ستایش سایت فیفا از فدراسیون تاج

کدخبر: 7161
تاریخ: 1396/07/22
ساعت: 09:22
بازدید: 537
ستایش سایت فیفا از فدراسیون تاج

ایران توانست تمایز منحصر به فردی داشته باشد و عملکردش چشمگیر بود چرا که به جام جهانی بزرگسالان صعود کرد، به جام جهانی زیر 20 و زیر 17 سال رسید و نمایش خوبی در فوتبال ساحلی و فوتسال داشت.

به گزارش جدیدترین به نقل از بانک ورزش نوشت:سایت فیفا در گزارشی لب به تمجید از فوتبال ایران گشود.

اگر به گوش‌تان رسیده که تنها یک کشور توانسته به پنج جام جهانی مردان سال 2016 و 2017 راه پیدا کند، احتمالاً اینگونه حدس بزنید که برزیل، آلمان یا یکی دیگر از ابرقدرت‌های جهان باشد. این مقدمه‌ای از گزارش ویژه سایت فیفا در خصوص موفقیت‌های اخیر فوتبال ایران است. گزارشی که در آن اشاره شده فوتبال مردان ایران در سال‌های 2016 و 2017 به پنج مسابقات جام جهانی راه پیدا کرده، اولین تیم آسیایی است که به جام جهانی روسیه رسیده، در جام جهانی فوتبال ساحلی باهاما و جام جهانی فوتسال کلمبیا رده‌های سوم را کسب کرد و حالا از تیم‌های جذاب در جام جهانی زیر 17 سال هند است.

در ادامه گزارش ویژه فیفا در خصوص ایران را می‌خوانید:

در حقیقت ایران توانست تمایز منحصر به فردی داشته باشد و عملکردش چشمگیر بود چرا که به جام جهانی بزرگسالان صعود کرد، به جام جهانی زیر 20 و زیر 17 سال رسید و نمایش خوبی در فوتبال ساحلی و فوتسال داشت.

جام جهانی فوتبال 2018 روسیه
ایران 18 بازی در مقدماتی جام جهانی انجام داد که در هیچکدام شکست نخورد و این رکورد قابل توجهی بود. تیمی که تحت هدایت کارلوس کی‌روش و با اطمینان به جام جهانی 2018 رسید تا به اولین تیم صعود کننده آسیایی تبدیل شود. ایرانی‌ها اکنون خود را آماده حضور در پنجمین جام جهانی خود می‌کنند و پیش از این در سال‌های 1978، 1998، 2006 و 2014 در این مسابقات شرکت کرده‌اند. هرچند کارلوس کی‌روش به حضور تیمش در جام جهانی راضی نیست و در این خصوص گفت: هدف و رویای من این است که به مرحله حذفی جام جهانی برسیم. ما نباید به حضور در مرحله گروهی راضی باشیم. باید بلندپروازی کنیم و فکر بزرگ داشته باشیم. نمی‌خواهیم به عنوان گردشگر به روسیه برویم.

 

جام جهانی 2017 هند - زیر 17 سال
ایران توانست با رسیدن به فینال مسابقات قهرمانی زیر 16 سال آسیا، برای حضور در جام جهانی 2017 هند واجد شرایط شود. با این حال انتظار می‌رفت که ایران به نتایج خوبی هم برسد و حالا ایران در دو بازی اول به پیروزی رسیده و از رسیدن به مرحله حذفی جام جهانی مطمئن است. آنها گینه را 3 بر یک شکست دادند و مقابل آلمان هم 4 بر صفر شکست خوردند. کریستین ووک، مربی تیم زیر 17 سال آلمان در این خصوص گفت: ایران عالی بازی کرد. آنها به لحاظ ذهنی یک تیم بسیار خوب هستند.

جام جهانی 2017 کره جنوبی - زیر 20 سال
هنگامی که ایران در کره جنوبی و در اولین بازی خود یک بر صفر مقابل کاستاریکا به پیروزی رسید، به نظر می‌آمد تیم زیر 20 سال ایران به دنبال موفقیت در جام جهانی باشد. با این حال ایران مقابل پرتغال و زامبیا شکست خورد و پس از 16 سال که در این مسابقات بود، حذف شد. امید نورافکن، هافبک تیم ایران که در این مسابقات حضور داشت اعلام کرد این چالش به آنها در رده‌های بالاتر کمک خواهد کرد. نورافکن گفت: تجربه‌ای که در جام جهانی به دست می‌آید، با هیچ چیز قابل مقایسه نیست. مطمئناً حضور این مسابقات به ما کمک می‌کند.

جام جهانی فوتبال ساحلی 2017 باهاما
ایران با حفظ عنوان قهرمانی آسیا در سال 2017 به جام جهانی رسید و با قرار گرفتن در رتبه سوم، به حضور خود در این رقابت‌ها پاین داد. ایرانی‌ها در جام جهانی مکزیک، سوئیس و ایتالیات را از پیش‌رو برداشتند.

جام جهانی فوتسال 2016 کلمبیا
مسابقاتی دیگر، مدال برنزی دیگر و بهترین اتفاقی که برای ایران افتاد. تیم ایران که با محمد ناظم‌الشریعه به عنوان قهرمانی فوتسال آسیا رسید، یکی از مهم‌ترین دستاوردهایش در جام جهانی حذف برزیل در دور اول مرحله حذفی بود.