مقایسه تصویری نسل جدید و قدیم ب‌ام‌و سری 5

رونمایی از نسل جدید سری 5 واقعه‌ای جذاب و هیجان‌انگیز برای طرفداران این برند آلمانی است.

رونمایی از نسل جدید سری 5 واقعه‌ای جذاب و هیجان‌انگیز برای طرفداران این برند آلمانی است. این سدان اسپورت بازطراحی شده اوایل سال آینده وارد بازار خواهد شد و نه‌تنها از طراحی خارجی تازه‌ای سود می‌برد بلکه کابینی باکیفیت‌تر و تجهیزات استاندارد بیشتری به همراه آپشن های درخور توجه خواهد داشت.


سری 5 جدید خودرویی است که تجمل و اسپورت بودن را با هم درآمیخته و در نگاه اول به نظر می‌رسد که ب‌ام‌و برگ برنده‌ای در دستان خود دارد. در مقایسه با نسل پیشین، طراحی سری 5 (با کد داخلی G30) باشکوه‌تر، ممتازتر و البته اگر نگوییم اسپورت تر اما به همان اندازه اسپورت است.


BMW 5-series 2017


BMW 5-series 2014

چراغ‌های جلوی جدید این خودرو هم‌اکنون به جلوپنجره‌ی کلیوی عریض‌تری متصل شده است. این چراغ‌ها تمام LED بوده و نسبت به چراغ‌های سنتی با دو لنز تکامل‌یافته‌تر نشان می‌دهند. چراغ‌های LED تطبیق شونده نیز به همراه نور بالای انتخابی در دسترس هستند.


ما فکر می‌کنیم که نمای جلو بسیار خوب از کار درآمده و بهبودی چشمگیر نسبت به نسل قبلی سری 5 با کد F10 محسوب می‌شود. دماغه‌ی خودرو خطی‌تر و کم ارتفاع‌تر بوده و نمایی گیراتر ایجاد می‌کند. این نسل سری 5 از زمان E39 تابه‌حال می‌تواند خوش‌تیپ‌ترین نسل از این سری محسوب گردد.


جایی که سری 5 جدید واقعاً می‌درخشد پروفایل جانبی است. در این نما شاهد خودرویی عضلانی‌تر نسبت به F10 هستیم و خطوط قوی‌تری در این بخش بکار رفته‌اند. قوس چرخ‌های جلویی بسیار فربه‌تر بوده و ظاهری ورزشکاری به سری 5 جدید بخشیده است. البته معنی سخن این نیست که نسل قبل عضلانی نبوده اما خب نسل جدید این خصیصه را بیشتر نشان می‌دهد.


در نمای عقب چراغ‌های پهن L شکلی را می‌بینیم که به هر دو طرف کشیده شده‌اند و از این نظر سری 5 جدید را پهن‌تر نشان می‌دهند. همراه با این موضوع، لبه‌ی صندوق طویل‌تر نیز باعث شده خودرو کم ارتفاع‌تر و اسپورت تر به چشم بیاید.


داخل کابین ب‌ام‌و خواسته تا سری 5 جدید ترکیبی فوق‌العاده از تجمل، تکنولوژی و اسپورت بودن را ایجاد نماید. این شرکت همچنین تمایل داشته تا کابین را بسیار تجاری نشان دهد و در این امر موفق بوده است. به منظور بالاتر بردن حس تجمل از چندین ویژگی و انحناهای کابین سری 7 در این خودرو استفاده شده است. هیچ شکی نیست که کابین این خودرو بسیار بهتر از نسل قبلی است این مسئله از کیفیت گرفته تا مواد بکار رفته و جزئیات و تکنولوژی خود را نشان می‌دهد.


در مجموع، G30 هم در نمای بیرونی و هم در کابین بهتر از نسل قبلی خود است و غیر از این هم از ب‌ام‌و انتظار نداریم. این خودرو از هر جنبه‌ای بهتر شده است از طراحی بگیرید تا تجمل، تکنولوژی و کارایی...