باکیفیت‌ترین شاسی‌بلندها و تراک‌های سال 2016

 باکیفیت‌ترین شاسی‌بلندها و تراک‌های سال 2016

اگر شما دنبال خرید یک شاسی‌بلند یا تراک جدید هستید و نمی‌خواهید که در چند ماه اول مالکیت مکرراً به نمایندگی مراجعه کنید لیست زیر را از نظر بگذرانید.

نوشته‌ی بالا دلیل این است که چرا جی دی پاور در 30 سال گذشته اقدام به انتشار گزارش مطالعه‌ی کیفیت ابتدایی می‌کند. مطالعه‌ای که در آن مشکلات گزارش شده توسط خریداران در 90 روز اول مالکیت منعکس می‌شود. جی دی پاور نتایج را گرفته و امتیازات را بر پایه‌ی تعداد مشکلات در هر 100 خودرو (PP100) اعطا می‌کند که در آن امتیاز پایین‌تر به معنی کیفیت بالاتر است.

بنابراین اگر شما دنبال خرید یک شاسی‌بلند یا تراک جدید هستید و نمی‌خواهید که در چند ماه اول مالکیت مکرراً به نمایندگی مراجعه کنید لیست زیر را از نظر بگذرانید.

شاسی‌بلند کوچک - کیا اسپورتیج


کیا به عنوان یک برند اخیراً باکیفیت‌ترین خودروساز امسال لقب گرفته و در طول 27 سال گذشته اولین برند غیرممتازی است که به این افتخار نائل می‌شود. فرزند خلف کیا یعنی اسپورتیج در بخش شاسی بلندهای کوچک باکیفیت‌ترین خودرو شناخته شده و خودروهای هیوندای توسان و بیوک انکور در رده‌های بعدی جای دارند.

 

شاسی‌بلند ممتاز کوچک - آئودی Q3

در این بخش آئودی Q3 رده‌ی اول را در اختیار دارد درحالی‌که ب‌ام‌و X1 در رتبه‌ی دوم قرار دارد. هیچ خودروی دیگری در این بخش نتوانسته بالاتر از متوسط سگمنت مربوطه عمل نماید.

 

شاسی‌بلند کامپکت - شورولت Equinox/ جی‌ام‌سی ترین

شورولت Equinox و جی‌ام‌سی ترین در رده‌ی اول قرار داشته و پس از این دو نیز فورد اسکیپ مقام دوم را از آنِ خود نموده است.

 

شاسی‌بلند ممتاز کامپکت - پورشه ماکان

در بخش شاسی بلندهای ممتاز کامپکت، پورشه ماکان به عنوان باکیفیت‌ترین خودرو شناخته شده و پس این خودرو نیز مدل‌های لینکلن MKC و ب‌ام‌و X3 قرار دارند.

 

شاسی‌بلند میان‌سایز - تویوتا هایلندر

تویوتا هایلندر در این بخش به عنوان باکیفیت‌ترین شاسی‌بلند میدسایز شناخته شده اما دو رقیب دیگر به نام‌های کیا سورنتو و نیسان مورانو در تعقیب این خودرو هستند.

 

شاسی‌بلند ممتاز میان‌سایز - ب‌ام‌و X5

یکی از محبوب‌ترین شاسی بلندهای حال حاضر ب‌ام‌و X5 است که در کلاس خود به عنوان باکیفیت‌ترین شاسی‌بلند شناخته شده است. در رده‌های بعدی نیز برادر X5 یعنی X6 و لکسوس RX قرار دارند.

 

پیکاپ میدسایز - نیسان Frontier

با قرار گرفتن این خودرو در رتبه‌ی اول یکی از شگفتی‌های نتایج امسال رقم خورده است. جی ام سی کانیون و شورلت کلرادو در رده‌های بعدی قرار دارند و ثابت می‌کنند که خودروسازان ژاپنی نیز درباره‌ی کیفیت پیکاپ ها چیزهایی بلدند.

 

شاسی‌بلند بزرگ - شورولت تاهو

هنوز هم در بخش شاسی بلندهای بزرگ رقابت در جریان است اما شورولت تاهو در صدر این لیست باقی مانده است. تویوتا سکویا و فورد اکسپدیشن در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفته‌اند.

 

شاسی‌بلند ممتاز بزرگ - لینکلن نویگیتور

در چند سال اخیر تعداد رقبا در این کلاس افزایش یافته است. لینکلن نویگیتور به عنوان باکیفیت‌ترین خودروی این کلاس شناخته شده و اینفینیتی QX80 و لندروور رنجروور نیز پس از این خودرو قرار گرفته‌اند.

 

پیکاپ سبک‌وزن بزرگ - شورلت سیلورادو LD

پیکاپ های سری F فورد شاید پرفروش‌ترین پیکاپ های آمریکا باشند اما طبق گفته‌های جی دی پاور دارای بالاترین کیفیت این بخش نیستند. در حقیقت، سری F حتی بالاتر از متوسط سگمنت نیز عمل نکرده و پس از شورلت سیلورادو، جی ام سی سیرا تنها پیکاپ حاضر در این بخش است.

 

پیکاپ سنگین‌وزن بزرگ - شورلت سیلورادو HD

خب جای تعجب نیست که شورلت سیلورادو HD نیز به عنوان فاتح این بخش از بازار تراک ها شناخته شده است. اما این بار، فورد سوپر دیوتی در رده‌ی دوم ظاهر شده و در رده‌ی بعدی نیز جی ام سی سیرا HD حضور دارد.