اعلان جنگ مرسدس-ای‌ام‌جی به پورشه پانامرا!

اعلان جنگ مرسدس-ای‌ام‌جی به پورشه پانامرا!

مرسدس بنز ظاهراً سال آیند پیش‌نمایشی از مدل 4 درب جدید به فرم ویژن کانسپت AMG خواهد داشت.


این کانسپت بخشی از برنامه‌ی گرامی داشت پنجاهمین سالگرد تأسیس AMG در سال 2017 خواهد بود و در این میان می‌توانیم نگاهی اولیه به سدان 600 اسب بخاری جدید بیندازیم.

اتوکار گزارش کرده که AMG جدید آماده خواهد بود تا سال 2019 وارد بازار شود و احتمالاً نام GT 4 را خواهد گرفت. این خودرو استایل و مهندسی منحصربه‌فرد AMG را خواهد داشت. این مدل دنباله‌روی قدم‌های SLS و AMG GT فعلی خواهد بود.


قدرت خودرو از آخرین نسخه‌ی پیشرانه‌ی 8 سیلندر 4 لیتری توئین توربوی موجود در E63 جدید تأمین خواهد شد و مرسدس بنز برنامه دارد تا با اسپورت ترین های این سگمنت از جمله پورشه پانامرا رقابت کند. نباید به این خودرو به چشم نسخه‌ی طویل شده‌ی AMG GT نگاه کرد چراکه منابع داخلی شرکت گفته‌اند که این مدل چهار درب جدید که با کد X290 شناخته می‌شود بر پایه‌ی پلتفرم متفاوتی ساخته خواهد شد.

GT 4 احتمالاً از نسخه‌ی منحصربه‌فرد معماری مدولار MRA بهره خواهد گرفت. این پلتفرم زیرساخت مدل‌های C63،E63 و S63 است البته مدل جدید دارای فاصله‌ی بین محوری متفاوتی خواهد بود. دیگر ویژگی‌های انحصاری این خودرو می‌تواند دربردارنده‌ی استفاده از مواد سبک‌وزن مثل آلومینیوم و فولاد شکل گرفته در دمای بسیار بالا باشد.


انتظار می‌رود مدل جدید با دو نوع تنظیمات عرضه شود که در این میان مدل S قدرت بیشتر (603 اسب بخار) خواهد داشت. نیرو از طریق سیستم چهار چرخ محرک 4Matic+ که در E63 معرفی شده به هر چهار چرخ منتقل خواهد شد و البته حالت دریفت نیز خواهد داشت. همچنین مرسدس-ای‌ام‌جی به جفت کردن پیشرانه با ژنراتور استارتر یکپارچه فکر می‌کند. این سیستم قدرت بیشتری را برای دوره‌های کوتاه و از طریق پیشرانه الکتریکی 20 اسب بخاری داخل گیربکس تأمین می‌کند.


کانسپت ویژن جدید تقریباً در همان بازه‌ی در نظر گرفته شده برای رونمایی هایپرکار الهام گرفته از خودروی فرمول 1 رونمایی خواهد شد. انتظار است این دو خودرو برای گرامی داشت پنجاهمین سالگرد تأسیس بازوی پرفورمنس مرسدس بنز ارائه شوند.