بهترین‌های نمایشگاه خودروی پاریس از نگاه لنزهای عکاسان!

نمایشگاه خودروی پاریس که هر دو سال یک‌بار برگزار می‌شود امسال نیز به مانند گذشته روال خوب خود را طی کرده و...

نمایشگاه خودروی پاریس که هر دو سال یک‌بار برگزار می‌شود امسال نیز به مانند گذشته روال خوب خود را طی کرده و اکثر روزنامه‌نگاران و خبرنگاران خودرویی به پوشش وسیع این رویداد پرداخته‌اند. پس از کنفرانس‌های خبری و رونمایی‌های متعدد و پرهیاهو، نظرتان چیست که از لنزهای عکاسان نگاهی هنرمندانه به خودروهای ارائه شده بیندازیم؟!


از نگاه ما نمایشگاه امسال ابتدا با ازدیاد شاسی بلندها و البته خودنمایی خودروهای الکتریکی شناخته می‌شود. در وهله‌ی دوم غیبت بزرگانی چون فورد، بنتلی، استون مارتین، لامبورگینی، سوبارو و ولوو به چشم می‌آید. شایان ذکر است که برخی خودروهای مهم از جمله سری 5 جدید نیز در این نمایشگاه معرفی نشدند.

 

 

مصرف‌کنندگان روی بسیار خوشی به شاسی بلندها و کراس اوورها نشان داده‌اند. کمپانی‌ها در پاریس بسته به نیازهای بازار اقدام به عرضه‌ی مدل‌های مختلف کرده بودند و برای مثال مرسدس مدل محبوب E کلاس استیت به فرم All-Terrain درآورده و پژو نیز با 3008 و 5008 حرف‌های زیادی برای گفتن داشت. از جدیدترین شاسی بلندها نیز می‌توان به اشکودا کودیاک، رنو کولئوس و ب‌ام‌و X2 اشاره کرد. همچنین نسل‌های جدید لندروور دیسکاوری و آئودی Q5 نیز جا پای پیشینیان خود می‌گذارند.

 

 

در بخش خودروهای الکتریکی، جدای از مدل‌های کانسپت و تولیدی نظیر رنو Trezor و اوپل آمپرا الکتریکی (برادر اروپایی شورلت بولت)، بزرگ‌ترین خبرها از غرفه‌های مرسدس بنز و فولکس‌واگن به گوش رسید. این دو اعلام کردند که طیف محصولات خود را با معرفی مدل‌های الکتریکی تا پیش از پایان این دهه گسترش می‌دهند.

 

اما نباید از بخش خودروهای پرفورمنس و اسپورت نیز غافل شد. یکی از قابل‌توجه‌ترین خودروهای در شرف تولید هوندا سیویک تایپ R است. دیگر خودروهای شاخص این بخش مدل مفهومی هیوندای RN30، فراری لافراری آپرتا، فراری GTC Lusso T و مرسدس-ای‌ام‌جی GT بودند.