اولین تیزرها از نسل دوم پورشه پانامرا

اولین تیزرها از نسل دوم پورشه پانامرا

پورشه تقریباً آماده است تا به‌زودی نسل دوم سدان پانامرا را معرفی کند

پانامرا به‌عنوان اولین سدان تولیدی ساخت پورشه در سال 2009 معرفی شد و حالا سازندهٔ آلمانی خود را آمادهٔ معرفی نسل دوم این سدان لوکس کرده است. چند روز پیش بود که جاسوسان صنعتی تصاویری از نمونه‌های اولیهٔ تقریباً بدون پوشش نسل جدید پانامرا گرفتند و حالا پورشه تیزرهای اولیهٔ آن را منتشر کرده است. در این ویدئوهای کوتاه تصاویر تقریباً آشکاری از نسل جدید این سدان اشتوتگارتی دیده می‌شود. به‌احتمال‌زیاد پورشه در طراحی نسل دوم پانامرا از کانسپت Panamera Sport Turismo که در سال 2012 معرفی شد الهام گرفته است.

 

 

تصاویر جاسوسی از نمونه های بدون پوشش


در نسل جدید، چراغ‌های عقب زیباتری بکار رفته که به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای بهتر از چراغ‌های مدل پیشین است و همان‌طور که در تصاویر پیداست، چراغ‌های عقب با یک نوار نازک LED به هم متصل شده‌اند. به‌احتمال‌قوی، چراغ‌های عقب نسل جدید پانامرا با الهام از Panamera Sport Turismo طراحی‌شده‌اند. همچنین گلگیرهای عقب به‌طور قابل‌توجهی عضلانی شده و طراحی شیشهٔ عقب نیز شخصیتی اسپرت به خودرو بخشیده است. در تیزرهای منتشرشده، یک طرح رسمی از قسمت جانبی خودرو نیز به چشم می‌خورد که نشان از ایجاد اصلاحات گسترده‌ای در آن دارد. بااین‌حال باید برای قضاوت نهایی تا زمان رونمایی رسمی پانامرا صبر کنیم چراکه معمولاً طراحی خودروها در تیزرها جذاب‌تر از نمونۀ واقعی است.

 

 

تصاویر منتشر شده در تیزرهای اولیه


البته از تصاویر جاسوسی نیز جزئیات بیشتری از طراحی پانامرای جدید به‌دست‌آمده است. در این تصاویر دو پانامرا به رنگ‌های سفید و قرمز دیده می‌شود که به نظر می‌رسد نمونهٔ سفیدرنگ نسخه‌ای هیبریدی و ماشین قرمزرنگ مدلی معمولی باشد. در هر دو خودرو چراغ‌های عقب و جلو پوشانده شده‌اند اما بااین‌حال وجود چراغ‌های جلوی چهار نقطه‌ای LED در آن‌ها قطعی است. یک نوار افقی LED نیز به‌عنوان چراغ‌هایی روشنایی در روز در سپر جلو به چشم می‌خورد. بزرگ‌ترین تغییر در قسمت جانبی خودرو نیز دگرگونی ستون C و اضافه شدن یک لچکی کوچک به آن است که این قسمت را مطلوب‌تر از گذشته کرده است.

 

نسل دوم پانامرا بر روی پلت فرم MSB فولکس‌واگن ساخته‌شده و انتظار می‌رود وزن آن تا حدود 100 کیلوگرم کاهش‌یافته باشد. شایعاتی نیز وجود دارد که پورشه در نسل جدید سدان خود از خانواده‌ای از موتورهای نوین V6 و V8 استفاده خواهد کرد که قدرت بیشتر و بهره‌وری بالاتری دارند؛ اما فعلاً هیچ‌چیز قطعی نیست چراکه هنوز هیچ‌گونه اطلاعات فنی‌ای از نسل دوم پانامرا منتشرنشده است و باید تا روز رونمایی صبر کرد.

Porsche Panamera Sport Turismo Concept


بااین‌وجود پورشه گفته است که پانامرا 2017 ترکیبی از عملکرد یک ماشین اسپرت اصیل را به همراه راحتی یک سدان لوکس ارائه می‌کند. آنچه محرز است این است که در نسل جدید پانامرا، موتورها بزرگ‌تر نخواهند شد اما کارایی آن‌ها بهبودیافته خواهد یافت. در کل می‌توان گفت هرچند استایل کلی پانامرای جدید تفاوت چندانی با نسل پیشین ندارد اما گام روبه‌جلوی بزرگی برای پورشه محسوب می‌شود. انتظار می‌رود نسل دوم پورشه پانامرا به‌طور رسمی در اوایل اکتبر (مهرماه) در نمایشگاه پاریس رونمایی شود اما احتمالاً پورشه در همین تابستان پانامرای جدید را به‌صورت آنلاین معرفی خواهد کرد.

نزدیک ترین رندر به طرح نهایی پانامرای جدید