خبرهای جدیدی از بازگشت ب‌ام‌و سری 8

سری 8 برای اولین بار به‌عنوان کوپه‌ای لوکس توسط ب‌ام‌و در سال 1989 معرفی شد.

سری 8 برای اولین بار به‌عنوان کوپه‌ای لوکس توسط ب‌ام‌و در سال 1989 معرفی شد. خودرویی که با چراغ‌های مخفی خود چهره‌ای متفاوت از یک ب‌ام‌و را به نمایش گذاشته بود. برای این خودرو موتورهای مختلف V8 و V12 ارائه شد و تولید آن تا سال 1999 ادامه یافت و پس از ساخت تنها 31 هزار دستگاه بدون معرفی جانشین از خط تولید کنار گذاشته شد.

حال به‌تازگی زمزمه‌هایی مبنی بر بازگشت احتمالی سری 8 به گوش می‌رسد. طبق گزارش تازهٔ نشریهٔ آلمانی «Automobilwoch» سری 8 جدید درواقع یک خانواده از مدل‌های مختلف خواهد بود که شامل یک نسخهٔ V12 و مدل پرچم‌دار M8 می‌شود؛ اما قبل از اینکه در این مورد بیش‌ازحد هیجان‌زده شوید باید گفت که هنوز هیچ تأیید رسمی از سوی ب‌ام‌و در مورد این گزارش‌ها ارائه نشده است. بااین‌حال گزارش قبلی BMWBlog نشان داد که چرا ب‌ام‌و قصد احیای سری 8 را دارد.

علت این امر رقابت مستقیم با مرسدس بنز S کلاس کوپه است یعنی کاری که هم‌اکنون سری 6 در آن شکست خورده است چراکه این خودرو به‌اندازهٔ کافی بزرگ و لوکس نیست که توانایی رقابت با S کلاس کوپه را داشته باشد. هدف احیای طرح سری 8 حداقل با توجه به این گزارش، پر کردن شکاف میان ب‌ام‌و سری 7 و رولزرویس گوست است. نسل جدید این خودرو برای اولین بار در سال 2018 معرفی شده، در سال 2019 نسخهٔ کانورتیبل آن ارائه خواهد شد و به‌زودی بعدازآن مدل اسپرت و پرچم‌دار M8 راهی میدان می‌شود.

همچنین این گزارش جدید نام‌های تجاری مربوط به سری 8 جدید را هم منتشر کرده است که عبارت‌اند از 825، 830، 835، 845، 850، 860، M850 و البته M8. بااین‌حال بدیهی است که هنوز تا زمان تأیید یا تکذیب ب‌ام‌و نمی‌توان این گزارش را کاملاً درست و واقعی دانست. هرچند که زمزمه‌های بازگشت احتمالی سری 8 از منابع مختلف در حال رشد است اما ب‌ام‌و اگر واقعاً قصد ساخت این خودرو را دارد باید هرچه زودتر رسماً آن‌را اعلام کند. درهرحال اگر خبر بازگشت سری 8 صحت داشته باشد شاهد رقابت جذابی میان سه کوپهٔ لوکس آلمانی یعنی مرسدس بنز S کلاس کوپه، خودروی آیندهٔ آئودی A9 و ب‌ام‌و سری 8 جدید خواهیم بود.