رونمایی از شاسی‌بلند مفهومی مرسدس بنز، Generation EQ

رونمایی از شاسی‌بلند مفهومی مرسدس بنز، Generation EQ

سلطان اشتوتگارت سرانجام از شاسی‌بلند مفهومی تمام برقی خود رونمایی کرد.

سلطان اشتوتگارت سرانجام از شاسی‌بلند مفهومی تمام برقی خود رونمایی کرد. جِنِریشن ای‌کیو (Generation EQ)، که بر اساس برخی شایعات قصد پایه‌گذاری برند جدیدی را تحت همین عنوان EQ به‌عنوان خانواده جدیدی از خودروهای الکتریکی دارد.


Mercedes Generation EQ Concept


Mercedes Generation EQ Concept


Mercedes Generation EQ Concept

ازآنجاکه جمعیت طرفداران خودروهای برقی کراس‌اوور و شاسی‌بلند روزبه‌روز در حال افزایش است، مرسدس بنز در حرکتی هوشمندانه اولین عضو خانواده برقی موعودِ خود را یک شاسی‌بلند در نظر گرفته تا درواقع با یک تیر دو نشان بزند.

 

 


قوای محرکه از طریق یک جفت موتور الکتریکی تأمین می‌شود که درمجموع 402 اسب بخار قدرت و 700 نیوتون‌متر گشتاور تولید کرده و به‌صورت دائم به هر 4 چرخ تحویل می‌دهند. بر اساس گفته‌های خود کمپانی، با یک بار شارژ کامل مجموعه باتری موجود بین محورها، شتاب اولیه در کمتر از 5 ثانیه میسر بوده و برد مسافت کلی برابر با 310 مایل (500 کیلومتر) ممکن می‌شود.


گوردون واگنِر، مدیر طراحی گروه دایملر درباره آن می‌گوید:

نتیجه تفسیر تازه ما از فلسفه طراحیِ "Sensual Purity" و عزم جدی برای ارائه یک چهره الکتریکی نو، ممتاز و پیشرو در عصر حاضر، منجر به خودرویی شده که حقیقتاً جذاب و افسونگر است. از طرفی، طراحی آن تنها موارد اصلی و بنیادی را در خود داشته و مفهوم "ترقی" را فریاد می‌زند.