تویوتا پریوس پلاگین با پنل خورشیدی سقفی

تویوتا پریوس پلاگین با پنل خورشیدی سقفی

وقتی نسل بعدی تویوتا پریوس پلاگین هیبرید در ژاپن و اروپا از راه برسد، از یک پنل سقفی خورشیدی بهره خواهد گرفت؛

وقتی نسل بعدی تویوتا پریوس پلاگین هیبرید در ژاپن و اروپا از راه برسد، از یک پنل سقفی خورشیدی بهره خواهد گرفت؛ موضوعی که در گزارش اتوموتیونیوز عنوان شده است. البته نباید انتظار که این تکنولوژی به این زودی‌ها در بازارهایی مانند ایالات متحده راه پیدا کند؛ چرا که در حال حاضر نمی‌تواند در تست تصادف چپ‌شدن خودرو عملکرد مناسبی داشته باشد.


به گفته کوجی تویوشیما (Koji Toyoshima)، مهندس ارشد پریوس پلاگین، کمپانی تویوتا در حال حاضر تکنولوژی ورقه‌گذاری سلول‌های فتوولتائیک را در یک لایه رزین در اختیار ندارد و در نتیجه، نمی‌تواند در هنگام تصادف منجر به چپ‌شدن اتومبیل، مانع از شکستگی چنین پنلی شود. هم‌اکنون پنل‌های خورشیدی بازار ژاپن در یک صفحه شیشه‌ای تقویت‌شده قرار می‌گیرند که نمی‌تواند با معیارهای تصادف ایالات متحده مطابقت کند. «تویوشیما» در مراسم معرفی این وسیله نقلیه برای ژاپن می‌گوید:


بسیار علاقه‌مند هستیم که این ویژگی را، حداقل در دوره عمر مدل کنونی (در ایالات متحده) معرفی کنیم. احتمالاً در جاهایی مانند کالیفرنیا یا آریزونا، شارژ زیادی را می‌توان به این طریق انجام داد.

این پنل‌های خورشیدی که باتری‌های خودرو را در حالت پارک‌شده شارژ می‌کنند، همچنین می‌توانند انرژی مورد نیاز برای چراغ‌های داخل کابین، پنجره‌ها و سیستم کولر را در هنگام حرکت تأمین کنند. این موضوع می‌تواند میزان بهره‌وری پریوس پلاگین را تا ۱۰ درصد افزایش دهد و وقتی تویوتا بتواند هزینه‌های مربوط به این تکنولوژی را کاهش دهد، کاربرد‌های آن گسترش خواهند یافت.