیه هم دوشنبه ظهربه علیرضا خجسته،جوان 19 ساله تیم ملی جودوی بزرگسالان کشورمان رسید.او که در رقابت‌های قهرمانی آسیا در وزن 66 کیلوگرم موفق به کسب مدال نقره شد و 240 امتیاز در رنکینگ المپیک بدست آورد توانست در قالب سهمیه قاره‌ایی ،جواز حضور در المپیک ریو را بدست آورد.

یک روز قبل هم دیگر جوان ورزشکار کشورمان که تنها 17 سال دارد موفق شد تنها سهمیه بانوان در رشته تکواندو را به دست بیاورد.

کیمیا علیزاده با شکست نماینده نپال به فینال مسابقات کسب سهمیه المپیک در قاره آسیا رسید و سهمیه خود را قطعی کرد تا تنها دختر تکواندوکار ایرانی باشد که در المپیک 2016 ریو حضور دارد.

این در حالی است که فروردین ماه خوبی برای ورزشکاران ایران بود.دیروز و همزمان با کیمیا علیزاده،محمود صمیمی هم در رشته دوومیدانی با پرتابش توانست ،دومین سهمیه دیسک و هفتمین سهمیه المپیک دوومیدانی را از آن خودش کند.

تا کنون رشته های بوکس،دوومیدانی،دوچرخه سواری،تکواندو،تیراندازی،کشتی،وزنه برداری،تیروکمان(زهرا نعمتی)،تنیس روی میز،شمشیر بازی و جودو برای حضور در المپیک سهمیه کسب کرده اند.

ورزش ایران در المپیک قبلی 54 سهمیه کسب کرده بود و هنوز تا رسیدن به این عدد12 سهمیه دیگر لازم است.مسئولان کمیته ملی المپیک امید زیادی دارند تا در یکی دو ماه آینده رشته هایی مثل کشتی و البته والیبال سهمیه های خودشان را بگیرند و کاروان المپیک ایران گام بلندی را برای نزدیک شدن به تعداد سهمیه های المپیک لندن بردارد.