212 هزار دلار پاداش فیفا برای هر فرد ملی پوش که باشگاه‌ها تعلق میگیرد

بر این اساس باشگاه های ایرانی به ازای هر نفر ملی پوشی که در جام جهانی داشته باشند پایه مبلغی در حدود 212 هزار دلار (به پول حال حاضر ایران نزدیک به 900 میلیون تومان) دریافتی خواهند داشت.

هر ملی پوشی که مجوز حضور در فهرست نهایی جام جهانی را دریافت کند پاداشی در حدود 212 هزار دلار پایه برای باشگاه خود در پی خواهد داشت.

به گزارش جدیدترین به نقل از "ورزش سه"، در شرایطی که فیفا در جام جهانی 2014 برزیل برای هر بازیکن پاداش روزانه 3 هزار دلاری در نظر گرفته بود که پرداخت این پاداش ها از سوی فدراسیون به باشگاه های ایرانی جنجال های بسیاری در پی داشت، حالا خبر می رسد این پاداش از سوی فیفا سه برابر شده و به ازای هر روز حضور بازیکنان در روسیه مبلغی در حدود 8500 دلار به باشگاه ها پرداخت خواهد شد.


پاداشی که قرار است از دو هفته قبل از آغاز رسمی جام جهانی محاسبه و تا آخرین روز حضور در نظر گرفته شود که اگر بنا بر حضور در مرحله گروهی باشد، می توان 25 روز برای هر ملی پوش در نظر گرفت که بر این اساس باشگاه های ایرانی به ازای هر نفر ملی پوشی که در جام جهانی داشته باشند پایه مبلغی در حدود 212 هزار دلار (به پول حال حاضر ایران نزدیک به 900 میلیون تومان) دریافتی خواهند داشت.


رقمی چشمگیر که می تواند بخشی از مشکلات مالی و بودجه سال آتی باشگاه های ایرانی را تامین کند، البته به شرطی که در فهرست نهایی تیم ملی سهمیه ای از سوی کی روش داشته باشند. حال شما تصور کنید یک باشگاه داخلی مثل پرسپولیس یا استقلال دو تا سه مسافر در فهرست نهایی تیم ملی داشته باشند آن وقت این مبلغ به دو تا سه میلیارد تومان خواهد رسید که در نوع خود رقم چشمگیری خواهد بود.