مرسدس بنز C کلاس کابریولت در برابر ب‌ام‌و سری 4 کانورتیبل

مرسدس بنز C کلاس کابریولت در برابر ب‌ام‌و سری 4 کانورتیبل

جدای از تغییرات واضح در سقف، هر دو خودرو تقریباً نمایی مشابه با برادران کوپه‌ی خود دارند.

در روی کاغذ، مرسدس C کلاس کابریولت به‌صورت یک خودروی روباز روزمره‌ی عالی خودنمایی می‌کند. این خودروی 4 سرنشینه دلپذیر اشتراکات زیادی با برادر سدان خود دارد و استفاده‌ی روزانه از آن بدون دردسر و آسان است.

اما مرسدس برخی رقبای جدی را در پیش روی خود می‌بیند که ب‌ام‌و سری 4 کانورتیبل یکی از آن‌هاست. ب‌ام‌و از سقف بازشوی سخت استفاده کرده که در مرسدس شاهد چنین چیزی نیستیم. با ما همراه باشید تا ببینیم که کدام خودرو سزاوار اول شدن است.


استایل و طراحی ظاهری
جدای از تغییرات واضح در سقف، هر دو خودرو تقریباً نمایی مشابه با برادران کوپه‌ی خود دارند. مرسدس بنز از سقف فابریک مرسوم خود استفاده کرده و تلاش داشته تا در حد امکان به نسخه‌ی C کلاس کوپه شبیه باشد. رنگ سقف به‌صورت استاندارد مشکی بوده اما خریداران می‌توانند رنگ‌های قهوه‌ای تیره، آبی تیره و قرمز تیره را نیز انتخاب کنند. سقف خودرو در مدت 20 ثانیه به‌صورت الکتریکی باز و بسته می‌شود و این عمل را می‌توان تا سرعت 48 کیلومتر در ساعت انجام داد.

 

از طرف دیگر ب‌ام‌و روشی متفاوت را در پیش گرفته است. سری 4 از سقف فلزی تا شدنی بهره برده است. شاید وزن زیاد و لطافت کمتر این سقف به چشم بیاید اما در موقع بسته بودن از لحاظ مسائل امنیتی به‌طور واضحی بهتر است. ما مقایسه‌ی پهلوبه‌پهلو انجام ندادیم اما فکر نمی‌کنیم که سقف فلزی ب‌ام‌و برتری چندانی بر سقف ایزوله شده‌ی مرسدس داشته باشد. سقف ب‌ام‌و نیز در مدت زمان 20 ثانیه باز و بسته می‌شود اما این کار را تنها تا سرعت 18 کیلومتر در ساعت می‌توان انجام داد.


کابین خودرو

همانند دیگر مدل‌های C کلاس، کابین این خودرو نیز به چشم بسیار آشناست. 3 ورودی هوای کروی شکل در زیر صفحه اطلاعات سرگرمی تبلت شکل در کنسول مرکزی قرار گرفته‌اند و کیفیت بالایی دارند. فضای کافی برای 4 نفر وجود دارد و فضای سر در بخش عقبی نسبت به برادر کوپه 12 میلی‌متر بیشتر است.


داشبورد سری 4 به اندازه‌ی رقیب خود الهام‌بخش نیست اما از پشت فرمان اسپورت تر حس می‌شود. مسئله‌ی اصلی این است که به نظر می‌رسد اکثر سوئیچ‌ها مستقیماً از دیگر مدل‌های ب‌ام‌و قرض گرفته شده‌اند درحالی‌که مرسدس احساس سفارشی بودن بیشتری دارد. سیستم اطلاعات سرگرمی iDrive ب‌ام‌و بسیار عالی‌تر از سیستم سنگین مرسدس است. همانند C کلاس، در سری 4 نیز همه‌ی اجزا به‌خوبی باهم چفت شده‌اند.


با بسته بودن سقف، ب‌ام‌و فضای بار بیشتری دارد و با 370 لیتری که ارائه می‌دهد از صندوق 360 لیتری مرسدس جلو می‌افتد اما طراحی فلزی سقف به این معنی است که در هنگام باز بودن سقف فضای صندوق به 220 لیتر کاهش می‌یابد.


در مقابل، مرسدس 75 لیتر از فضای خود را از دست می‌دهد درحالی‌که صندلی‌های عقب تاشو اجازه می‌دهند تا اشیای بیشتری حمل شود.


سواری خودرو

به لطف اضافه شدن مکانیسم‌های خم کردن سقف و شاسی سرزنده به منظور جبران سفتی خودروها، وزن هر دو رقیب بیشتر از نسخه‌های کوپه است. این مسئله تجربه‌ی رانندگی کندتری را ایجاد می‌کند هرچند که خریداران کمی تفاوت‌ها را حس خواهند کرد.


در بحث راحتی، سیستم تعلیق بادی سفارشی مرسدس این خودرو را پیش می‌اندازد. رانندگان همچنین قادر هستند تا به منظور هماهنگی کامل با شرایط جاده، سطح متفاوتی از حالت‌های رانندگی را برای تغییر شرایط سیستم تعلیق انتخاب کنند. به نظر می‌رسد که حالت راحتی کامل بهترین توازن را بین کنترل خودرو و راحتی ایجاد می‌کند.


حتی با سقف باز، آسایش مرسدس احساس‌برانگیز است. ضریب درگ پایین کمک می‌کند تا صدا و وزش باد کاهش یابد و به لطف سیستم Aircap مرسدس، موهای سرنشینان پریشان نمی‌شود. دریچه‌های هوایی که در بالای چارچوب شیشه‌ی جلو قرارگرفته‌اند هوا را از کابین منحرف کرده و به حفظ شرایط داخل کابین کمک می‌کنند. دریچه‌های گرم شونده که در پشت‌سری‌ها قرار دارند و Airscarf نامیده می‌شوند نیز به C کلاس اجازه می‌دهند تا در روزهای سرد نیز لذت سواری هیجان‌انگیزی را به سرنشینان اعطا کند. خبر خوش اینکه این دو سیستم به‌صورت استاندارد در همه‌ی مدل‌ها وجود دارند.


انتقاد وارده به سری 4 این است که با سقف باز، سرنشینان کمی در معرض باد قرار می‌گیرند. خوشبختانه، به لطف پوسته‌ی آهنی سقف، آسایش داخل کابین در هنگام بسته بودن سقف عالی است.


عموماً ب‌ام‌و توازنی خوب بین سواری و هندلینگ را ارائه می‌دهد اما شگفت آنکه برخلاف شهرت ب‌ام‌و، بنز در این کار بهتر عمل می‌کند. اکثر مشکلات حول سیستم فرمانی که به خوبی C کلاس عمل نمی‌کند، می‌چرخد.


پیشرانه‌ها

C کلاس کابریولت از انواع پیشرانه‌های 4 و 6 سیلندر بنزینی و دیزلی بهره می‌برد. اولین مدل پیشنهادی C180 با پیشرانه‌ی بنزینی 1.6 لیتری توربو است که 154 اسب بخار قدرت تولید می‌کند. 3 پیشرانه‌ی بنزینی 2 لیتری نیز با توان‌های 181 و 241 اسب بخاری نیز در دسترس هستند. تنها گزینه‌ی 6 سیلندر به مدل سطح بالای C 43 AMG مربوط است که 362 اسب بخار نیرو را به هر چهارچرخ منتقل می‌کند.


2 پیشرانه‌ی 2.1 لیتری دیزل نیز در دسترس هستند که قدرت 168 و 201 اسب بخاری دارند. این دو پیشرانه در هر صد کیلومتر به ترتیب 3.7 و 3.8 لیتر سوخت مصرف می‌کنند. پیشرانه‌های بنزینی C کلاس کابریولت صدای گرفته‌ای دارند که واقعاً با شخصیت این خودرو همخوانی ندارد. همه‌ی مدل‌های C کلاس با گیربکس 7 یا 9 سرعته اتوماتیک در دسترس هستند.


سری 4 همین مقدار از طیف پیشرانه‌ها را ارائه نمی‌کند اما وجود 3 پیشرانه‌ی بنزینی و 3 پیشرانه‌ی دیزلی به این معنی است که انتخاب‌های زیادی وجود دارد.

مدل 420d که دارای پیشرانه‌ی 2 لیتری دیزل 190 اسبی است کم‌مصرف‌تر از همه بوده و در تست‌های رسمی مصرف سوخت 3.6 لیتری را نشان داده است. پیشرانه‌های بنزینی نیز بسیار نرم و لطیف هستند اما اضافه‌وزن 295 کیلویی این خودرو نسبت به برادر کوپه کمی از پرفورمنس کاسته است. همانند مرسدس بنز، بسته به مدل انتخابی، انتخاب سیستم چهارچرخ محرک می‌تواند بین 1500 تا 1535 پوند به قیمت خودرو اضافه کند.


اما مقایسه‌ی بین پرقدرت‌ترین نسخه‌ها باقی مانده است. پیشرانه‌ی 6 سیلندر خطی توئین توربوی ب‌ام‌و 58 اسب بخار و 30 نیوتون متر گشتاور بیشتر از مدل AMG دارد و به عنوان نتیجه می‌تواند در مدت 4.4 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد که 0.4 ثانیه سریع‌تر از مرسدس است.

ارزش در برابر پول پرداختی

مدل سطح پایه‌ی C200 بهای 36200 پوندی دارد که از بهای 35025 پوندی سری 4 اندکی بیشتر است. البته این بهای بالاتر با وجود دو سیستم Aircap و Airscarf جبران می‌شود.


هر دو خودرو به‌صورت استاندارد از سیستم ناوبری ماهواره‌ای سود می‌برند درحالی‌که چراغ‌های LED به‌صورت استاندارد در مرسدس وجود دارند اما در ب‌ام‌و باید بهای 1600 پوندی برای آن بپردازید.

 

قضاوت نهایی
در روی کاغذ به نظر می‌رسد که مرسدس C کلاس کابریولت نبردی دشوار را به سری 4 کانورتیبل تحمیل کرده است. این خودرو با سقف باز یا بسته شیک‌تر بوده و از پشت فرمان نیز آسان‌تر دیده می‌شود.