لقبی که فرانسوی ها به کی روش دادند!

کدخبر: 6573
تاریخ: 1396/04/03
ساعت: 08:17
بازدید: 597
لقبی که فرانسوی ها به کی روش دادند!

خبرگزاری فرانسه گزارش داد به مانند خوزه مورینیو که آقای خاص فوتبال اروپا است به کارلوس کی روش هم باید لقب آقای جام جهانی را داد.

خبرگزاری فرانسه دقایقی پیش یادداشتی را در مورد کارلوس کی روش تحت عنوان از دستیاری سرالکس فرگوسن سرمربی منچستریونایتد تا آقای جام جهانی منتشر کرد.

براساس این گزارش کارلوس کی روش سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران نه تنها رکورد رساندن ملی پوشان ایرانی به جام جهانی فوتبال برای 2بار متوالی را در تاریخ ثبت کرد بلکه رکورد دیگری ثبت کرد که توجهی به آن نشد واین رکورد باورنکردنی حضور در 4 دوره جام جهانی به عنوان سرمربی با 3 تیم ملی مختلف است.

این گزارش می افزاید: «کارلوس کی روش در جام جهانی 2002 سرمربی آفریقای جنوبی بودودر سال 2010 کشورش پرتغال را در این رقابت ها هدایت کردواکنون 2 مرتبه است که به طور متوالی ایرانی ها را بدون مشکل خاصی به جام جهانی می رساند ولقب آقای تاریخ جام جهانی برازنده این تئورسین فوتبال جهان است.

این درحالیست که ایرانی هادر سال های 1978 آرژانتین و1998 فرانسه به جام جهانی صعود کرده بودند اما به سختی مجبور شدند در رقابت های پلی آف برابر استرالیا در دیدارهای نفسگیر صعود لحظه آخری داشته باشند ودر سال 2006 نیز صعود به پیروزی برابر بحرین موکول شد.

باید توجه داشت کی روش ایران را به عنوان دومین تیم صعود کننده به جام جهانی 2018 روسیه معرفی کرد ودور از انتطار نیست که شگفتی ساز اصلی این جام جهانی این سرمربی پرتغالی باشد.»

باشگاه خبرنگاران