معرفی برترین خودروهای پریمیوم بازار 2016

اگر بازگردیم به زمان‌های بسیار دور، تعریف یک ماشین پریمیوم یا اجرایی (Executive) آسان‌تر بود و درنتیجه می‌شد به‌راحتی لیستی از بهترین خودروهای پریمیوم را گردآوری کرد....

اگر بازگردیم به زمان‌های بسیار دور، تعریف یک ماشین پریمیوم یا اجرایی (Executive) آسان‌تر بود و درنتیجه می‌شد به‌راحتی لیستی از بهترین خودروهای پریمیوم را گردآوری کرد. در آن زمان معمولاً خودروهای پریمیوم خودروهایی بزرگ و راحت بودند و اگر آلمانی نبودند احتمالاً جگوار بودند؛ اما این موارد در حال حاضر بسیار متفاوت شده و خودروهای پریمیوم به کلاس‌های دیگری هم کشیده شده‌اند. هرچند هنوز هم سدان‌های بزرگ همچنان بر بازار خودروهای پریمیوم تسلط دارند اما خودروهای دیگری هم سطوح لوکس و پریمیومی را در کلاس‌هایی متفاوت ارائه کرده‌اند؛ بنابراین بهترین خودروهای پریمیوم بازار امروز کدم‌اند؟

هنوز هم می‌توان مسیر سنتی را دنبال کرد و خودروهایی چون ب‌ام‌و سری 5، مرسدس بنز E کلاس، آئودی A6 و جگوار XF را به‌عنوان خودرویی پریمیوم خریداری کرد. همچنین حتی می‌توان در بخش سدان‌های کامپکت هم خودروهای پریمیومی چون ب‌ام‌و سری 3، مرسدس بنز C کلاس، آئودی A4 و جگوار XE را خریداری نمود.

 


اما اگر چیز کوچک‌تری از این‌ها بخواهیم چه؟ در این بخش مرسدس بنز CLA و یا آئودی A3 سدان می‌توانند گزینه‌های مناسبی باشند. در سوی دیگر اگر فکر می‌کنید خودروهای سدان قدیمی و از مد افتاده‌اند، انتخاب‌هایی چون آئودی A5 اسپرت‌بک یا ب‌ام‌و سری 4 گرن‌گوپه وجود دارند که از ظاهری کوپه مانند و رانندگی اسپرت برخوردارند.

 


به دنبال خودروی معمولی‌تری هستید؟ ولوو S90 خودروی بسیار خوبی است درحالی‌که محصولات لکسوس، اینفینیتی، آکورا و کادیلاک هم مناسب کسانی هستند که خودرویی غیر آلمانی می‌خواهند.

 


ما در ادامه لیستی شامل 10 نمونه از بهترین خودروهای پریمیوم و اجرایی حال حاضر بازار ارائه کرده‌ایم. این خودروها دارای هزینه‌های نگهداری مناسب، رانندگی پالایش شده، عملکرد خوب و فضای داخلی جادار و لوکس هستند.

 

 


1- جگوار XE

2- مرسدس بنز E کلاس

3- ب‌ام‌و سری 3

4- جگوار XF

5- تسلا مدل S

6- لکسوس IS

7- آئودی A6

8- آئودی A4

9- ولوو S90

10- مرسدس بنز C کلاس